max 1500 tl ye kasa toplama

Sponsorlu Bağlantılar

teckors

Üye
    Konu Sahibi
max 1500 tl ye kasa toplama
merhaba arkadaşlar
2,3 hafta içerisinde eski emektara veda edip 1500 liraya bi kasa alcam ilk vatandan direk kasa almayı planlıyordum nette biraz araştırınca toplama daha karlı olduğunu öğrendim fakat bu konuda gram bilgim yok siz bana max 1500 tl ye bir sistem toplarmısnız oyun oynıcam ynai 1500 liraya nekadar açarsa artık
bu arada bu parçaları aldıktan sonra nasıl yaptırcam bu işi bilen bir tmairciyemi götürmem gerekioyor.
bu arada crysis serisine bayılyıorum net kafelerde hep oynuyorum crysis 3 olmasada crysis 2 yi açarmı ? kurdunuz sistem
şimdiden tşkrler

fingerback5

fingerback5

Üye
Pek bilgin yoksa toplama işine girişmeni tavsiye etmem.İlle de toplayacağım diyorsan bazı sitelerde pc toplama sistemleri var fiyatı kullanım alanını vb. yazıyorsun sana sistemi tüm bileşenleriyle öneriyor.Crysis 3ü de rahat oynarsın 1500e mis gibi sistem toplanır.

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Güvendiğin bi PC Ciye götür parçaları toplar bilgin yoksa ya da vatan PC de kasayı topluyor zaten. Ben bu parçaları aldım, montajlatmak istiyorum dersen sana montajlayıp verirler kasanı. Bir de bu fiyata monitör dahil mi değil mi belirtirsen sevinirim. Kasayı birazdan yazarım buraya.

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
monitör dahil değil sanırsam vatandan toplarsan orda montajını yapıyorlar

teckors

Üye
    Konu Sahibi
Güvendiğin bi PC Ciye götür parçaları toplar bilgin yoksa ya da vatan PC de kasayı topluyor zaten. Ben bu parçaları aldım, montajlatmak istiyorum dersen sana montajlayıp verirler kasanı. Bir de bu fiyata monitör dahil mi değil mi belirtirsen sevinirim. Kasayı birazdan yazarım buraya.
evet sadece kasa monitör filan elimde mevcut
Pek bilgin yoksa toplama işine girişmeni tavsiye etmem.İlle de toplayacağım diyorsan bazı sitelerde pc toplama sistemleri var fiyatı kullanım alanını vb. yazıyorsun sana sistemi tüm bileşenleriyle öneriyor.Crysis 3ü de rahat oynarsın 1500e mis gibi sistem toplanır.
bende direk almayı düşünüodum tanıdıklarım baya ısrar etti toplamaalırsan çok karlı olur

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
ram
işlemci
anakart
ekran kartı
hdd
kasa+psu

1544 tl yapıyor oyunları highte oynatacağından şüphen olmasın

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü

teckors

Üye
    Konu Sahibi
ram
işlemci
anakart
ekran kartı
hdd
kasa+psu

1544 tl yapıyor oyunları highte oynatacağından şüphen olmasın
-
hocam dün bir kaç video izledim montajla ilgili merak ettim orda adam dvd rom filan takıyor onları ayriyetten almam lzm değilmi yoksa snn dediğin parçalarda vardıda benmi farketmedim ?

demirdersim

demirdersim

Üye
kardeş o dediğin eskidendi artık masaüstünün kıymeti yok o yüzden ha toplamışın ha hazır almışın bana sorarsan 1500 tl ye on numara casper nirvana alırsın kafan da rahat olur

teckors

Üye
    Konu Sahibi
hocam casper a oldum olalı sıcak bakmıyorum walla şöyle 2 hafta şu sistem hakkında güzel bilgiler alırsam alırım yada daha iyi bir tavsiye olursa onu ederim yani almışken tam aliyim sonradan keşke şöyle etseydim dememek için

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
hocam casper a oldum olalı sıcak bakmıyorum walla şöyle 2 hafta şu sistem hakkında güzel bilgiler alırsam alırım yada daha iyi bir tavsiye olursa onu ederim yani almışken tam aliyim sonradan keşke şöyle etseydim dememek için
Ben cevap vereyim. Öncelikle dün cevap yazamadığım için kusura bakma, arkadaşımla görüşmem gerekti o yüzden forumla ilgilenemedim. Ama ben de DaNq3rB0y arkadaşın kurduğu sistemi yazacaktım, yani sistem aynı olacaktı. Bu nedenle o sistemi alman senin için iyi olur. Söylediğin konu ise işletim sistemi mevzusu ve evet işletim sistemini sen yükleyeceksin (ya da bilen birine yükleteceksin) Bunu bir Windows yükleme dvd si ya da USB si ile yapman mümkün. Eğer bu tarz işlemleri nasıl yapacağını bilmiyorsan google da Format atmak diye arayabilirsin. Eğer anlamadığın şeyler olursa da seve seve yardımcı olurum özelden, hayırlı forumlar kardeşim :eller:

teckors

Üye
    Konu Sahibi
hocam
Kingston 4GB Hyperx Genesis DDR3 1600MHz CL9
Sapphire R9 270X DUAL-X OC GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2
değiştirsem sonradan eklenecek 4 gb ramla daha güzel durur gibi geldi 270x çok güzel bir performansı olduğu için tercih ettim birde interntte biraz araştırınca amd nin işlemcilerinde fan ları düşük oluomuş o konuya bi açıklık götürürmsün yeni bir fan sistemi takılabilirmi 3.cü olarakta format atamıcak kadarda cahil değilim :) ben orda dvd rom ( cd takma yeri)u kastedtim yanlış dediysem af ola ismini bilmiyorum okadar ? ,
şimdiden tşkrler.

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Dvd rom, özel bir amaç dışında kullanmayacaksan (sürekli cd ler takoıp film felan izlemiyorsan) gerekli değil. Eğer elinde cd ler falan varsa lazım olduğunu düşünüyorsan alabilirsin. Yoksa pekala USB bellek ile de format atılabiliyor. Şu anda dediğin gibi 4 olur ama mutlaka 1-2 ay içerisinde bi 4 daha ekle. Eğer hemen ekleyemem beklemem lazım diyorsan 1 yıl falan, o zaman tavsiye etmem. Çünkü sen beklerken sistemin performansı bir hayli düşer. Amd mevzusuna gelirsek AMD lerin soğutucuları hem gürültülü çalıştığı, hem de biraz yetersiz gözüktüğü için önerilmez. Onun yerine ekstra soğutucu alırsan bu sıkıntıdan kurtulmuş olursun.

Son düzenleme:
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Ama ben tavsiye verecek olursam bence hiç bekleme. Arkadaşın dediği sistemi al sıkıntı olmaz.

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Ben vatan da toplatmıştım 11 sene oldu harika ama bu aralar bir daha toplatsam iyi olur 2003 yılıydı 1000 usd vermiştim ama ne pc oldu aldınmı en iyisi olacak teknoloji çabuk ilerliyor eskimesin hemen

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
-
hocam dün bir kaç video izledim montajla ilgili merak ettim orda adam dvd rom filan takıyor onları ayriyetten almam lzm değilmi yoksa snn dediğin parçalarda vardıda benmi farketmedim ?
Evet dvd rom eklemedim acil olacağını düşünmüyorum sonradan 20 25 tl civarına ikinci el bulur sisteme eklersin

bammık

Üye
peki bu sistem şu anda hangi oyunları rahat oynatır

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
Bu sisteme ha mayın tarlası açmışşın ha btflay 4 aynı gelir :-)

Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
Gold
Vatan
Vesaire sitelerden aradığın fiyata bulabilirsin

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
Ah çok geç kaldım sistemi düzmüşsünüz :D
Dvd rom, özel bir amaç dışında kullanmayacaksan (sürekli cd ler takoıp film felan izlemiyorsan) gerekli değil. Eğer elinde cd ler falan varsa lazım olduğunu düşünüyorsan alabilirsin. Yoksa pekala USB bellek ile de format atılabiliyor. Şu anda dediğin gibi 4 olur ama mutlaka 1-2 ay içerisinde bi 4 daha ekle. Eğer hemen ekleyemem beklemem lazım diyorsan 1 yıl falan, o zaman tavsiye etmem. Çünkü sen beklerken sistemin performansı bir hayli düşer. Amd mevzusuna gelirsek AMD lerin soğutucuları hem gürültülü çalıştığı, hem de biraz yetersiz gözüktüğü için önerilmez. Onun yerine ekstra soğutucu alırsan bu sıkıntıdan kurtulmuş olursun.
Kardeşim bi konuya açıklık getirelim uzun zamandır forum yapmıyoruz :D amd nin soğutucuları gürültülü mü bilmem ama bnim fx 6300 hiçbir gürültü sorunu yok :) o.c olduğu için fan ı turboya aldım biostan hoparlör kapalıyken bile bi kaç dk içerisinde ses hiç çıkmaz oluyor zaten hoparlör açıkken oyun sesi % 10 da rahatlıkla bastırıyor, arkadaşları korkutmayalım bu kadar :D

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü

cankut59

Üye
Ulan ya şu teknoloji ne kadar pahalanmış :) Siz bunları yazmışınız 2014te ben bunu yazıyorum bunu 2015te şuan sizin dediğğiniz 1544 tl olan şuan 1780 tl bende max 1600e kasa toplayacağım ama bir türlü uyduramadım lütfen yardımcı olun