Motorola Atrix 4G [4.4.4] CM11 for Atrix

Sponsorlu Bağlantılar

smhsngn

smhsngn

Üye
haklısın kardeş alışkanlıkdan aşağı bakıyorum direkt

xhiposuran

Üye
merhaba arkadaşlar, ben ilk mesajdaki işlemleri yaparak başarılı bir şekilde 4.4.4'ü kurdum. Ancak arama yaptığımda ses gidip gelmiyor karşı tarafa.. bir de kişilere gmail hesabımdaki kişileri bir türlü senkronize edemedim. google playde yüklü değil sanırım. yardımcı olabilir misiniz?

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Gapps kurmamışsın

xhiposuran

Üye
anladım hocam. yanlız bir hata daha fark ettim. geçmiş sayfalarda bir arkadaş daha bahsetmiş. benim de klavyenin e s z , olan kısmı çalışmıyor şu anda. ekran gitti mi cidden? stock'a dönsem çare olur mu?

greendiablo

Üye
daha önce romlarda kurdum bu 4.4.4 kit-kat iyi ama.telefon ilk haline nasıl geliyor? fabrika ayalarına dönünce açılıştaki unlocked yazısı kalkıyor mu?bilgisi olan var mı?..hakan üstat sen yapmış mıydın?

bilkurdu1

bilkurdu1

Üye
merhaba arkadaşlar, ben ilk mesajdaki işlemleri yaparak başarılı bir şekilde 4.4.4'ü kurdum. Ancak arama yaptığımda ses gidip gelmiyor karşı tarafa.. bir de kişilere gmail hesabımdaki kişileri bir türlü senkronize edemedim. google playde yüklü değil sanırım. yardımcı olabilir misiniz?
İlk yuklemeden sonra oluyor telefonu aç kapat düzelir

bilkurdu1

bilkurdu1

Üye
Kişiler için sekranizasyonu aç hesaplardan

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
anladım hocam. yanlız bir hata daha fark ettim. geçmiş sayfalarda bir arkadaş daha bahsetmiş. benim de klavyenin e s z , olan kısmı çalışmıyor şu anda. ekran gitti mi cidden? stock'a dönsem çare olur mu?
O aletin kendinden kaynaklı bir hata kardeş yazılımla alakası yok

xhiposuran

Üye
diğer arkadaşta da yükleme yapmaya çalışırken aynı noktada ekranın bozulması nedeniyle şüphelendim. benim garanti temmuzda bitmişti. ekranı değiştirmek gerekiyorsa ne kadara mal olur bilen var mı?

tömbeki16

Üye
Tuşların çalışmaması yazılımsal olabilir çünkü bende de ev tuşu ve menü tuşu sorun yapmıştı formatlayınca düzeldi. Tekrar formatlayın derim.

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Çin malı alırsan sadece gb kurabilirsin android 4 ve üstünde o ekranların dokunmatiği çalışmıyor

bilal3068

Üye
O aletin kendinden kaynaklı bir hata kardeş yazılımla alakası yok
üstad bazen yazılımlada ilişki olabiliyor benim telde yaşamıştım ilk bende donanımla ilgili sandım ama durduk yere nasıl olur dedim kurcalaya kurcalaya çözdüm tel hafızasında /system/etc/touchpad/22/touchpad.cfg içindeki dosyada değişiklik yapmıştım 1 hafta sonra teli açıp kapayınca yaptığım değişiklik aktif oldu dokunmatik çalışmadı touchpad.cfg de yapılan değişiklik dokunmatikte sapma veya hiç çalışmama sorunları çıkarıyor orjinal dosyayı atınca düzeliyor yani format atıncada düzelir ama önce yedekte varsa bu dosyayı değişin derim

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Ayriyeten kendin bişey yapmışsan onu bilemem :)

xhiposuran

Üye
stock roma döndüm. ilk etapta touch screen test yaparak tüm ekranın çalıştığını gördüm ancak aradan bir süre geçince tekrar denediğimde yine aynı bölgenin dokunmatiğinin çalışmadığını gördüm. bir olup bir olmamasını anlamadım, var mı yorumunuz buna?

tekrar 4.4.4'e geçişte rashr force close verip duruyor sebep ne olabilir?

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Bootliader unlick ve root olmalı

xhiposuran

Üye
onu yapmıştım sizin diğer başlıktan zaten

bilal3068

Üye
Ayriyeten kendin bişey yapmışsan onu bilemem :)
sorma yaptık ki ne yaptık daha ilk aldığım günlerde :) 2-3 gün uğraştıktan sonra sorunu çözdüm benim anladığım yazlım değişimlerindede bu dosyada bazen sorun yaşanıyor rom atan bi kaç arkadaş da daha duymuştum xhiposuran denersen haberimiz olsun

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Bulduğun cözümü bir konu açıp anlatta millette faydalansın :)

xhiposuran

Üye
sorma yaptık ki ne yaptık daha ilk aldığım günlerde :) 2-3 gün uğraştıktan sonra sorunu çözdüm benim anladığım yazlım değişimlerindede bu dosyada bazen sorun yaşanıyor rom atan bi kaç arkadaş da daha duymuştum xhiposuran denersen haberimiz olsun
dediğim gibi stock roma döndüm ancak bir şey fark etmedi. yanlız arada bir tüm ekran aktif oluyor, nasıl olduğunu daha anlamadım ama. sanki ufak bir temassızlık var da ondan kaynaklanıyor.

matchmaker_5

Üye
bende gps çalışmıyor aynı sorunu yaşayan var mı bir de kernelleri takip ediyor musunuz? yeni kernel çıktığında nasıl yükleme yapacağız neleri silmeliyiz?

şimdiden teşekkürler