Hangi ekran kartı

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdiki sistemin ne kadar iyi ?

• Kullanılan toplam oy
    7
Black-GhosT

Black-GhosT

Üye
    Konu Sahibi
Hangi ekran kartı
Arkadaşlar öncelikle benim sistemim;

İşlemci= İntel Core 2 Quad Q8300
Ram = 3 Gb Ddr2
Ekran Kartı = Nvidia Gforce 9800Gt 256 Bit 512 Mb ( 2gb )
Anakart = Msı P43 Neo-F ( MS - 7519 )

Kasayı yenilemeyi düşünüyorum bu yüzden öncelikle ekran kartından başlayım diyorum aşağıdaki ekran kartlarından hangisini önerirsiniz veya sizin önereceğiniz ekran kartı tavsiyeleriniz nelerdir.

Cod Ghost , Gta 5 , Far Cry 4 gibi oyunları orta düzeyde oynamak için bide işlemci önerirmisiniz.

Asus R7 265 DirectCU II GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran

Asus R9 270 DirectCU II 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran

exp_l0it

exp_l0it

Üye
amd işlemcilerini bilmem ama intelin i5den başlaman gerek sanırım. i3 core 2quad taşımaz onu sanmam

• Beğen
Tepkiler: Black-GhosT
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
elindeki sistemi satıp sıfır kasa dizmek senin yararına olur. :oke:
bi bütçe belirtirsin sistemi toplarız

• Beğen

MaxipmaN

Üye
ddr2 oluşuyla kaybetti sistem bir kere,para harcanmaz bu sisteme

• Beğen
Black-GhosT

Black-GhosT

Üye
    Konu Sahibi
@afatsumlug97 @L-LumieRe @MaxipmaN yorum ve tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar dikkate alacağım ama hangi ekran kartı kullanmam konusunda bi açıklık gelmiş değil siz bana ekran kartı önerin sağlam güzel sonra sistemi baştan toplarız :)

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
3GB ram ile o yazdığın oyunların hiçbirini oynayamazsın. bu sebepten ekran kartı boşuna almış olursun.

• Beğen
exp_l0it

exp_l0it

Üye
@afatsumlug97 @L-LumieRe @MaxipmaN yorum ve tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar dikkate alacağım ama hangi ekran kartı kullanmam konusunda bi açıklık gelmiş değil siz bana ekran kartı önerin sağlam güzel sonra sistemi baştan toplarız :)
hangi ekran kartını alırsan al sistemden bişe bekleme. para vereyim git R9 295X2 al çok bi fark gözleyemezsin.
kasa toplicam diyosan ilk önce anakart/işlemci belirle bence. ekran kartı her halukarda bulunur. illa istersen, ben GTX970 DX12 öneririm alıcaksan bari DX12li oyunları da oynayabilirsin.
diğer arkadaşlarda fikirlerini belirtebilirler...

• Beğen
Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Ram'i artırmalısın. Fakat anakartın eski. Bunun için DDR 3 destekli bir anakart lazım. 2.el M5A97 R2.0 al. İşlemciyi de AMD FX 8320 al. Sonra Ram'i de Corsair Vengeance 8 Gb DDR 3 CL9 1600 Mhz al. Seni bi süre idare eder bu sistem.

• Beğen
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Ram'i artırmalısın. Fakat anakartın eski. Bunun için DDR 3 destekli bir anakart lazım. 2.el M5A97 R2.0 al. İşlemciyi de AMD FX 8320 al. Sonra Ram'i de Corsair Vengeance 8 Gb DDR 3 CL9 1600 Mhz al. Seni bi süre idare eder bu sistem.
Değişmeyen bi power kaldı. Eskisi yeni sistemi kaldirmayacagina göre yeni kasa toplamaktan bi farkı kalmadi :oke:

• Beğen
ibrahim_hapay

ibrahim_hapay

Üye
üstad bikere senin anakarta r7 yada r9 takılmaz,çünkü destegi yok.istersen birazdaha bekle yeni nesil cpu ve anakartlar geldi fakat biraz pahalı eger pasaportun var ise git moskovadan burda alacagın makinayın 4 te 1 fiyatına kıral makina yap getir.milletde özensin..
:heyo2::heyo:

• Beğen
Black-GhosT

Black-GhosT

Üye
    Konu Sahibi
o zaman önce sistemı bu haliyle satıyim ben üstüne biraz daha ekleyip yeni kasa toplayım en mantıklısi heralde :) simdi bu sistem tahmini ne kadar eder kaça okuturuz ilan koyucam :)

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Değişmeyen bi power kaldı. Eskisi yeni sistemi kaldirmayacagina göre yeni kasa toplamaktan bi farkı kalmadi :oke:
Bilgisayarların parçaları birbiriyle senkronize çalıştığı için böyle olması gerekiyor zaten.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Bilgisayarların parçaları birbiriyle senkronize çalıştığı için böyle olması gerekiyor zaten.
arkadşa yeni kasa toplamak istemiyor onu söylemek istemiştim.
bencede yeni kasa toplaması mantıklı tabi

• Beğen
ibrahim_hapay

ibrahim_hapay

Üye
Eger derimki durumun iyiyse eger pc topla çalısır hale getir okula yada bir gariban aileye ver derim,ozaman daha çok para deil ama dahası çok şeyler kazanırsın...

• Beğen
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
Ram 4 olsaydı cod ghost oynanırdı belki lakin ekran kartından kaybediyor

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
Ram fix ile 3 gb ramle oynanmaz bende 4 gb ram var oyun normalde 6 istiyor hata veriyordu fix yükledim oynanıyor lakin ram kullanımı 90lara vuruyor
testlerde oyunun Rami 2 GB dahi kullandığı görülmedi 6 niye istiyorum bu arada 3 RAM ile oynanabilirliği var

ibrahim_hapay

ibrahim_hapay

Üye
arkadas sistemi tam olarak kullanıcam diyosan parana kıyacan sistemini degiştircen ddr3lü sistem yetmez oldu ki ddr4 suan revajda...
geçenlerde bir abime pc topladım fiyat 6.500 tl oldu ama kıyak oldu.
gerçi online deltaforce ayarında bir oyun oynuyor ama işini fazlasıyla görüyor
Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz -ASUS Z97 DELUX-GTX780 ROG POSEIDON GDDR5-16GB (2x8GB) Trident X DDR3 2400MHz-CORSAİR RM 1000 W-CORSAİR 240GB LS Serisi SATA 3.0 SSD-PİONER DVR-160 GB M2SATA HDD 3aylık pc ama taş gibi geçenlerde gittim baba gibi oldu diyor seviniyor,bende para verdin abi diyorum bakıyor gülüyor ..:biggrin::biggrin:
sistemi 160 GB M2SATA HDD backup içinde CORSAİR 240GB LS Serisi SATA 3.0 SSD kullanıyor.. abim mutlu ben ondan daha mutluyum :bangin:

Yönetici tarafından düzenlendi: