Turkcell T50 Sorunları

Sponsorlu Bağlantılar

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Arkadaşlar onu bunu bilmem eğer Android'i adam akıllı kullanayım dersen 2GB ram kullanacaksın yoksa başlıyor kasılmalar.

• Beğen
Tepkiler: CoCaiNeMaN

sabrih_311

Üye
t50 2 aydır kullanıyorum daha önce iphone 4 kullandım 2000 tl verip telefon almak mantıklı değil türkcell müşterisi olanlara tavsiye ederim 3 gb internet 500 dakika konuşma türkcell tv hediye 24 ay taahhüt 63 tl zaten normalde 55 tl fatura ödüyorum internette yoktu bu fiyata daha iyi bir telefon varsa tavsiye ederseniz iyi olacak

muhosmd

Üye
Nerdeyse bir aydir kullanıyorum t50yi.
Arkadaş dokunmatik demiş dokunmatikde hic bi şekilde sorun yaşmadim baba gibi calişiyor ve hassas.
Kasma demişler cok rahat istedigim oyunlari oynuyorum gunde 2kere filanda tlf kapatmiyorum gayet guzel seri gecişleri var ben hizli kullanirim tlf 1kez tlf dondu oda 30saniye sonra filan duzeldi yine kapatmadim.
S4le karşilaştirmişlar bu tlf s4le karşilaştirilacak tlf degil hadi s3filan olsa tamamda s4le depişemez.
Şarj konusu gayet iyi gidiyor batarya cikmiyor zaten rahat goturur bi gunu.
Kamera konusu ön kamera gercekten iyi ama arka pek soyledikleri kadar iyi degil.
Ses konusunda gercekten saglam ses veriyor muzik calari biraz yavaş ama kusursuz tlf yoktur.
Şimdi s4le kıyaslanacak bi tlf degil burdan 700tllik bi tlfdan konuşuyoruz ama fiyatina gore iyi bi tlf.
Bilmiyorum belki bende fazla ısınıyordur ama oynayinca tlf ısısı 44 45 firliyor...

aalpguzel

Üye
1 hafta once aldim telefonu. Oncelikle S4 ile kıyaslanamaz. Günlük uygulamalarda (WhatsApp, Snapchat, Instagram, Facebook ve Messenger) sıkıntı yok. Oynadığınız oyunu kapamadan baska oyun acmadiginiz surece gayet basarili bir oyun performansı var. Diger turlu ufak takilmalar olabiliyor. BatteryGuru calismadigi zaman sarj konusunda problem yasanabiliyor. 4.4.2 KitKat var, geride kalmiyorsunuz. Dolby farkini hissedebiliyorsunuz gercekten. LTE var. Cift tasiyicili internet var. Gurultu engelleme ozelligi ise cok basarili. Son ses muzik acip denedim. Telefonun diger ucundaki kisi muzigi telefondan degil ayni evde oldugu icin odadan duymus. Ayrica Turkcell'in neredeyse tum uygulamalari silinebiliyor. Operator telefonu alinmaz diyen arkadas ile T50'den once ayni fikirdeydim. Fakat bu ozellikleriyle bu algiyi degistirebilir. Tabiki kotu yanlari yok degil. Kamera uygulamasi berbat, 3.parti uygulamalarla biraz duzelebiliyor fakat kamera icin bir guncelleme gelmeli. Arayuz animasyonlarina sikinti var, gecikme olabiliyor. Telefon ince oldugundan titresimi cebinizde olmadigi surece algilayamiyorsunuz. Bunlar disinda ufak yazilimsal sikintilar disinda konuda soylenen problemler yok. Kisacasi Turkcell musterisiyseniz 700TL'ye alinabilecek en iyi telefon.

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Yok Lumia 625 kullanıyorum 512 mb ram var hiç sorun yaşamıyorum T50de 800 küsür ram var nasıl sorun yaşıyorsunuz anlamadım :)

cagribolat

cagribolat

Üye
Arkadaşlar bn t50yi 2aydır kullaniyorum ve telefon gayet güzel. Bi kere takıldığını görmedim, fotoğraf kalitesi iyi ama tek sorunu şarj sorunu. Telefonu şarj etmiştim 100% dü yarım saat Clash of clans oynadim birazda facede takildim sarji 15% azalti ve bu azalma bence cok fazla ama telefon güzel almak isteyenler alsın derim.

byAndroid

byAndroid

Üye
Arkadaşlar bn t50yi 2aydır kullaniyorum ve telefon gayet güzel. Bi kere takıldığını görmedim, fotoğraf kalitesi iyi ama tek sorunu şarj sorunu. Telefonu şarj etmiştim 100% dü yarım saat Clash of clans oynadim birazda facede takildim sarji 15% azalti ve bu azalma bence cok fazla ama telefon güzel almak isteyenler alsın derim.
Cok normal

• Beğen
Tepkiler: çaminci

4hmet_e

Üye
yaklaşık 1 aydır t50 kullanıyorum herhangi bir kasma asla olmadı arada bir ekran da özellikle mesajlardan ana ekrana dönerken bi beyaz ışık görünüyor saniyelik o kadar oyun performansı çok güzel şarjı da hemen bitmiyor ben gün içinde facebook-sms-redbul air race ve gt race 2 oynuyorum gece şarjı %35 lerde oluyor

westmoreland

westmoreland

Üye
arkadaşım kardesimde t50 var antutuda 10bin puan civari fark atiyor s4 inanmazsan resim cekip atayim, kamera olarakta s4un gerisinde birinde kirpilmis s400 var digerinde s600 ve exynos octa var kafanizmi guzel nasil denk diyebiliyosunuz
Yalan bu. T50 17 bin alıyor antutuda :D

westmoreland

westmoreland

Üye
Rahatsızmısın ? 10bin alıyor demiyorum s4 en az 10bin puan fark atıyor diyorum gözünüzle okuyun mesajları, s4 27-29bin arası alıyor yalan olan neymiş ?
Pardon kardeşim, T50 10 bin alıyor dedin zannettim, benim hatam özür dilerim.Ya arkadaşlar, lütfen bu tarz kıyaslamalar ile kendinizi küçük düşürmeyin. Bir yandan 8 çekirdek Snapdragon 600'lü 1700 lira civarında piyasaya giren Galaxy S4(ki en sevdiğim en sağlam telefondur S serisinde)'ü nasıl oluyor da 700 lira ile çıkış yapmış bir telefon üstelik, orta segmentli bir telefon ile kıyaslayabiliyorsunuz ? Akıl mantık var mı bu işte? Ben de T50 kullanıyorum, çok memnunum kasma donma yaşatmadı. Sadece ağır oyunları kapatmadan ard arda açarsam biraz kasma oluyor, e bir zahmet olsun o da değil mi? Sonuçta 700 liralık bir telefon.

Şimdi bu konuyu açan arkadaşın hangi bilgi ile yazdıklarını paylaştığını merak ediyorum.
Bu ZTE'nin ürettiği bir telefon ve bunun aynısından kendi markası altında üretiyor ve satıyor. Bu bizim ülkemizde yok. T50 olarak geldi. Nasıl oluyor da koskoca ZTE firmasında yedek parça olmuyor? Bu resmen çocuğa söylesen güleceği bir şey yani.

Ayrıca devam etmek istiyorum, Turkcell T50, Samsung Galaxy S3 telefonundan daha stabil. Sanıyorum ki bunun sebebi Android Kitkat(4.4.2) sürümü. Biliyorsunuz ki S3 bunu donanımdan değil, destek süresi sebebiyle almadı.

Şöyle ki telefon hafif ve bu hemen kırılacakmış havası veriyor bu doğru. Ama öyle düşünce kıralacak bir telefon değil. Kendi gözlerimde sınıf arkadaşımın T50'sini sıradan yere doğru balıklama atlama yaparken şahit oldum ve telefonda çizik dahi yok.

Tabii dayanıklılığının çok iyi olduğunu iddia etmiyorum ama günümüzdeki telefonların tamamı narin ve dikkatli kullanım gerektiriyor sonuç olarak. T50 cihazını lütfen klasmanında ki telefonlar ile kıyaslayın. Gidip Note3 ile kıyaslayacaksınız utanmasanız. Konuyu açan arkadaş sadece T50'ye nedensiz bir biçimde sallıyor. Operatör telefonu dediğimiz ön yargı bende de mevcuttu. Aldıktan sonra fikrim değişti. Bu adamlar bu sefer yapmışlar arkadaş. Daha devamı, iddialı olacak diye düşünüyorum.

Ayrıca güncelleme ile düzelecek"miş" gibi bir iğneleme yapmış arkadaş. Güncelleme geldi ve şuan telefonum da @live.com uzantılı e-posta adresim mevcut.

Son olarak evet Turkcell T50 öyle teknoloji dehası değil ama benim düşünceme göre Discovery'e daha iyi bir seçenek. Hemde fazlasıyla. Bütçesi kısıtlı olan arkadaşlara şiddet ile tavsiyemdir. Asus Zenfone'da düşünebilirler. Lakin ben onun tasarımından hoşlanmıyorum. Ucuz tabletlere benziyor ve çok dandik duruyor. Tabii bu göreceli bir kavram olduğu için kimseye bu konuda yorum yapamam. Ama bu fiyata alınacak en iyi iki telefon T50 ve ya Zenfone'dur.

• Beğen
Tepkiler: CoCaiNeMaN ve çaminci
Yusuf Saracen

Yusuf Saracen

Üye
    Konu Sahibi
Pardon kardeşim, T50 10 bin alıyor dedin zannettim, benim hatam özür dilerim.Ya arkadaşlar, lütfen bu tarz kıyaslamalar ile kendinizi küçük düşürmeyin. Bir yandan 8 çekirdek Snapdragon 600'lü 1700 lira civarında piyasaya giren Galaxy S4(ki en sevdiğim en sağlam telefondur S serisinde)'ü nasıl oluyor da 700 lira ile çıkış yapmış bir telefon üstelik, orta segmentli bir telefon ile kıyaslayabiliyorsunuz ? Akıl mantık var mı bu işte? Ben de T50 kullanıyorum, çok memnunum kasma donma yaşatmadı. Sadece ağır oyunları kapatmadan ard arda açarsam biraz kasma oluyor, e bir zahmet olsun o da değil mi? Sonuçta 700 liralık bir telefon.

Şimdi bu konuyu açan arkadaşın hangi bilgi ile yazdıklarını paylaştığını merak ediyorum.
Bu ZTE'nin ürettiği bir telefon ve bunun aynısından kendi markası altında üretiyor ve satıyor. Bu bizim ülkemizde yok. T50 olarak geldi. Nasıl oluyor da koskoca ZTE firmasında yedek parça olmuyor? Bu resmen çocuğa söylesen güleceği bir şey yani.

Ayrıca devam etmek istiyorum, Turkcell T50, Samsung Galaxy S3 telefonundan daha stabil. Sanıyorum ki bunun sebebi Android Kitkat(4.4.2) sürümü. Biliyorsunuz ki S3 bunu donanımdan değil, destek süresi sebebiyle almadı.

Şöyle ki telefon hafif ve bu hemen kırılacakmış havası veriyor bu doğru. Ama öyle düşünce kıralacak bir telefon değil. Kendi gözlerimde sınıf arkadaşımın T50'sini sıradan yere doğru balıklama atlama yaparken şahit oldum ve telefonda çizik dahi yok.

Tabii dayanıklılığının çok iyi olduğunu iddia etmiyorum ama günümüzdeki telefonların tamamı narin ve dikkatli kullanım gerektiriyor sonuç olarak. T50 cihazını lütfen klasmanında ki telefonlar ile kıyaslayın. Gidip Note3 ile kıyaslayacaksınız utanmasanız. Konuyu açan arkadaş sadece T50'ye nedensiz bir biçimde sallıyor. Operatör telefonu dediğimiz ön yargı bende de mevcuttu. Aldıktan sonra fikrim değişti. Bu adamlar bu sefer yapmışlar arkadaş. Daha devamı, iddialı olacak diye düşünüyorum.

Ayrıca güncelleme ile düzelecek"miş" gibi bir iğneleme yapmış arkadaş. Güncelleme geldi ve şuan telefonum da @live.com uzantılı e-posta adresim mevcut.

Son olarak evet Turkcell T50 öyle teknoloji dehası değil ama benim düşünceme göre Discovery'e daha iyi bir seçenek. Hemde fazlasıyla. Bütçesi kısıtlı olan arkadaşlara şiddet ile tavsiyemdir. Asus Zenfone'da düşünebilirler. Lakin ben onun tasarımından hoşlanmıyorum. Ucuz tabletlere benziyor ve çok dandik duruyor. Tabii bu göreceli bir kavram olduğu için kimseye bu konuda yorum yapamam. Ama bu fiyata alınacak en iyi iki telefon T50 ve ya Zenfone'dur.

Iphone 5s 200$ maliyete geliyosa her tel birbiriyle kiyaslanir

westmoreland

westmoreland

Üye
Iphone 5s 200$ maliyete geliyosa her tel birbiriyle kiyaslanir

Tabii sen sadece fiyata göre kıyaslama yapıyorsun.

Teknoloji sana göre değil birader, yavaştan terk et buraları..

Ayrıca nerede iPhone5S 200$ maliyete geliyormuş? Söyle de biz de alalım oradan.

Bildiğiniz ve gerektiği kadar konuşmak sizi yüceltir, aksi durum da küçük düşersiniz. Lütfen daha fazla kendinizi küçük düşürmeyin ve bu saçma konuya kilit vurun.

Yusuf Saracen

Yusuf Saracen

Üye
    Konu Sahibi
Tabii sen sadece fiyata göre kıyaslama yapıyorsun.

Teknoloji sana göre değil birader, yavaştan terk et buraları..

Ayrıca nerede iPhone5S 200$ maliyete geliyormuş? Söyle de biz de alalım oradan.

Bildiğiniz ve gerektiği kadar konuşmak sizi yüceltir, aksi durum da küçük düşersiniz. Lütfen daha fazla kendinizi küçük düşürmeyin ve bu saçma konuya kilit vurun.
Fabrika maliyet raporunda yaziyor
Teknoloji bana gorede sizi bilmem
Ayrica t50 de kvk nin urettirdigi ilk parti ve 3.parti hatali suruldu piyasaya ekran sorunu vardi
Bi ayri konuda snapdragonlari pek abartmayin her islemci birbirinin aynidir pek fark yok esas fark ekran kartinda bitiyor oyun oynarken ama sazan.avi oldugu icin piyasa millet ghz ve islemci adina bakiyor
En basit ornek 64bit 32bit sacmaligi saniyenin milyonda bilmem kaciHiz alcam diye 100$ bayilacaklar var piyasada
Ayrica kullandigim telde arama sms internet bedava. Teknolojiyi biliyorum diyasan bunlardanda faydalan bulabiliyosan tabi

ANIL

ANIL

Admin
Üslubunuza dikkat edin arkadaşlar. Konuyu şimdilik açık bırakıyorum. Tekrarı olması halinde gerekli işlem yapılacaktır.

• Beğen
Tepkiler: heathrow

crippax

Üye
Antutu skoku iyi cikti... Benim icin arka kamara 13 mp kalitesinde degil goruntu cok net olamayabiliyor... Birde flasli cekim kirmizi fonlu ve koyu cikiyor gece cekimleri iyi sonuc vermiyor maalesef... Halbuki on kamera muthis hem fotoda hemde goruntulu konusmada cok iyi... Bazen kamera kilitleniyor ve acilmiyor sebebini anlayamadim kapatip acinca kendine geliyor bir bucuk ay oldu uc defa basima geldi bu olay... Kamera uygulamasi cok basarisiz umarim guncellenebilir...Onun disinda ses kalitesi , 3g ve wireless hizi baglanmasi mukemmel... İnternette sorf yapmak cok zevkli oldukca hizli ...

tesadufen67

tesadufen67

Üye
kamerası haric 10 numara telefon

• Beğen
Tepkiler: crazyumut95

seydo

Üye
yanılıyorsun dostum ben kullanıyorum gayette memnunum hiç bir sorun yok fifa2015 oynuyorum hiç bir kasma yok yazılımda gayet güzel nerden bilgi aldıysan sana yanlış bilgi vermiş

askımm

Üye
s4 kulanıcısı olarak yorumları okudum brazda tebessum etmedim dill 1 arttıralamıyan hafıza 2 ram sıkınıtısı tmm 1 cb ama s4 2 :) t50 model olarak hosuma gitdi malzeme kalitesi aşikar ayrıca samsung da öle ama türkcell t40 malzeme kalitesi bna kliteli geldi onun hakkını yemmek lazım :) ha parasına gre alınırmı bilemm zenfone 5.6 moto g bnce daha cazipp...:)