Yardım Lumia 930 problemler

Sponsorlu Bağlantılar

muhpeh

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 930 problemler
Merhaba arkadaşlar lumia 930 alalı daha 1 ay oldu şu problemlerle karşılaştım
1-telefonun şarj cihazı takılıyken adaptorunden acaip bi cızırtı geliyor ve telefonu şarj edeceği yerde deşarj ediyor yani pili emiyor..
2- telefonu bilgisayardan şarj ediyorum ve şarjdayken yatay çizgiler şeklinde titremeler oluyor.
3- pil %100 dolduğunda kapatıp açmamla ilk defada %4 ila %5 şarj yok oluyo ve her açıp kapamada %1 şarj gidiyor
Ne yapmalıyım önerisi olan var mı

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Orjinalmi Adaptör?
NSU İle Yazılım At Bi Yazılımsal Gibi

muhpeh

Üye
    Konu Sahibi
Adaptor orjinalbde o dediğiniz şeyi şeedemedim

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Adaptor orjinalbde o dediğiniz şeyi şeedemedim
Telefonun Kendi Adaptörümü Yani Şarj Aleti Orjinalmi ? Dediğiniz Şey Daha Çok Kaldırmıyor Gibi Şarj Aletide Zorlanıyor Gibi

muhpeh

Üye
    Konu Sahibi
Adaptor orjinal ilk başta böyle bişey yoktu yeni başladı 1 2 saniye arayla anormal birşekilde cızırtı çıkarıyor. Aynı voltajda farklı adaptorle ve bilgisayara takarak deniyorum şarj ediyor ama çabuk bitiyo şarjı yukarıda yazdığım gibi acaba batarya mı arızalıdır

mustafasen

mustafasen

Üye
Farklı bir priz dene.devam ediyorsa formatla yada enson yüklediğin uygulamaları kaldır

merlin19

merlin19

Üye
cihazın sorunludur zaten türkiyede o cihazı satan resmi distribütör yok satılanların hepsi firmaların kendi italatları kimse aksini yazmasın nokia ile bire bir konuşmalarım yoldu ve cep telefonu ithal eden bir abimiz toplam 50 büyük toptancı ile görüştü ama aldığım sonuç : resmi distribütörün getirdiği lumia 930 türkiyede yok :D

oznkrts

oznkrts

Üye
cihazı bilmemde çalışan her şarz makinesinden o ses gelir kulağını biraz yakınına götürmen yeterli :)

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
cihazın sorunludur zaten türkiyede o cihazı satan resmi distribütör yok satılanların hepsi firmaların kendi italatları kimse aksini yazmasın nokia ile bire bir konuşmalarım yoldu ve cep telefonu ithal eden bir abimiz toplam 50 büyük toptancı ile görüştü ama aldığım sonuç : resmi distribütörün getirdiği lumia 930 türkiyede yok :D
sen böyle derken ben nasıl lumia 930 u İstanbul Nokia ya gönderip tamir ettirdim ?

merlin19

merlin19

Üye
sen böyle derken ben nasıl lumia 930 u İstanbul Nokia ya gönderip tamir ettirdim ?
Ah canım ciğerim Paralel İthalat yani farklı firmacıkların ülkeye soktukları garantilidir tabi gümrük kaydı yaptılar ise eğer yok ise zaten nokiaya gönderdiğinde cevap verirlerdi yok demiyoruz az anlayın var ama Paralel ithalat hepsiburadada satılanlar dahi paralel ithalat ben yeni aldım ve resmi ithalatcı firmaya getirttim işimi sağlama aldım seni bilmem :D

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
Ah canım ciğerim Paralel İthalat yani farklı firmacıkların ülkeye soktukları garantilidir tabi gümrük kaydı yaptılar ise eğer yok ise zaten nokiaya gönderdiğinde cevap verirlerdi yok demiyoruz az anlayın var ama Paralel ithalat hepsiburadada satılanlar dahi paralel ithalat ben yeni aldım ve resmi ithalatcı firmaya getirttim işimi sağlama aldım seni bilmem :D
yok kardeş ya biz paralel ithalat ile distribütör garantisinin ne olduğunu bilmiyoruz yada siz bilmiyorsunuz. 20 yıldır sirkecide yaşıyorum kardeşim biliyorum elbet paralel ithalatı...

• Beğen
Tepkiler: oznkrts ve merlin19
merlin19

merlin19

Üye
ne bilem herkes gidip istanbulbilişim gibi yamuk yerlerden alıyor sonra kafayı vuruyor :D sirkecide maşallah her dümen var :D bi Lumia 930 ekran koruyucu ve kılıf yok :))

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
ne bilem herkes gidip istanbulbilişim gibi yamuk yerlerden alıyor sonra kafayı vuruyor :D sirkecide maşallah her dümen var :D bi Lumia 930 ekran koruyucu ve kılıf yok :))
o konuda haklısın işte. Bizde mecbur onları hepsiburada dan almıştık. O cihaza üretilen ekran koruyucuların birçoğu bombe olayı yüzünden kusurlu. Alıp denemenizi bile tavsiye etmem zaten :)

merlin19

merlin19

Üye
Arayanlara duyurulur Karaköyde galata köprüsü altındaki elektironikcilerin olduğu yerde Lumia 930 için gerek ekran koruyucu gerek kılıf var sağda solda aramayın derim hemde işinize yarayacak çok şey var orada :D

• Beğen
Tepkiler: sfgnrl
-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
Arayanlara duyurulur Karaköyde galata köprüsü altındaki elektironikcilerin olduğu yerde Lumia 930 için gerek ekran koruyucu gerek kılıf var sağda solda aramayın derim hemde işinize yarayacak çok şey var orada :D
ekran koruyucu yu taktın da tam oturdu mu ya ?

merlin19

merlin19

Üye
ekran koruyucu yu taktın da tam oturdu mu ya ?
Yok hacı henüz onu başaran bir yer göremedim :D ama cüzdan kılıf silikon kılıf falan vardı 5 6 tane silikon kılıf aldım 2 tane cüzdan kılıf 1 tanede ekran koruyucu en azından bir kaç ay iş görür :D

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
Yok hacı henüz onu başaran bir yer göremedim :D ama cüzdan kılıf silikon kılıf falan vardı 5 6 tane silikon kılıf aldım 2 tane cüzdan kılıf 1 tanede ekran koruyucu en azından bir kaç ay iş görür :D
o sıkıntı ya ;) silikon yine aliexpress filan akıyo da o jelatin için çindeki fabrikalarla filan görüşmeliyiz herald ;) aslında ben damperli koruyucu bulmuştum izmir çankaya da da 1mm fazla kaldı. Adam da "kesip duzeltirim " dedi de uğraşmak istememiştim :) ekran kaliteli ya kolay çizilmiyor :)

merlin19

merlin19

Üye
o sıkıntı ya ;) silikon yine aliexpress filan akıyo da o jelatin için çindeki fabrikalarla filan görüşmeliyiz herald ;) aslında ben damperli koruyucu bulmuştum izmir çankaya da da 1mm fazla kaldı. Adam da "kesip duzeltirim " dedi de uğraşmak istememiştim :) ekran kaliteli ya kolay çizilmiyor :)
sıkıntı yok Lumia 920 hala kız gibi hergün bir yere çarptığım halde başka ekran ve cihaz olsaydı resmen çin otobanlarına dönerdi hatta nette bir foto vardı Çin enerji şebeke resmi ona dönerdi ama ekran konusunda gayet sağlam

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
sıkıntı yok Lumia 920 hala kız gibi hergün bir yere çarptığım halde başka ekran ve cihaz olsaydı resmen çin otobanlarına dönerdi hatta nette bir foto vardı Çin enerji şebeke resmi ona dönerdi ama ekran konusunda gayet sağlam
aynen öyle. Bizim ekranları samsung un methettiği ince ekranlarla yanyana koyunca bizşmki taş onlarınki ise kağıt gibi duruyor :)

• Beğen
Tepkiler: merlin19
oznkrts

oznkrts

Üye

Şunun yeşili veya turuncusuna 100 tl verebilirim :P