Acer Aspire Serisi Kullanıcıları Kulübü (Her Türlü Yardım ve Destek)

Sponsorlu Bağlantılar

The Shadow

The Shadow

Üye
    Konu Sahibi
Acer Aspire Serisi Kullanıcıları Kulübü (Her Türlü Yardım ve Destek)

Acer'ın halen yenileyip çıkarmakta olduğu laptop serisi. Hemen hemen tasarımları birbirine benzer, donanımsal bir sorunu olmadığı sürece fazla ısınmaz, çoğu yazılıma uygun üretilmiştir dayanıklıdır, fazla kasmaz :)

Donanım hakkında fazla bilgi veremiyorum çünkü bu tüm seriyi kapsayan genel bir konu :)

Acer'ın bu seriye sunduğu yazılımsal desteklere gelelim :eller:

Acer Uygulamaları

1- Acer ePower Management :

Bu uygulama uzun pil ömrü ve batarya kullanımının daha efektif olmasını sağlayan, performans ve batarya kullanım süresini denetleyerek daha uzun batarya süresi elde etmemize yarayan bir uygulamadır.

2- Launch Manager :

Sanırım çoğu Aspire serisi modelinde caps lock ışığı yok. Bu uygulama o sorunu çözüyor. Örneğin caps lock a bastığınızda ekranda büyük "A" harfi çıkıyor. Bunun yanı sıra yardımcı kısayolları kullandığınızda (örneğin Fn + F8 bende sesi kapatıp açıyor) ekranda bununla ilgili bir simge beliriyor ve o özelliğin açık mı kapalı mı olduğunu rahat bir biçimde anlıyorsunuz.

Benim gözlemleyebildiklerim bunlar :) Daha yepyeni uygulamaları çıkmış bi de isimlerini duydum ama benim cihaz eski olduğu için malum onlara destek sunmuyor :D Arkadaşlar da konuya gözlemledikleri acer uygulamalarını ve ne işe yaradıklarını yazarsa hemen konuya eklerim :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
F12 Boot Manager özelliğini açma :

Bazı format atmayı alışkanlık haline getiren arkadaşlar BIOS'tan 2 saat öncelik ayarlamaktan bıkmışlar ve internette araştırıp bu çözümü bulmuşlar ve bu ayarın aktif olmadığını görmüşler ve bana sordular. Bende konuya ekliyorum :) Açılışta acer logosunu gördüğünüz an F2 ye basın BIOS gelecektir. Aspire serisi laptopların çoğunda InsydeH2O BIOS'ları kullanıldığı için tam olarak konumu şöyledir :

O özelliği seçip enable hale getirdiğiniz zaman her açılışta F12 ye bastığınızda boot manager karşınıza gelecektir.

Boot Manager'dan bir görüntü :

Acer Aspire Serisi Kullanıcıları Kulübü :

1- @The Shadow - 5742G - Kahverengi
2- @Senyor Keş - V3-772G - Altın Sarısı

Modelinizi ve rengini konuya mesaj atın hemen eklerim :)

Konu tek bir model üzerine olmadığı için inceleme yapamadım ve biraz konu boş kaldı :) Konuya eklenmesi gereken şeyler olduğunu düşünen arkadaşlar görüşlerini yazsın eklemeye çalışırım konu henüz geliştirilme aşamasında :ehe

Zaten konuyu öncelikli olarak yardım ve destek amaçlı açmıştım inşallah amacına ulaşır... :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ANIL

Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
Çok yararlı bir konu olmuş :tşk:

Acer Aspire V3-772G Altın Sarısı Kullanıyorum

• Beğen
Tepkiler: The Shadow

Silinen Üye 2313801

Kapalı Hesap
:tşk:

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: The Shadow
-Heisenberg-

-Heisenberg-

Üye
acer servisi nasıldır
şu 2 model arasındayım

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Linkler açılmıyr

-Heisenberg-

-Heisenberg-

Üye
vatanda sorun var

-Heisenberg-

-Heisenberg-

Üye
sunucuda güncelleme varmış

FastAsHeLL

FastAsHeLL

Üye
format atmak istiyorum yeniden windows kurma değil ama androidde wipe data gibi yani nasıl yapabilirim ?

The Shadow

The Shadow

Üye
    Konu Sahibi
format atmak istiyorum yeniden windows kurma değil ama androidde wipe data gibi yani nasıl yapabilirim ?
Horta gel :D Neyse model ne ekliyelim konuya seni de acer kullaniyosun anlasilan :islik Hangi windows surumu yuklu cihazda :islik

Üst Alt