Huawei Ascend G7 resmi olarak duyuruldu

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Huawei Ascend G7 resmi olarak duyuruldu
Huawei'nin, Berlin'de gerçekleşen IFA etkinliği kapsamında yeni akıllı telefonu Ascend G7 resmi olarak duyuruldu.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Huawei Ascend G7 5.5 inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde ekran ile karşımıza çıkıyor.

Gücünü 64-bit desteğine sahip 1.2GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli Cortex-A53'ten oluşan Snapdragon 410 yongasetinden alıyor. 2GB sistem belleği bulanan telefon 16GB dahili hafıza ile geliyor.

Telefonun arka tarafına baktığımızda Sony tarafından geliştirilmiş Exmor sensöre sahip 13MP çözünürlüğünde kamera yer alırken ön tarafında ise 5MP çözünürlüğünde kameraya yer verilmiş.

Android 4.4 KitKat işletim sistemi üzerinde Emotion 3.0 arayüzünü kullanan telefon 3,000mAh batarya kapasitesine sahip.

Huawei Ascend G7 Kasım ayında 325 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

lazye

lazye

Üye
İlginç bir model 1.2 cortex a53 cok şaşırtıcı...

KayraBey

KayraBey

Üye
Beğenmedim desem yalan olur.

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
3000mAh ile iyi pil ömrü sunar diye düşünüyorum.

boyabatlı

boyabatlı

Üye
Aldık inceleme yaptım fm radyo var diyor yok ne yapacagım

ilhamikd

ilhamikd

Üye
hiç begenmedim 1.2 ghz ne ya yokmu 2.5 ghz 3gb ram boyle canavar gibi çalişsin asfalti aglasin falan nyse cok konuştum karar veriyorum tarz degil :D :D
Aldık inceleme yaptım fm radyo var diyor yok ne yapacagım

kardesim huwai nin telefinlarina radyo ekliyorlar ama yuklu dyil bi zahmet xplore dosya yoneticisini yukle ordan root hafizasina gir asagi dogru indinmi system klasorunu gorursun sonra app yazan yere gir orda fm radio uygulamasi cikar ona tikla yukle

Fenomenon

Fenomenon

Üye
hiç begenmedim 1.2 ghz ne ya yokmu 2.5 ghz 3gb ram boyle canavar gibi çalişsin asfalti aglasin falan nyse cok konuştum karar veriyorum tarz degil :D :D

kardesim huwai nin telefinlarina radyo ekliyorlar ama yuklu dyil bi zahmet xplore dosya yoneticisini yukle ordan root hafizasina gir asagi dogru indinmi system klasorunu gorursun sonra app yazan yere gir orda fm radio uygulamasi cikar ona tikla yukle
1000 liralık bir telefondan daha ne donanım istiyorsun. Fiyatına göre donanım çok iyi. Muhteşem bataryası da cabası. Ama neden 5.5" yaparlar anlamıyorum. 5.5" çok büyük bence. 4.7" olsa daha iyi olurdu.

ilhamikd

ilhamikd

Üye
1000 liralık bir telefondan daha ne donanım istiyorsun. Fiyatına göre donanım çok iyi. Muhteşem bataryası da cabası. Ama neden 5.5" yaparlar anlamıyorum. 5.5" çok büyük bence. 4.7" olsa daha iyi olurdu.
yok ya 400 tlymiş avea satişa başlamiş vazgectim bence fiyatina gore cok tarz :D ama dedigin gbi 5.5 inc cok kaba telefonlarin hepsi standart 5. inc olsa iyi olur

SHS

SHS

Üye
beğenmedim :D

boyabatlı

boyabatlı

Üye

Baktım radyo apksı yok

dangerhulk

dangerhulk

Üye
Aldım telefonu mükemmel. Tavsiye ederim.bataryasindan tut kamerası on numara. Ve yuksek grafikle online oyunlari hic kasmadan çalıştırıyor.

ilhamikd

ilhamikd

Üye
huaweide yazi tipleri nasil degisiyo bilen varmi

ilhamikd

ilhamikd

Üye
rootlu simdi deniycem kardesm
olmadi

ikaraoglu

Üye
Bende alalı 2 gün oldu. Samsung S3 çok kasmaya başladığı için değiştirme kararı verdim. Vodafone cep merkezine gittim. Aslında General Mobile Discovery Elite almak istiyordum. Ancak orada bulunan personelin Discovery de yazılım ve ses sorunu olduğunu ama istersem ertesi günü temin edeceklerini belirttiler. Samimiyetlerine güvenerek bu telefonu aldım. Oldukça ince ve gerçekten hızlı. Samsung gibi menu için ayrı bir mod yok. Tüm işlemler ana ekran üzerinden yapılıyor (iphone tarzı). Bu da sistemin daha da hızlanmasını sağlıyor. Ama ben çok program yüklüyorum diyenler içinde kalıplama işlemi yapılmış. Yani bir programı tutup diğerinin üzerine bıraktığınızda bir kalıp içinde tutuyor ve buraya dilerseniz daha fazla program ekleyebilirsiniz. Telefonları incelerken radyosu olduğuna dair bilgi tüm sitelerde mevcuttu. Ancak aldığımda hüsrana uğradım. Ne radyosu ne de apk sı içerisinde yok. Ancak gelecek güncelleme ile radyosu aktif edilebilir diye düşünüyorum.
Gelelim kullanımına.
Program işlemesi gerçekten çok hızlı. Herhangi bir aksama olmadan geçiş yapabiliyor. Ayrıca Huawei ye özel Enerji tasarrufu yazılımı sizi arka planda pil tüketimine neden olan program olursa hemen uyarıyor. Tek tıklama ile tüm sistemi anında optimize edebiliyorsunuz. Yani diğer model cep telefonlarındaki gibi pil tasarrufu için 3th party yazılım yüklemenize gerek yok.
Tek muzdarip olduğum konu, Samsung, 4.3 güncellemesi ile Türkçe destekli klavye sunmuştu ve çokta kullanışlı idi. Maalesef Huawei bunu geliştirmesi lazım. Türkçe klavye için 3th party yazılım kullanmanız gerekiyor ki bu da güvenlik açığı oluşturma riski var.
Ayrıca Samsung ta bulunan rehber menüsü içinden herhangi bir kayıt üzerinde sağ kaydırma ile arama sol kaydırma ile mesaj gönderme işlemi yapılabiliyordu. Huawei de bunun için aranacak kişiyi seçip basılı tutmak ve ardından ara seçeneğini veya mesaj seçeneğini seçmek gerekiyor.
Wifi bağlantısı çok iyi (Samsungtan bile iyi). İşyerimde alt katta veya kapı önünde Samsung wifi ile iletişimi keserken Huawei ile az önce belirttiğim bölgelerde rahatlıkla Wifi kullanabiliyorum. Gelelim GPS moduna. Cihaz google maps yüklü olarak geliyor. 3th party yazılım yükleyerek cihazın testini yaptım. Bağlantı hızı samsung ile aynı. Yani GPS yazılımını ve GPS i (sadece uydu modu) açmamdan itibaren Samsung 30 sn içinde uyduyu bulup takibi başlatıyordu. Huawei de bu süreç aynı.
Akıllı kapak kullanmak isteyenler için cihaz içesinde ayar mevcut. Dilerseniz devre dışı bırakabilirsiniz.
G7 kendi içerisinde barındırdığı 6 adet görsel tema ile birlikte geliyor. Dilediğinizi seçip ayrıca kişiselleştirebiliyorsunuz.
Kamera konusuna gelince. Öz çekim kamerası 5 mp. Bu sayede güzel bir çekim sunuyor. Samsung S3 ten iyi. Arka kamera ise 13 mp özelliğe sahip. Samsung mu Huawei mi? Sanki Samsung un arka kamerası fotoları daha net çekiyor gibime geliyor. Güzel güneşli bir günde her ikisi ile de test yapacağım.
Pil ömrü kısmına gelince. Evet kesinlikle 3000 mA fark yaratıyor. Cihazı çok daha uzun süre kullanıyorsunuz. S3 kullanıyorken Facebook ve diğer programları açık bırakamıyordum. Sadece WhatsApp açık bırakmak zorunda kalıyordum. Zira diğerleri açık kalınca pil akşamı bulmuyordu. Şimdi çalışan 9 program var. Pil 2. günce %30. Zaten cihaz pili zorlayan birşey olunca hemen uyarı veriyor. Sizde müdahaleyi hemen yaparsanız sorun olmayacaktır.

Çok uzun bir yazı oldu. Almayı düşünen arkadaşlara umarı yardımı olur. Ben aldım. Şu anda çok memnunum. Sormak istediğiniz konu olursa yardımcı olmaya çalışırım.

• Beğen
Tepkiler: enenengin
boyabatlı

boyabatlı

Üye
Bende radyo apkni bulamadim

kuarkk

Üye
Yaklaşık bir hafta önce aldım. Çok memnunum. Bataryası en az 2-3 gün gidiyor. Tek dezavantajı radyosunun olmaması.

byAndroid

byAndroid

Üye
Bunun yerine zenfone 6 aldik babama aldiramadim fiyat farkindan

boyabatlı

boyabatlı

Üye
Ses kaydı yapmak için total recorder ve kablolu kulaklık ile yapılabiliyor

Üst Alt