(Yeni) Android'te Windows 95 Sesli ve 256 Renk Destekli+Android'te Linux+Windows'a Program Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
(Yeni) Android'te Windows 95 Sesli ve 256 Renk Destekli+Android'te Linux+Windows'a Program Yükleme
Windows 95 256 renk ve ses desteği ile birlikte yeni linki konuya ekledim. SDL emülatörü ile de çalıştırabilirsiniz veya Limbo Pc Emülatörü ile de. Limbo Pc Emülatörünü de konuya ekliyorum. Onu kurup sesli Windows 95'i kullanabilirsiniz. Konuya bir iki tane de linux ekleyeceğim yoğun olduğumdan dolayı pek ilgilenemiyorum.

Windows 95'i sorunsuz ve hızlı çalıştırabilmek için en az şu sisteme ihtiyacınız var:

Çift çekirdek veya daha yüksek işlemci (Tek çekirdekli telefonlarda tam verim alamazsınız.)
En az 512 MB RAM
Telefon hafızasında 2 GB boş alan.

Windows 95'i çalıştırmak için gerekli program:

Bochs 2.5.1

Limbo Pc Emülatörü:

Windows 95 Türkçe İmg ve SDL Dosyası

Bochs apk'yı telefona kurduktan sonra yukarıdaki linkte verdiğim zip dosyasından SDL klasörünü çıkartarak doğrudan telefon hafızasına atın. SDL dosyası zipten çıkardıktan sonra 1,5 GB olacaktır. Ardından Bochs programını çalıştırabilirsiniz. Hızlı bir şekilde Windows 95 açılacaktır.

Telefon Hafızası yolu:
sdcard/SDL

Daha rahat ve iyi bir windows kullanımı için Hacker's Keyboard'ı mutlaka kurmalısınız.
Link:

Son olarak Windows'a Nasıl Program Kuracaksınız:

Aşağıdaki linkten Ultra İso programını indirip kurun:

Ultra İso programı ile img dosyasını açıp düzenleyebilirsiniz. Windows 95 img dosyasını ultra iso ile açarak içine yüklemek istediğiniz program setuplarını atın. Ardından img dosyasını telefon hafızasına atın. Bochs programı ile Windows 95 i çalıştırarak programları kurabilirsiniz.

Test Edilen Telefonlardan Ekran Görüntüleri:

Test Edilen Telefonlar: Samsung Galaxy Grand Neo (Kendi telefonum), Galaxy S3 ve Galaxy S3 Mini. Deneyenler ve olumlu sonuç alanlar buraya yazsınlar onların telefonlarını da buraya ekleyeyim.

Windows 98 İmaj Dosyası:

Not:Windows 98 ingilizcedir. Elimde orjinal ingilizce olanı vardı. Türkçesi yok malesef. Temiz sıfır kurulumdur. Sorunsuz çalışmaktadır. SDL dosyası içindeki c.img dosyası yerine Windows 98 img dosyasını koyacaksınız. İki işletim sistemini aynı anda kullanamazsınız. Zipten çıkardıktan sonra boyutu 1,5 gb olacaktır. Kendi telefonumda test ettim biraz yavaş çalışıyor.

Windows 98 Resimleri:

Yeterince detaylı bir şekilde anlattım. Bilgisayarımda Bochs programı ile önce Windows 95 kurdum ardından telefonuma atıp kullanmaya başladım. Windows 98 de çalışmaktadır ancak en rahat ve hızlı çalışanı Windows 95'tir. Ayrıca Windows 98 95'e göre daha fazla yer kaplamaktadır.İstek üzerine Windows Xp'yi konuya ekledim ancak masaüstünü görmek dışında bir şey beklemeyin. Xp'nin açılma süresi 30 dakika sürüyor. Benim paylaştığım Windows 95 ise 1-2 dakikda açılmaktadır. Tek amacım sizlere farklı ve güzel bir şey paylaşmaktı. Umarım beğenirsiniz. Sorularınızı buraya yazarsanız cevaplayabilirim. Not: Oyun denemedim.

Son olarak emeğe saygı gösteriniz, başka sitelere alıntı yapacaklar lütfen alıntı yaptıklarını belirtsinler.

Windows 98-2000 konuya ekleyeceğim. Windows 2000 için garanti veremem ama deneyeceğim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK, taylan08, 1-kanuni ve 11 diğerleri

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Teşekkürler

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim yeni gelişmeler oldukça konuyu güncellemeye devam edicem. Benim anlattıklarımın modifikasyonla, hacklemekle ne alakası var ben onu anlamadım?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
Pringles

Pringles

Üye
Teşekkürler. Windows XP img dosyası paylaşabilir misiniz?

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Windows XP bilgisayarda bile kurulması oldukça zor ve yaklaşık iki saati alan bir süre gerektiriyor. Kurulum bittikten sonra bilgisayardaki programda bile açılmadı. Bilgisayarda açılmadığı için telefonda açılacağını hiç zannetmiyorum. Ama Xp imajı bulursam konuya eklerim.

• Beğen
Tepkiler: Mr. SaLÇa
Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Uygun olan bir yer burası + cep telefonları genel + sistem araçları bunlar arasında kaldım ve burayı uygun gördüm, zira bu yazılım geçici modifikasyon'a giriyor ve farklı cihazlarda çalışma olanağı var, daha uygun bir yer aklınızdan geçiyorsa taşıyayım.

Pringles

Pringles

Üye
Windows XP bilgisayarda bile kurulması oldukça zor ve yaklaşık iki saati alan bir süre gerektiriyor. Kurulum bittikten sonra bilgisayardaki programda bile açılmadı. Bilgisayarda açılmadığı için telefonda açılacağını hiç zannetmiyorum. Ama Xp imajı bulursam konuya eklerim.
Discovery Elite kaldırır sanırım. İmg bulabilirseniz cok sevinirim :)

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Uygun olan bir yer burası + cep telefonları genel + sistem araçları bunlar arasında kaldım ve burayı uygun gördüm, zira bu yazılım geçici modifikasyon'a giriyor ve farklı cihazlarda çalışma olanağı var, daha uygun bir yer aklınızdan geçiyorsa taşıyayım.

Geçiçi demek biraz yanlış olur zira yazılım geliştirilmeye devam ediyor. Şu anki sürüm bu. Daha farklı emülatörler de var ancak en stabil ve sorunsuz çalışanı bu. Cevap içinde teşekkürler.
Discovery Elite kaldırır sanırım. İmg bulabilirseniz cok sevinirim :)

Biraz neti kurcaladım da her sitede anlatılanlar birbirinin kopyası. Şu anda Windows Xp'yi rahat bir şekilde çalıştıracak bir yazılım yok. Kaldı ki Windows 95-98 bile daha tam düzgün çalışmıyorlar. Ses yok, 16 renk ve 640x480 çözünürlük. Android telefonlarda Linuxta kuruluyor ancak onun içinde ayrı bir konu açılması lazım. Yazılım işinden anlayan birileri bu emülatörleri geliştirirlerse daha verimli sonuçlar alınabilir. Limbo Pc Emulator diye bir program vardı onun geliştirilmesi durduruldu. Telefonlarda farklı işletim sistemlerini daha rahat ve daha iyi çalıştırabilmek için daha çok geliştirilmeleri lazım. 16 renkte zaten çok fazla bir program kurup kullanamazsınız.

• Beğen
Tepkiler: Mr. SaLÇa
omerboz54

omerboz54

Üye
Mause çalışmıyo okla tıklayamıyorum çözüm nedir

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Mause çalışmıyo okla tıklayamıyorum çözüm nedir

Yukarıda detaylı bir şekilde anlattım. Mouse tuşları için ses açma kapamayı kullanacaksın. ayrıca ekrana iki kere dokunarakta çift tıklatmayı yapabilirsin.

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Çok güzel bir konu . Evet android için Windows geliştirme neredeyse hiç yok . android linux tabanlı olduğu için linux çalışmaları daha çok iyi .
Ama Xp ve üstü için sağlam bir çalışma olmadıkça hersey sadece bir fantazi ve zaman kaybı .
Teşekkürler

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Çok güzel bir konu . Evet android için Windows geliştirme neredeyse hiç yok . android linux tabanlı olduğu için linux çalışmaları daha çok iyi .
Ama Xp ve üstü için sağlam bir çalışma olmadıkça hersey sadece bir fantazi ve zaman kaybı .
Teşekkürler

Zaman kaybı cümlesine kesinlikle katılmıyorum çok eskide olsa Windows 95 ve Windows 98 gibi iki büyük işletim sistemini cep telefonunuzda kullanabilmek bence zaman kaybı ve fantazi değildir. Program yükleyip o programları kullanabiliyorsanız bence fanteziden çok nostaljiye girer. Windows Xp ve üstü işletim sistemlerini çalıştırabilmek için bir telefonda pc deki gibi bir virtualbox programı yapılması gerekmektedir ki böyle bir programla kim uğraşır bilemiyorum. Sizin ''zaman kaybı'' dediğiniz bu çalışmaya internette bir sürü forum sitelerinde binlerce konu var. Ve bu işletim sistemlerini tam kapasite ile telefonlarda/tabletlerde kullanmak isteyenler azınmasayacak kadar çoklar inanın bana.

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Değerli max yorum ters geldi ise kusura bakma . Ama inan ne olursa olsun emulator ile fazla verim olmuyor . Boot tan yada büyük bir çalışma olmalı . Zamanında win 7 yi htc hd 2 de çalıştırdılar çünkü büyük bir azim vardı xda gece gündüzü HD2 ye vermişti . Ama şimdi ne kullanıcılar nede firmalar fazla uğraş vermiyor . HTC boot loaderi kapatmış . Dual boot cihazlarda artık yok . Yani donanım olarak cihazlar yeterli ama önü kapalı .

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Değerli max yorum ters geldi ise kusura bakma . Ama inan ne olursa olsun emulator ile fazla verim olmuyor . Boot tan yada büyük bir çalışma olmalı . Zamanında win 7 yi htc hd 2 de çalıştırdılar çünkü büyük bir azim vardı xda gece gündüzü HD2 ye vermişti . Ama şimdi ne kullanıcılar nede firmalar fazla uğraş vermiyor . HTC boot loaderi kapatmış . Dual boot cihazlarda artık yok . Yani donanım olarak cihazlar yeterli ama önü kapalı .

Dual boot dediğin olay bambaşka bir şey. O söylediğinle kimse uğraşmaz zaten burada bizim yaptığımız şey biraz yavaşta olsa emülatörler üzerinden Windows işletim sistemlerini andorid platfomlarında çalıştırmak.Ayrıca ben emülatör süper demiyorum zaten dikkat ettiysen gerekli bütün açıklamaları yaptım zaten kimsede android ile birlikte boot olacak başka bir işletim sistemi istemez. Windows 7 olayını biliyorum. Aslında kullanıcılar senin sandığından çok daha fazla var hala ama seninde dediğin gibi artık insanlar uğraşmayı bıraktıkları için bu emülatörler geliştirilmiyor. Yine de akıllı telefonlarda ya da tabletlerde eski de olsa Windows 95-98 çalıştırmak güzel. Emülatörler andorid platformunda belki verimli değiller ama pc ortamındaki emülatörler çok stabil çalışıyorlar.VMware üzerinde son derece hızlı ve sorunsuz bir şekilde Windows 8 kullanıyorum.

Konuyu android diğer uygulamalar bölümüne taşırsanız daha çok ilgi göreceğine inanıyorum şu anda Windows 98,2000 ve Xp de ekleyeceğim konuya.

• Beğen
Tepkiler: hasan3472ty
denizci535

denizci535

Üye
Dual boot dediğin olay bambaşka bir şey. O söylediğinle kimse uğraşmaz zaten burada bizim yaptığımız şey biraz yavaşta olsa emülatörler üzerinden Windows işletim sistemlerini andorid platfomlarında çalıştırmak.Ayrıca ben emülatör süper demiyorum zaten dikkat ettiysen gerekli bütün açıklamaları yaptım zaten kimsede android ile birlikte boot olacak başka bir işletim sistemi istemez. Windows 7 olayını biliyorum. Aslında kullanıcılar senin sandığından çok daha fazla var hala ama seninde dediğin gibi artık insanlar uğraşmayı bıraktıkları için bu emülatörler geliştirilmiyor. Yine de akıllı telefonlarda ya da tabletlerde eski de olsa Windows 95-98 çalıştırmak güzel. Emülatörler andorid platformunda belki verimli değiller ama pc ortamındaki emülatörler çok stabil çalışıyorlar.VMware üzerinde son derece hızlı ve sorunsuz bir şekilde Windows 8 kullanıyorum.

Konuyu android diğer uygulamalar bölümüne taşırsanız daha çok ilgi göreceğine inanıyorum şu anda Windows 98,2000 ve Xp de ekleyeceğim konuya.

Max xp yi de boyle kurabilirmiyiz

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Max xp yi de boyle kurabilirmiyiz

Öncelikle beni kırmayan admine çok teşekkür ediyorum. En kısa zamanda Windows 98,2000 ve Xp'yi de konuma ekleyeceğim. Windows Xp'yi telefonda kurman imkansız çünkü emülatör stabil değil çok eksiği var geliştirilmesi lazım. Bilgisayarda bile kurması bu emülatöre saatler alan bir iş. Kısacası şu anda telefonlarda ya da tabletlerde Windows Xp kullanılması imkansız. Düzgün bir emülatörün geliştirilmesi lazım. Şimdi konuma Windows 98 eklicem ardında da Windows 2000 denicem.

denizci535

denizci535

Üye
Internet sorunu nu cozebilirmisin maxx bu arada ben mesut kardes... ellerin dert gormesin. 2000ve ya 98 cikinca haber at ozelden takib ediom.
Bu arada ben galaxy i9505 s4 e kurdum.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Internet sorunu nu cozebilirmisin maxx bu arada ben mesut kardes... ellerin dert gormesin. 2000ve ya 98 cikinca haber at ozelden takib ediom.
Bu arada ben galaxy i9505 s4 e kurdum.
Ben Xp kurulmaz demedim ki kuruluyor ama stabil veya düzgün kullanamazsın çünkü emülatörün çok geliştirilmesi lazım. İnternet olayının olabileceğini zannetmiyorum çünkü internetteki kaynaklarda bochs emülatörü için internete girmeyle ilgili herhangi bir konu bulunmuyor. Başka bir emülatör daha var onda denerim internet olayını ama o emülatör bochs'tan çok daha yavaş çalışıyor.

Pringles

Pringles

Üye
Windows 2000 bekliyorum :)

Üst Alt