iPhone 5 Şarj sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

aras04

aras04

Üye
    Konu Sahibi
iPhone 5 Şarj sorunu
S.a arkadaşlar ben 4 gün önce 2.el iphone 5 aldım telefon gayet temizdi herneyse aldığımda ios 7 yüklüydü sonra 8.1 e yükselttim inanılmaz şarj yiyor yani %100 lük şarjı 2 saat beklemede diyor kafayı yemek üzereyim hiç bir şey yapamıyorum telefonda her şeyi kapalı ne bulduysam kapattım herneyse telefonu kapatacaktım kapatmadan önce şarj 60 dı kapattım sabah kalktım %20 olmuş yani ben hiç kullanamıyorum telefonu kendi kendine kullanıyor yani yarım saatte beklemede kalarak %20 şarj yiyor lütfen yardımcı olursanız sevinirim..

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Garantisi devam ediyorsa bence garantiye verin çünkü böyle şarj yemesi iyi bir şey değil. Ben 5s kullanıyorum gece %100 olan şarj sabah kalktığımda hala %100 olarak beni bekliyor oluyor 3g açıkken bile

aras04

aras04

Üye
    Konu Sahibi
Ya garantisi bitti kafayı yedirtcek bana dakikada 1 şarj alıyor cıldırcam telefonun özelleklerinden yararlanamıyorum aldığıma pişman olmak üzereyim acaba ios 8.1 denmi kaynaklanıyor

gevhern

gevhern

Üye
Kardeşim şarj aleti büyük etken bu olayda sen şarj aletini değiştir büyük ihtimal an sanayidir orijinal bulabilirsen al.

heathrow

heathrow

Üye
Sat

devil____boy

Üye
zorluya gidip orjinal bir batarya ile değişimini yaptır birde orjinal kablo ve şarj cihazı al hiçbir sorun kalmaz

aras04

aras04

Üye
    Konu Sahibi
İlk aldığımda telefonu yan sanayi şarjzla etmiştim kablo koptu şuan şarj aletim yok işe gittiğimde arkadaşın orijinal şarj aletiyle ediyorum gene ayni gene ayni birde kapatiyorum şarj bitmesin diye şarj gene bitiyor gene bitiyor her türlü bitiyor yani ne dedilerse yaptim ne görduysen uyguladim yine banamisin demiyor

sLeepLe

sLeepLe

Üye
ya satıp başka temiz bir 5 alıcaksınız ya da paraya kıyıp bi bakıma sokucaksınız telefonu başka bir seçenek gelmiyor aklıma

aras04

aras04

Üye
    Konu Sahibi
Ya içini açtırmak istemiyorum içini açınca eskisi gibi performans vermiyormuş

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Ya içini açtırmak istemiyorum içini açınca eskisi gibi performans vermiyormuş
bu şekilde kullanmaya alış o zaman, iPhone4 tamir ettirdim hala aynı hızlılıkta, onu söyleyenler gidip mahalle aralarındaki tamircilerde yaptırmışlardır ondandır

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Orjinal serviste yaptırırsan hiç bir şey olmaz

aras04

aras04

Üye
    Konu Sahibi
Bataryayı değiştirdim çıkma ıphone 5 in orjinal bataryasını taktık telefon %50 di şarjı ve sonra %30 oldu ve kapandı şarja tekrar takdım %30 olarak devam etti acaba batarya kullanılmadığı içinmi böyle yaptı düzelirmi yani ?

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Biraz kullan bakalım ne olucak keşke orijinal taktırsaydınız serviste

aras04

aras04

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim ben onuda araştırdım applenın orjinal parçası yokmuş apple telefonu üretiyor veriyormuş ayriyetten parça üretmiyorlarmış orjinal bulursan cıkma bulursun dediler çıkma aldık işde bizde 1,5 saate yakın şarjda %92 oldu şimdi eminim geç dolduguna göre %30'da kapanmaz

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Sat derim

aras04

aras04

Üye
    Konu Sahibi
Bakalım yine aynı şeyleri yaparsa satıcaz yapıcak bir şey yok bi fullensin şarjı bakalım sıkıntısı felan varmı ona göre satıcaz uğraşamam bunla

rodinatr

rodinatr

Üye
Bende de aynı sorun vardı Allahtan garantisi vardı yenisini verdiler şimdi şarj süper 7 saat 20 dk kullanım aldım