L920 şarj bitme sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

cr7kaan7

cr7kaan7

Üye
    Konu Sahibi
L920 şarj bitme sorunu
L920 kullanıcısıyım şarjım çok çabuk bitiyor en en az 2 3 sefer şarj yapmak zorunda kalıyorum. Whatsapp internet ve cloud raiders oyununu oynuyorum ama bitiveriyor gün ortasında nasıl yapıcam şu şarj işini yardımcı olur musunuz acaba

luckysleven

luckysleven

Üye
Gunde 2-3 kere hemde en az diyorsan yapacak birseyin yok servisten yeni batarya iste. Garantin devam ediyorsa ucretsiz yaparlar

cr7kaan7

cr7kaan7

Üye
    Konu Sahibi
Minimuma indirmek için yontemler varsa bide onu deneyim dedim

Rainesto

Rainesto

Üye
hocam benim 4-5 saat yetiyordu veri bağlantısı kullanmadığım için en yüksek bağlantıyı 2g yaptım akşama kadar yetiyor

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Benim 920 normal kullanımda akşamı çıkarıyordu,cihazımı bugün değiştim L1020 aldım bakalım bunun şarj durumu nasıl olacak

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll
merlin19

merlin19

Üye
Son güncellemeden sonra cihazlarda sorunlar çok işin açığı wp 8 i mumla arıyorum wp 8 den sonrasında cihazları bozdular özellikle kamera çekimleri şarj kapasitesi gibi çoğu işlevsel özellik insanı deli edecek seviyede mesela bir video açıyorsunuz aa ses yok cihazı resetle tekrar aç düzeliyor şarj ayarlarında günleri gösteren yerde anormallik var son güncellemeden beri 16 gün yazıyor 20 gün yazıyor kalan şarj iyice sapıttı şahsen wp düzeleceği yere androidlere özendikce bozuluyor zaten wp 8 den sonrasını kullanmakta bir özellik yok bana göre tek değişimi bildirim ekranı gerisi performans açısından vasat eskiden tek dolu şarj ile 1.5 2 gün hiç veri bağlantısını koparmadan kullanırdım ve çok fazla internete girerdim şimdi günde 2 kez şarj ediyorum kullanım sıklığım eskiden az olduğu halde böyle bilmiyorum ama wp den vazgeçmeye yöneleceğim nokia lumia 930 alacaktım ama malesef öğrendiğim resmi ithalatının türkiyede olmadığı

emz

emz

Üye
Son güncellemeden sonra cihazlarda sorunlar çok işin açığı wp 8 i mumla arıyorum wp 8 den sonrasında cihazları bozdular özellikle kamera çekimleri şarj kapasitesi gibi çoğu işlevsel özellik insanı deli edecek seviyede mesela bir video açıyorsunuz aa ses yok cihazı resetle tekrar aç düzeliyor şarj ayarlarında günleri gösteren yerde anormallik var son güncellemeden beri 16 gün yazıyor 20 gün yazıyor kalan şarj iyice sapıttı şahsen wp düzeleceği yere androidlere özendikce bozuluyor zaten wp 8 den sonrasını kullanmakta bir özellik yok bana göre tek değişimi bildirim ekranı gerisi performans açısından vasat eskiden tek dolu şarj ile 1.5 2 gün hiç veri bağlantısını koparmadan kullanırdım ve çok fazla internete girerdim şimdi günde 2 kez şarj ediyorum kullanım sıklığım eskiden az olduğu halde böyle bilmiyorum ama wp den vazgeçmeye yöneleceğim nokia lumia 930 alacaktım ama malesef öğrendiğim resmi ithalatının türkiyede olmadığı

Yanlış öğrenmişsiniz sanırım. Çünkü Türkiye de satın alan çok kişi var ve vatan da falan var. Hiçbir sıkıntısı olmuyor oradan alırsanız.

Bay H

Bay H

Üye
Sorununuzu önce ana konulardan yöneltseydiniz keşke.

Olaya gelecek olursak sizin kullanım şekliniz hakkında bir yorum yapamam ancak kendi eski kullanımımdan örnek verecek olursam yeri geliyordu 1.5 saatte %20 nin altına düştüğü oluyordu os 8.0.3 falan olması gerekli.

Eylül ya da Ekim ayı gibi cihazı servise vermiştim pil ve ekran değişmiş ilk 20 gün falan cihaz çok iyi bir pil performansı sundu ancak şuanda internete bağlı olmamasına rağmen geceden sabaha 100 den 80 lere düşebiliyor.

mustafasen

mustafasen

Üye
Arkadaşlar evet lumialarda artık diğerleri gibi 3 g açık kaldığında bataryayı su gibi içiyor.Tv reklamlarında bile operatörlerin batarya perfomanslarını reklamlara taşımalarının nedeni şu aslında;veri ağınız açık ve 3G de ise siz dolaştıkça telefon sürekli 3G şebekesi arayacaktır.Haliyle o bölgede 3G ağı geniş olan operatör daha kazançlı telefon kullanıcısıda öyle,lakin 3G ağı seyrkse herkesin dezavantajı oluyor kullanıcı sürekli şebeke arayan işlemci yüzünden bataryasının bittiğiyle kalıyor.Tavsiyem eğer nette işiniz yoksa veriyi kapatıp 2G modunda kalmanız olacaktır

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Bağlantı hızını 2 g yap , ekran parlaklığını en aza indir. Arka plan görevlerini engelleyip öyle deneyin isterseniz.

emz

emz

Üye
Bağlantı hızını 2 g yap , ekran parlaklığını en aza indir. Arka plan görevlerini engelleyip öyle deneyin isterseniz.

Tek ümidim mobil veri kısayolu bu konuda. Benim hayalimde önce kapalı basınca 2G, sonra 3G, sonra 4G (varsa) sonra kapalı şeklinde olması. Aynı parlaklık gibi . Eğer böyle bir kısayol yaparlarsa bildirim merkezine mükemmel olur ve hepimiz acayip tasarruf yaparız. Ama şimdiki hali ile gerçekten üşendiğimden ayarlardan gir sen ayarla kapat yapana kadar yesin %20 daha iyi diyorum. Her açılış ve kapatışta bununla uğraşmaktansa şarj hitsin daha iyi. Androidde adam basıp giriyor ben iki saat arayıp bulup giriyorum. Acele işim oldu mu o bağlantı gelecekte giricem iki saat sürüyor. Umarım dediğim gibi olur. :|

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
Ooo cludu oynuyosan başka oynamamın yek sebebi şarzı sömürmesi

merlin19

merlin19

Üye
Yanlış öğrenmişsiniz sanırım. Çünkü Türkiye de satın alan çok kişi var ve vatan da falan var. Hiçbir sıkıntısı olmuyor oradan alırsanız.
Malesef türkiyede o cihazı satan resmi distribütör yok satılan cihazlar firmaların adet olarak kendi getirdikleri cihazlar yani hepsiburada vatan v.s hepside tabiri câizse kaçak sokulan cihaz Nokia ve Microsoft ile görüşmelerim oldu malesef sonuç iç açıcı değil resmi olarak Microsoft veya nokianın Lumia 930 u resmi distribütör olarak yok bir yakın abimiz bu işin ithalatını yapıyor yani Vodafone avea Türkcell gibi firmalara cihaz temin ediyor 50 büyük toptancı ile yanımda görüştü sonuç : Türkiye'de resmi distribütörün getirdiği Lumia 930 yok gelenlerin hepsi çapraz ithalat

Üst Alt