mobiletden anlayan baksın

Sponsorlu Bağlantılar

sapaci

Üye
    Konu Sahibi
mobiletden anlayan baksın
Beldesan 51 biyonik mobiletim var garajda yatti mobilete bindim biraz sonra basa bas gittim 9km kadar zorladim sonra istop ettim sindi calisiyor ama rolentide durmayip istop edlyor ve motor bayir asagi gaz yiyor bayir yukari veya düz yolda gaz verdigimde istop ediyor sorunu ben aynlayamadim ? Yardim ederseniz sevinirim ? Şimdiden tskkur ederim
Sorunun karbüratör de veya buji de olduğu dusunuorm ?

HakanLJ

HakanLJ

Üye
Beldesan 51 biyonik mobiletim var garajda yatti mobilete bindim biraz sonra basa bas gittim 9km kadar zorladim sonra istop ettim sindi calisiyor ama rolentide durmayip istop edlyor ve motor bayir asagi gaz yiyor bayir yukari veya düz yolda gaz verdigimde istop ediyor sorunu ben aynlayamadim ? Yardim ederseniz sevinirim ? Şimdiden tskkur ederim
Sorunun karbüratör de veya buji de olduğu dusunuorm ?
biraz anliyorsan karbratoru ac temizle buji saglammi kontrol et capak yapmis olabilir temizle veya kaliteli bir buji al tak bunlari yaptiktan sonra motoru calistir rolantede birak 10 dk kadar calissin sonra bin bidaha dene olmassa tekrar yazarsin hocam

sapaci

Üye
    Konu Sahibi
Saol dostum yardimci oldgun için öncelikle karbürotor e sonra deniyecegim sifir buji aldım takicam cumartesi köye gittim de inş sorun buji dedir karburetor sokmesi urastiricaktr beni ben daha çok 4 teker motor kullandgm için ATV gibi sorunları farklı oluo mobiletle

HakanLJ

HakanLJ

Üye
Saol dostum yardimci oldgun için öncelikle karbürotor e sonra deniyecegim sifir buji aldım takicam cumartesi köye gittim de inş sorun buji dedir karburetor sokmesi urastiricaktr beni ben daha çok 4 teker motor kullandgm için ATV gibi sorunları farklı oluo mobiletle
Rica ederim hocam ne demek

sapaci

Üye
    Konu Sahibi
Buji deistim olmadi motor gazi aliyor buff edip gazi yemeyip istop ediyor rolantide duruyor care karbüratörü temizlemek zor olicak

HakanLJ

HakanLJ

Üye
Buji deistim olmadi motor gazi aliyor buff edip gazi yemeyip istop ediyor rolantide duruyor care karbüratörü temizlemek zor olicak
Aynen hocam sen bi karbüratörü sök temizle zaten bujide değiştiyse temizlendiğinde canavar gibi olur :)

sapaci

Üye
    Konu Sahibi
Hocam sorun ne karbüratör ne buji motor doğru ateşleme yapmio heralde karburatorude temizledim gene ayni problem anlayan biri yardimci olsa çok II olur yoksa buradaki ustalara kalirsak isimiz çok zor :(

gkhan.55

Üye
Hocam sorun ne karbüratör ne buji motor doğru ateşleme yapmio heralde karburatorude temizledim gene ayni problem anlayan biri yardimci olsa çok II olur yoksa buradaki ustalara kalirsak isimiz çok zor :(

Sorun pistonda diye düşünüyorum hocam kompresör den kaçırıyo olabilir

tazga

Üye
karbüratörde 1 iç meme 1dış meme vardır 2sininde temiz olması lazım 1de yakıtı değiştir dene

sapaci

Üye
    Konu Sahibi
Valla içteki havuzun orda mem gördüm bitek nerde olduğunu söylersen bakbilirim

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Babamın 100 lük pejo vardı yatıyordu . Aynı sorunlara sahipti . Genellikle yağ motor yattığı için piston tabanına ve karbüratöre birikir havayla açtırırırsın ayrı yeten bobin elektriği az veriyor olabilir birde elektrik ayarı yaptırırsın . Umarım sorun çözülür

Üst Alt