Randevusuz Muayene Olunabiliyor mu?

Sponsorlu Bağlantılar

Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
    Konu Sahibi
Randevusuz Muayene Olunabiliyor mu?
Randevusuz muayene olunabiliyor mu? Oluyorsa ne şekilde yapılıyor? Neler yapmak nasıl gitmek lazım? GSS prim borcu olan çalışan sigortalı muayene olabiliyor mu?

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Evet randevusuz muayene olabiliyorsunuz. Bunun için muayene olacağınız sağlık kuruluşuna gidip sıra alacaksınız. Genel Sağlık Sigortası prim borcu bulunanlar için: "Genel sağlık sigortası kapsamında bulunan sigortalılarımızın, kurumumuzun sunmuş oluğu sağlık yardımlarından faydalanması için GSS prim borcunun 60 günden fazla olmaması gerekmektedir. Bu nedenle bazı istisnai haller (Acil hal, analık hali vb.) hariç hastanelerde muayene olmaları mümkün bulunmamaktadır." denilmektedir.

• Beğen
Tepkiler: Bessonnitsa
SHS

SHS

Üye
Randevu sistemi tam oturmadı zaten arıyon dolu diyor, sana tavsiyem sabahtan gideceksen 7.5-8 gibi gidersen daha az sıra beklersin

• Beğen
Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
    Konu Sahibi
Cevaplar için teşekkür ederim.

Randevu almadan muayene olmak için erkenden gidip sıra almak gerekiyor öyle mi?

Sigortalı ama çıktığı günden beri GSS ödemesi olmayan sağlıktan yararlanamıyor mu?

heathrow

heathrow

Üye
Evet randevusuz muayene olabiliyorsunuz. Bunun için muayene olacağınız sağlık kuruluşuna gidip sıra alacaksınız. Genel Sağlık Sigortası prim borcu bulunanlar için: "Genel sağlık sigortası kapsamında bulunan sigortalılarımızın, kurumumuzun sunmuş oluğu sağlık yardımlarından faydalanması için GSS prim borcunun 60 günden fazla olmaması gerekmektedir. Bu nedenle bazı istisnai haller (Acil hal, analık hali vb.) hariç hastanelerde muayene olmaları mümkün bulunmamaktadır." denilmektedir.
Devlet "paran yoksa öl" diyor.

• Beğen
@bluesky@

@bluesky@

Üye
he ya devlet hiç umursamıyor bile

• Beğen
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Cevaplar için teşekkür ederim.

Randevu almadan muayene olmak için erkenden gidip sıra almak gerekiyor öyle mi?

Sigortalı ama çıktığı günden beri GSS ödemesi olmayan sağlıktan yararlanamıyor mu?
- Rica ederiz,
- Evet,
- (Çok iyi anlayamadım ama anladığım kadarıyla cevaplıyorum) Eğer sigortalı olarak bir işyerinde çalışıyorsanız, bu durumda sigortalı kapsamında muayene olabilirsiniz diye düşünüyorum. Fakat gss borcunuzun buna engel olup olmayacağı konusunda emin değilim.

• Beğen
Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
    Konu Sahibi
- Rica ederiz,
- Evet,
- (Çok iyi anlayamadım ama anladığım kadarıyla cevaplıyorum) Eğer sigortalı olarak bir işyerinde çalışıyorsanız, bu durumda sigortalı kapsamında muayene olabilirsiniz diye düşünüyorum. Fakat gss borcununuzun buna engel olup olmayacağı konusunda emin değilim.

Anladım, bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim! Konu çözülmüştür ...

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR

Üst Alt