sony xperia z garip bir kasma sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

av0n

Üye
    Konu Sahibi
sony xperia z garip bir kasma sorunu
donanımsal olduğunu sanmıyorum ve biliyorumki artık telefonumun ömrü bitti 2 sene oldu nerdeyse alalı, örnek bir oyuna giriyorum oyun kasıyor masaüstüne inip tekrar oyuna giriyorum kasma geçiyor :) bu sıkıntı uzun süredir var güncellemelerde bile, neden olduğunu çözmüş değilim ama şahsen bıktım oyunu açtım gibi menüye dönmekten :)
Nedeni ile ilgili ufak bir bilgisi olan var mı ? yada aynı sorunu yaşayan..

Invoke

Invoke

Üye
Hep aynı oyundaysa sorun oyundadır. Her zaman her oyunda ya da her uygulama benzerini yaşıyorsan bir format at, pc comp. 'onar' seçeneğini deneyebilirsin.

av0n

Üye
    Konu Sahibi
Hep aynı oyundaysa sorun oyundadır. Her zaman her oyunda ya da her uygulama benzerini yaşıyorsan bir format at, pc comp. 'onar' seçeneğini deneyebilirsin.
son 1 yıldır olan bir şey belirttiğim gibi her türlü güncellemeyi her türlü format onar ve biçimlendirmeyi denedim, oyunlarda masaüstüne dönüm ana sayfa işaretine tıkayıp oyuna girince kasma geçiyor :) bazıalrı diyebilir oki geçiyor yap ne olacak diye ama sonuçta bu bir sorun :)

hizan

hizan

Üye
arkadaşım problem sende root konusun da root bir işe yaramıyor diyorsun şimdide telefon kasıyor diyorsun iyi bir düşün bakalım nerede hata yapıyorsun önce telefonu kullanmayı bileceksin sonra root işe yaramaz diyeceksin telefonun rootlu olsa kasma yapmaz.

Invoke

Invoke

Üye
Alakası yok. Rootsuz da kasmaz, rootlu da kasabilir. Yine kişiye ve cihaza bağlı.

Invoke

Invoke

Üye
Benim dediğim ile çelişmiyor.

av0n

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım problem sende root konusun da root bir işe yaramıyor diyorsun şimdide telefon kasıyor diyorsun iyi bir düşün bakalım nerede hata yapıyorsun önce telefonu kullanmayı bileceksin sonra root işe yaramaz diyeceksin telefonun rootlu olsa kasma yapmaz.
ne saçmaladığını anlamış değilim, telefonum rootluykende bu sorun vardı her türlü yöntemide denedim, daha sonra geçmeyeceğini anlayınca tekrar orjinal rom a döndüm yine aynı sorun vardı, sıf mesaj sayısı arttırayım diye mesaj atma lütfen.

hizan

hizan

Üye
arkadaşım telefonuna yüklemiş olduğun bir proğramdan kaynaklanıyor.
benim profilime bakarsan nasıl bir saygısızlık yaptığını anlarsın ben mesaj sayım artsın diye yazsaydım en çok benim mesajım olurdu bir dahakiş sefere daha saygılı olmanı tafsiye ederim. kaldıki bende xperia z kullanıyorum ve hiç bir şekilde kasma olmuyor. rootlu yada rootsuz.

av0n

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım telefonuna yüklemiş olduğun bir proğramdan kaynaklanıyor.
benim profilime bakarsan nasıl bir saygısızlık yaptığını anlarsın ben mesaj sayım artsın diye yazsaydım en çok benim mesajım olurdu bir dahakiş sefere daha saygılı olmanı tafsiye ederim. kaldıki bende xperia z kullanıyorum ve hiç bir şekilde kasma olmuyor. rootlu yada rootsuz.
ya sen beni anlamıyorsun yada farklı bir dil konuşuyoruz anlayamıyorsun ben sana diyorumki biçimlendirdiğim halde, root attığım halde, yeni bir rom kurduğum halde bu var sen hala bana programdan kaynaklı diyorsun , cevabını bilmiyorsan yazma banane senın kim olduğundan hepimiz insanız

anil585

anil585

Üye
Rootlu yada rootsuz tartışması çok saçma :) ben rootluda kullandım rootsuzda bir problem olmadı.format attığında bile aynı şekilde takılma oluyorsa donanımsal bir problem olabilir mi acaba?

hizan

hizan

Üye
arkadaşım istanbulda isen yanıma gel bakalım ben yıllardır telefon yazılım işi ile uğraşıyorum forumda beni tanırlar böyle bir şey yok ben istanbul pendikteyim.

çaminci

çaminci

Üye
rootla kasmanın doğrudan bir alakası olamaz.

priv.boy

priv.boy

Üye
merhaba arkadaşım eğer cihaz kasıyor ise cihazını güncellemeye veya format atmaya çalışma ilk yapacağın şey cihazda ve sd kartta virüs taraması yapmandır . 2.adım ise güncellemeyi kontrol etmendir.3 adım ise eğer cihazında donanımsal veya yazılımsal bir problem var ise kontrol etmekte ve sorunu gider çözmekte fayda var şimdi gelelim senin konuya sen bir oyunda kapatıyor kendisini diyorsun ilk önce online oynuyorsan oyunu internetini kontrol et bir problem yok ise daha sonra oyunu kontrol etmelisin anlaştık değilmi bu konuda hayırlı günler

csbaz

csbaz

Üye
Dediklerine göre format falan yaramamış diyorsun,herbirşeyi yaptım diyorsun.Yazılımsal bir sorun.Düzeleceğini sanmıyorum.Clean master falan da kurtarmaz aksi haline daha batırır.İdare edeceksin artık.

Son düzenleme:
Invoke

Invoke

Üye
Yav he he, diyeceğim uygun olmayacak.

priv.boy

priv.boy

Üye
çoluk çocuk cevap yazmasın bilip bilmeden kullanıcıları yanlış yönlendirmeyin lütfen

Üst Alt