Öneri -Türkçe'yi En İyi Kullanan Üye-

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
heathrow

heathrow

Üye
    Konu Sahibi
-Türkçe'yi En İyi Kullanan Üye-
Merhaba. Forumda bazen, bazı arkadaşlar imla kurallarına ve noktalama işaretlerine riayet etmeyebiliyorlar. Mesela üye bir paragraflık bir mesaj yazmış, içinde 6 tane cümle var paragrafın, tek bir noktalama işareti yok. Bu durum anlayamama ya da yanlış anlamaya da yol açabiliyor. 'Ayın üyesi' etkinliğine benzer her ay Türkçe'yi en iyi kullanan üyenin seçilmesini öneriyorum. Amaç Türkçe'nin doğru kullanımını özendirmek, forumda kaliteyi arttırmak. Teşekkürler.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: AKDELİKAN ve Invoke

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Bunun nedeni çoğu kişinin telefomdsm girmesi, ve bunun için kimse ozen gostermiyor

Bkz; klavye de ö yok o ya basılı tutacaksında ö ye geçeceksin :) kim uğraşacsk

heathrow

heathrow

Üye
    Konu Sahibi
Bunun nedeni çoğu kişinin telefomdsm girmesi, ve bunun için kimse ozen gostermiyor

Benimkisi sadece öneri. Yönetim karar verir. Bu mesajı cepten yazdım. O kadar zor değil :)

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Benimkisi sadece öneri. Yönetim karar verir. Bu mesajı cepten yazdım. O kadar zor değil :)
Benimde bir açıklama telefonuda yeni aldım kocaman ekranı var yazmak ölüm gibi :)
Ve bunun tutacağını sanmam çok uğraş gerektirir. Yani incelenmesi

• Beğen
Tepkiler: heathrow
Invoke

Invoke

Üye
Örneğin, özel bir isim yapım eki aldıktan sonra aldığı çekim ekleri kesme işareti ile ayrılmaz.
Türkçenin, Türkçeye... Türkçe'nin, doğru değil. :D

Tabi bu kadar cıvkını çıkarmaya gerek yok. Saçma sapan üstte yaptığım gibi her konuda böyle mesajlar görür olmayalım. Böyle vatandaşları rapor edelim. :D Onun dışında araya bir iki virgül ya da hiç olmadı nokta çok faydalı oluyor. Cidden bazen okuduğumuzu anlayamıyoruz.

Çok iyi öneri. Bence de iyi olur.

• Beğen
Sucrofe

Sucrofe

Üye
Eğer böyle bir yarışma olursa tartışmasız ben kazanırım zaten. :ehe Her mesajımda imla kurallarına dikkat ederim. Telefon bahane, ben nasıl imla kurallarına uyuyorum o zaman? Bahane yapmayın.

• Beğen
heathrow

heathrow

Üye
    Konu Sahibi
Benimde bir açıklama telefonuda yeni aldım kocaman ekranı var yazmak ölüm gibi :)
Ve bunun tutacağını sanmam çok uğraş gerektirir. Yani incelenmesi
Göz kararı olabilir. %100 doğru doğruluk gerekmez :D

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
güzel fikir

• Beğen
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Değerlendirilebilir arkadaşım tabiki. Ancak bu konuda henüz bir detaylı çalışmamız yok belirteyim. :oke:

• Beğen
Tepkiler: heathrow ve Serhan

MaxipmaN

Üye
ben hep 10 kelimelik yazdığımdan sıkıntı yok :ehe

• Beğen
Tepkiler: omer durus ve heathrow
NEXUS

NEXUS

Üye
yapılsa iyide çok zor birşey.
ayın üyesi o kadar üyenin içinden zor seçiliyor ama sadece aktiflik , yardımcı olma vs.. gibi durumlara bakılıyor.
böle birşey yapılsa her ay
yöneticiler bütün mesajlara teker teker bakıp uğraşacaklar. ama öneri güzel :)

• Beğen
_YldZEneS_

_YldZEneS_

Üye

cok haklisin saten tel 4 inc normal q klavye kullanirken kucucuk birde ö vs harfler eklenirse tele ooo kim bastigi harfi tutturacak, 5 sn lik mesaj 20 sn ye ye cikarhele ö yu kullanmak icin o ya basili tutup yazmak daha beter

Invoke

Invoke

Üye
yapılsa iyide çok zor birşey.
ayın üyesi o kadar üyenin içinden zor seçiliyor ama sadece aktiflik , yardımcı olma vs.. gibi durumlara bakılıyor.
böle birşey yapılsa her ay
yöneticiler bütün mesajlara teker teker bakıp uğraşacaklar. ama öneri güzel :)

Nesi zor ya? Sadece özendirmek için her ay düzgün yazan birine verilecek bir şey. Gayet basit.

jojo_va

jojo_va

Üye

bencede mesala ben silme tusuna bile basmam yanlışlık benim işim t9 olmasa çevirmen lazım bana

McBoltt60

McBoltt60

Üye

Aslinda ö o gibi harfler kendi stock klavyede hepsi bir icinde olsa bir tel, gormüs gibiyim de neyse

Mr. Turk katiliyorum,, bi yandan yapim diyorum sonra Gönder deyince de gondermiyor arasira bu sorunu yasiyorum
Sonra ne yazdigimi unutuyorum,, oyle giidiyo sinir bozucu [emoji16] normal o ö i ı yazarak genellikke anlaşılıyor...

furkankaya559758

Üye

Android kullanıyorsan SwiftKey yükle. Onda Türkçe karakterler var.

Baydırman

Baydırman

Moderator
bence -qarapapaq- ;)

heathrow

heathrow

Üye
    Konu Sahibi
Öneri benden geldiği için ilk ayın üyesi benim :D

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
İlginiz için teşekkürler gerekli görüldüğünde değerlendirmeye alınacaktır. :locked2:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt