[MaxiPDA] MaxiMOD v6.0(0) Symbian^3 Refresh - FP1 - FP2 Unsigned Türkçe - MaxiPDA

Sponsorlu Bağlantılar

Halit O.

Halit O.

Emekli Yönetici
Kendi editlediğim avkon2 dosyasını. zip içinde gerekli yere attım sonra maxi moddan secip telefonu yeniden başlattım ama uygulanmadi mesaj balonlari da ayni şekilde ama maxi mid içinde olanlar uygulandı bu neden olabilir abi? telefon n8

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
zip içinde klasörlemeyi doğru yapıyor musun

Halit O.

Halit O.

Emekli Yönetici
zip içinde klasörlemeyi doğru yapıyor musun
yaptım abi yaptım sorunu çözdüm Avkon2xx.zip yapınca oldu .zip içinde klasörler zaten mevcuttur ben düzenlediğim için direk klasörlü olarak çıkarıp kaydederim

• Beğen
Tepkiler: noss_bar

brd23

Üye
modlarda mif uzantılılar olmadı onu nasıl halledebilirim

okankayci

okankayci

Üye
[MaxiPDA] MaxiMOD v6.0(0) Symbian^3 Refresh - FP1 - FP2 Unsigned Türkçe - MaxiPDA [noss_bar]

Uygulama ile efektlerinizi miflerinizi değiştirebilir ve modlarınızı yüklettirebilirsiniz.

MaxiMOD v6 Yenilikler:
-Arayüzdeki mifler değiştirildi
-Mesaj baloncukları değiştirme özelliği eklendi
-Efekt için MaxiMOD ile Efektler uygulaması ile birleştirildi efektleri aktif etmek için telefonu yeniden başlatmanız gerekmez. (fp2 de bu özellik yok)
-Ayarlar menüsüne yükleme yerleri seçim listesi eklendi
-Modlar anında istediğiniz hafızaya yükleme seçimi eklendi
-Son yüklenen efekt mif balon ve modu menülerde izleme özelliği eklendi
-İki sorun düzeltildi
-Tüm özelliklerde ayrı ayrı tek tıkla orjinale dönüş seçenekleri eklendi
-Özellik önizleme resimleri 3sn ayarlandı
-Arşiv güncellendi
-Modlar özelliği ile artık tüm uygulamaların mif ve svg dosyaları değiştirilebilir
-Tek tuşla herşeyi orjinale alma özelliği eklendi
-Mifler düzen açısından ayrı ayrı klasörlere alındı
-Efekt sayısı 105 e çıkartıldı
-Uyarı bildirimleri geliştirildi
-Hatalara karşı kodlamada önemler alındı. Uyarılara dikkat etmeniz yeterlidir.

Dikkat: Uygulama sadece Reflesh - FP1 - FP2 de çalışır. Sisteminize uygun sürümü indirip kurunuz.

MaxiMOD v5 kullananlar yeni MaxiMOD v6 kurmadan önce
1-MaxiMOD v5 i kaldırın.
2-C resource içinden MaxiMOD klasörünü xplore ile silin.
3-C resource içinden effects klasörünü xplore ile silin.
4-Xplore ile C: Sys bin içindeki aknskinsrv.dll dosyasını yeniden adlandırarak aknskinsrv2.dll olarak adlandırın.
5-Xplore ile C: Sys bin içindeki aknIcon.dll dosyasını yeniden adlandırarak aknIcon2.dll olarak adlandırın.
6- E MaxiMOD klasörünü silin. Arşiviniz varsa kalabilir sorun olmaz.
7- Dll leri farklı isimde adlandırdığınızdan eminseniz Telefonu kapatıp açın.
8-Açıldığında orjinal efektiniz ve pil ve anten mifleri orjinale dönecektir. Dönmediyse dll leri farklı isimde adlandıramadınız demektir.
9- Xplore ile aknskinsrv2.dll ve aknIcon2.dll dosyalarını C sys bin içinden silin. Atık kalmasın
10- Şimdi kurulum aşamasına geçebilirsiniz.

Not: Refresh sürümde modlar içinde menü alt klasör ve isim ver modunu uygulamayın. Hatalıdır. Kotamdan dolayı güncellemesini şu anda yapamıyorum. En kısa zamanda güncelleyeceğim.

Kurulum aşaması:

Belle Refhresh-Fp1-Fp2 sistem için;

1. Rompacher'de open4all ve installserver yamalarının etkin olması gerekir.

2.MaxiMOD v6.0.0 Symbian^3 XXX Unsigned Türkçe - MaxiPDA.sis uygulamasını kurun. Seçenek soru ekranı gelecektir ve MaxiMOD v6 seçin. Kurulum uzun sürebilir...

3.Uygulama kurup ilk açtığınızda özellik kullanımları aktif değildir. İsteğinize göre hangi özellikleri kullanmak istiyorsanız Ayarlar dan ayrı ayrı yükleme yerlerini seçin. Bu seçim hem hafıza seçimi hem kurulumu gerçekleştirir.

Not: Mif yükleme yerini seçtikten sonra tamamlandı uyarısı gelene kadar bekleyin miflerin kurulumu zaman alacaktır çıkmaya çalışmayın (Güvenlik önlemi için ekranı donduruldu telefon dondu diye restart veya batarya çıkarmayın telefonunuz açılmaz).

4. Yükleme yerlerini seçtiyseniz şimdi istediğiniz gibi özellikleri değiştirebilir modlarınızı yüklettirebilirsiniz. Aynı anda hem mif hem efekt hem mod atayabilirsiniz sadece değişikliklerin uygulanması için telefonunuzu yeniden başlatmalısınız. Karanlık sorunu için efektler seçeneklerden tema efektleri ayarını açık seçin.

5- Eğer cfw kullanıyorsanız menüde eksik uygulama simge sorunu ile karşılaşmamak için z resource apps içinden tüm mif ve mbm dosyalarını kopyalayıp Hangi mif yükleme yerini kullanıyorsanız ? resource apps içine yapıştırın. (Bu işlemi sadece cfw kullananlar yapacaktır.)

Telefonunuzu yeniden başladıktan sonra özelliklerin tadını çıkartın.

E MaxiMOD İçindeki klasörler ne işe yarıyor ?
Efektler klasörü:
Efektlerinizi bu klasöre atınız.
Balonlar klasörü: Mesaj balonlarınızı bu klasöre atınız.
Mifler klasörü: Sistem miflerinizi klasörlere atınız.
Modlar klasörü: Modlarınızı bu klasöre atınız.
Not: Uygulama ile gelen modların sonundaki C harfi modun C: de çalışacağı anlamına gelir başka hafızaya yüklemeyin modlar çalışmaz.
Not: 3. parti uygulamaların mifleri değiştirmek için modlar bölümünü kullanabilirsiniz. Mifi uygulamanın olduğu bölümü seçerek yüklettirebilirsiniz.

---------------------------------------------------------------------------------------------
MaxiMOD uygulamasına yeni efekt eklemek için:
-Yeni efekt eklemek için efekti oluşturan fxml ve mbm dosyalarını yeni klasör oluşturarak içine atın ve klasörü effects diye isimlendirin.
-Effects klasörünü bir zip paketine sıkıştırın.
-Zip paketine istediğiniz gibi isim verebilirsiniz ancak zip isminde türkçe karakter (şğçıüöÇŞİĞÜÖ) kullanmayın.
-Oluşturduğunuz zip paketini E: MaxiMOD - Efektler içine atın uygulamadan yeni efektinizi görüp uygulayabilirsiniz.
-Hazır efekt indirdiyseniz zip paketi olmasına ve effect klasör altında fxml ve mbm dosyalarının olduğuna dikkat edin.
-Paylaşım yapacak arkadaşların efektlerinin MaxiMOD ile uyumlu olmasını istiyorsa bu kurala uymalılar.

MaxiMOD uygulamasına yeni mif eklemek için:
-Yeni mif eklemek için önce resource isminde klasör oluşturun.
-Resource klasörünün içinde apps isminde klasör oluşturun ve yeni mif i apps klasörünün içine atın.
-Resource klasörünü bir zip paketine sıkıştırın.
-Zip paketine istediğiniz gibi isim verebilirsiniz ancak zip isminde türkçe karakter (şğçıüöÇŞİĞÜÖ) kullanmayın.
-Oluşturduğunuz zip paketini E: MaxiMOD - Mifler içine atın uygulamadan yeni mif paketini görüp uygulayabilirsiniz.
-Hazır mif indirdiyseniz zip paketi olmasına ve resource-apps altında mif dosyasının olduğuna dikkat edin.
-Paylaşım yapacak arkadaşlar mif lerinin MaxiMOD ile uyumlu olmasını istiyorsa bu kurala uymalılar.
-Önizleme eklemek için mif ismi ile aynı jpg formatında resmi E: MaxiMOD - Mifler içine atın. indirdiğiniz resim png ise direk uzantısını jpg yapın ondan sonra Mifler klasörüne atın.

MaxiMOD uygulamasına yeni mod eklemek için:
-Yeni mod eklemek için mod dosyasının c de gideceği yola göre klasörlenip bir zip paketine sıkıştırmalısınız.
-Örnek. C sys bin içine bir mod dosyası atılacaksa zip paketi içinde sys klasörü sys klasörü altında bin klasörü ve bin klasörünün içinde mod dosyası olmalıdır.
-Uygulama bunu c de zip içinde klasörlediğiniz yola atacaktır.
-Paylaşım yapacak arkadaşlar modlarının MaxiMOD ile uyumlu olmasını istiyorsa bu kurala uymalılar.
-Önizleme eklemek için mod ismi ile aynı jpg formatında resmi E: MaxiMOD - Modlar içine atın. indirdiğiniz resim png ise direk uzantısını jpg yapın ondan sonra Modlar klasörüne atın.

Her şeyi tamamen geri almak için:
1-Python ve MaxiMOD uygulamasını kaldırın.
2-c resource içindeki effect kalsörünü içindekilerle beraber silin.
3-Xplore ile c: Sys bin içindeki aknskinsrv.dll dosyasını yeniden adlandırarak aknskinsrv2.dll diye adlandırın.
4-Xplore ile c: Sys bin içindeki aknIcon.dll dosyasını yeniden adlandırarak aknIcon2.dll diye adlandırın.
5-Telefonu kapatıp açın şimdi c sys bin içindeki aknskinsrv2.dll ve aknIcon2.dll dosyalarını silin.
6-C resource içindeki effects klasörünü silin.
7-C resource içinde MaxiMOD klasörünü silin.
8-E MaxiMod klasörünü silin.

Başa döndünüz Nokia'nın size sunmuş olduğu efekt ve miflerin keyfini çıkarın.

İndirme Linkleri

MaxiMOD v6 FP1 ( 603 - 700 - 701) Güncellendi 15.08.2013

MaxiMOD v6 Refresh ( C6-01 - C7 - N8 ) Güncellendi 15.08.2013

MaxiMOD v6 FP2 ( 603 - 700 - 701) Güncellendi 21
.08.2013

---------------------------------------------------------------------------------------------

Düzenlemesi tamamen bana aittir. (noss_bar)

Hata veya Eksik görürseniz özel mesaj atın...!

En yakın zamanda düzenleyip güncelleyebilirim.

Bir beğen butonuna tıklamak çok zor olmasa gerek tabiki gerçekten beğendiyseniz...
yeni sürüm gelirmi acaba :)

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
şuan için düşünmüyorum fikri bile yok yani :)

54 paTR10

54 paTR10

Üye
maximodu yukledim fakatvyukleme yerini secerken aknskinsrv.dll adini degistir diyo degistirdim bu sefer aknskinsrv.dll dosyasini kendi c:sys\bin e atiyo ne yapmaliyim yardimci olursaniz sevinirim :)

okankayci

okankayci

Üye
maximodu yukledim fakatvyukleme yerini secerken aknskinsrv.dll adini degistir diyo degistirdim bu sefer aknskinsrv.dll dosyasini kendi c:sys\bin e atiyo ne yapmaliyim yardimci olursaniz sevinirim :)
aknskinsrv.dll adını aknskinsrv2.dll olarak degıstır sonra yenıden baslat son olarak konumu tekrar sec tamamdır en son aknskinsrv2.dll dosyasını silebılırsn :)

54 paTR10

54 paTR10

Üye
aknskinsrv.dll adını aknskinsrv2.dll olarak degıstır sonra yenıden baslat son olarak konumu tekrar sec tamamdır en son aknskinsrv2.dll dosyasını silebılırsn :)
onuda denedim maximodda konum seçerken yine c: \sys\bin e yeni aknskinsrv.dll olusturuyo :) :sos

okankayci

okankayci

Üye
onuda denedim maximodda konum seçerken yine c: \sys\bin e yeni aknskinsrv.dll olusturuyo :) :sos
olusturur zaten amac o o dosya yolu cye atıyo sn eskısını sil ve yenıden cyı sec aknskinsrv.dll olusturuca öyle kalsın :)

OFFCENT

OFFCENT

Üye
Rica etsem Upfile.mobi zip olarak upload edermisiniz Hata aliyorum Download ta Nokia 603 FP2 için Teşekkürler :) faceden bi arkadaş yardım etti Mediafree den Hata alanlar Burandan İndirebilir :D

mdpdpmgjt

Üye
yüklenemedi hatası alıyorum c deki aknskin ve akniconun ismini değiştirdim yine olmadı yüklerken tam sonunadoğru yuklenemedi dio

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
sistem de python varsa kaldır

mars259

mars259

Üye
maximoddan yanlislikla bisey yaptim mesajllara fln girince mesaj yazilmiyo bul my nokia gibi uygulamalar silik bir bicimde nedeni nedir

Darqos

Darqos

Üye
nokia 500 olurmu

55EnGizli

Üye
mediafare linkini yspanın varya programı indiriyom kendiliğinden siliniyo başka yerden paylaşın lütfen belle refresh linkini

Buğra60

Buğra60

Üye
.

Son düzenleme:
Darqos

Darqos

Üye
Ben telefona bu tür şeyleri hiç yapmadım. Cfw flashlamayı, hack yapmayı biliyorum ama avkon, maximod vs bunların hiçbirini bilmiyorum. Nereden başlamam gerekiyor?
Hacktan başla

Buğra60

Buğra60

Üye
.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: manolyam63

Üst Alt