Yardim Galaxy S4 Imei Kaybettim

Sponsorlu Bağlantılar

eskbxl

eskbxl

Üye
    Konu Sahibi
saol usta dowlant modda actim ilk sayfasinda costom yaziyor devam tikladigimda
current binary custom
system status coustom yaziyor demekki dogru root lamisim :) degilmi.

usttaaa sen supersin beee yaptim :) sonunda :) zevkten dort koseyim :)

• Beğen
Tepkiler: Nextman

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
saol usta dowlant modda actim ilk sayfasinda costom yaziyor devam tikladigimda
current binary custom
system status coustom yaziyor demekki dogru root lamisim :) degilmi.

usttaaa sen supersin beee yaptim :) sonunda :) zevkten dort koseyim :)

Rica ederim kardesim olduğuna sevindim :)

GT-9500 Tapatalk HD

• Beğen
Tepkiler: eskbxl
eksilen

eksilen

Üye
Merhaba Nextman, aynı şey benim de başıma geldi... Ama telefonum SG3 GT-I9300... Başka bir custom rom yükledikten sonra imei 0049 ile başlayan bir imei oldu ve ağ sorunu başladı...
Araştırdım ve bazen rom güncellemelerinde bu sorun oluyormuş... (romun modem dosyası efs klasöründeki imei bilgilerinin üzerine yazılıp orjinal imei'nin okunmasına engel oluyormuş...)
Telefonumun EFS klasörünü daha önce yedeklemiştim ama EFS'yi bir türlü restore edemedim...
Sonra telefon "Factory Mode" takıldı onu çözdüm ama uzun uzun uğraşmama rağmen telefonun orjinal imei'sini geri yükleyemedim...
Bir telefoncuya götürdüm ve muhtemelen Jtag ile yazılım yükleyip imei sorununu çözdük... ama bundan sonra yeni rom ve güncelleme yükleyemeyeceğimi söyledi....

bu linteki şeyleri bugün gördüm ama telefona tekrar rom yükleyip risk almak istemedim..

Fikirlerinizi ve desteğinizi bekliyorum...

Teşekkür ederim...

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
S3 cihazinda kurtarma islemini bu sekilde denemedim ancak dediğim gibi cihaz imei klonlama varsa farklı orjinal ise farkli yontemi uygulamak sağlıklı olur.orjinal cihazin imei getirilmesi factory firmware yukleme ile aşan arkadaşlar vardı.Klon imei ise yasal olmadığı icin sıkıntılı o yuzden birsey diyemiyecegim

eksilen

eksilen

Üye
Cihazım clone değil...

mafiret

Üye
benim telefonumda samsun galaxy s4 9500 ama bnde suan 4 parçalı m9 rom indiriyorum bn rusya sürümü olan 4,3 indirmiştim ama beenmedm tekrar 4.2 ye döndüm ve ımei deişti 0049 oldu şebeke alanda gitti 2 gündr uraşıyorm denemedim yol kalmadı bu 4 parçalı yı yükleyince sorun hallolurmu tek parçalı mg9 yükledim faıl hatası verdi romu kurarken neden verir bu faıl hatasını yardımcı olurmusun lütfen yoksa kafayı yicem

mafiret

Üye
çok teşekkür ederim öncelikle dediğin gibi aynısını yaptım mg9 un 4 parçalısını 3 parçalısını hepsini indirdim mg9da faıl hatası veriyo odın yüklemiyo eski sürümleri yüklüyorum şebeke gidiyo 4.3ün rusya romunu yükleyince normale döndü şuanda ımeıde şebekede ama 4.2 nin hiç birinde olmadı mecburiyettn 4.3 teyim suanda ya mg 9 neden faıl veriyo onu çözemedim

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Suan malesef çözümü yok 4.2 downgrade çözümü bulunana kadar 4.3 te kalsaniz iyi olur.

eskbxl

eskbxl

Üye
    Konu Sahibi
bencede ustayi dinle cok kurcalama artik

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Farklı bişey demedimki:D
Ama çözümler cok sıkıntılı olacak bana göre tabi

• Beğen

mafiret

Üye
Merhaba usta yine ben :) smdi gordumki 4.3 turkiye rom cikmis yani guncelleme turkiyeye ayak basmis bn smdi turkiye romu kursam 4.3 u rusya romun ustune acaba yine imei gidermi usta

• Beğen
eskbxl

eskbxl

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba usta yine ben :) smdi gordumki 4.3 turkiye rom cikmis yani guncelleme turkiyeye ayak basmis bn smdi turkiye romu kursam 4.3 u rusya romun ustune acaba yine imei gidermi usta
bence gitmez ikiside orginal stoc room. ama herzaman bir risk vardir.

mafiret

Üye
Hmm aksam denicem insallah olur bide suan csc kodu rusya bide csc kodu tur olursa super olur

nefffrett

Üye
S.a bende 19505 cihaz var hollanda malı çakma imei var uzerinde kiesle güncelleme yapmıyor bende 4.3 romu odinle yüklemek istiyorum ama bazı aldığım duyumlara göre telefon çekmiyormuş google de bu link çıktı ama çözümü göremedim yardımcı olur musun ?

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
S.a bende 19505 cihaz var hollanda malı çakma imei var uzerinde kiesle güncelleme yapmıyor bende 4.3 romu odinle yüklemek istiyorum ama bazı aldığım duyumlara göre telefon çekmiyormuş google de bu link çıktı ama çözümü göremedim yardımcı olur musun ?
Klon imei gibi yasadışı konulara desteğimiz yok üzgünüm.Yasal olmadığı gibi yapacağınız her işlem riskli olduğunu biliniz cihazınız brick yani board arızasına kadar sonucu olacak hatalarla karşılarşırsınız.4.3 sürümleri artık sayaç kontrolü ile gelmektedir.

uguraktepe

Üye
Selamlar, 9505 imei null/null veriyor çok nadiren restartta düzeliyor. üstteki linkleriniz açamıyorum yardımcı olabilir misiniz ?

tşkler