Saç hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

marist

marist

Üye
    Konu Sahibi
Saç hakkında
Merhaba iyi akşamlar. Saçım fazla dökülmeye başladığı, çok zayıf oldugu ,ince ve seyrek olduğu için jilet vurmaya karar verdim ve vurdum. Şimdi hazır vurmusken birşeyler yapmak istedim acaba ne onerirsiniz? Yani kafama ne sureyimde sacim gürleşsin kalınlaşsın?

marist

marist

Üye
    Konu Sahibi
Yok mu bir önerisi olan [emoji19]

ismail

ismail

Üye
Sakal icin sarimsak derler hep belki

• Beğen
Tepkiler: KingOfPiez
marist

marist

Üye
    Konu Sahibi
Bilmem ki internette de öyle diyor ama işe yarıyor diyen de çok yaramıyor diyen de. Hatta zarar gördüğünü söyleyenler de var.

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
ismail

ismail

Üye
Bilmem ki internette de öyle diyor ama işe yarıyor diyen de çok yaramıyor diyen de. Hatta zarar gördüğünü söyleyenler de var.
yurtta bi arkadaş yapmisti onda sackiran vardi ama. sonucu ne oldu bilmiyomda igrenc bi koku yaydigi kesin

marist

marist

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Sarımsak benim sakal için işe yaradı. Çıkmayan bazı yerler vardı hafiften canlanmaya başladı. Belki tesadüftür çıkacağı bir vakitte kullanmış olabilirim. Ama 1-2 gün iğrenç kokuyor ev.. Yani yapacaksan dışarda yap ve eve sakın girme :D
Saçların içinse yorumum eğer genetikse bu durum pek yapılabilecek bir şey olduğunu sanmıyorum.

• Beğen
marist

marist

Üye
    Konu Sahibi
Nasıl kullaniyordun peki? Ben saç derisini yakıp zarar verir diye korkuyorum?

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Önce tamamen sakalları kesiyordum. Sonra sarımsağı ezerek ya da çizik atarak sürüyordum gerekli yerlere. Maksat o suyu cildine sürülsün nasıl yapacağın sana kalmış. Zaten en fazla 3 kere yapmışımdır o da 18 yaşında falan o yüzden diyorum tesadüf olabilir diye. Bir tanesinde önce buzla soğutmuştum cildi ondan sonra sürmüştüm

• Beğen
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
bioksin kullan çok iyi
Sakal icin sarimsak derler hep belki
Ya benim sakallar çıkmaya başlayalı 7 ayı geçti ama tam çene altı hala tertemiz uzatamiyorum yapmam gereken bişey var mi 17 yaş

• Beğen
ismail

ismail

Üye
bioksin kullan çok iyi
Ya benim sakallar çıkmaya başlayalı 7 ayı geçti ama tam çene altı hala tertemiz uzatamiyorum yapmam gereken bişey var mi 17 yaş
Tam adamına sordun :D benim çene altı hariç diğer yerlerde çıkmıyor doğru düzgün cok boşluk var :) bide 16 yasimdan beri köpük yada jel kullanmadan jiletle kesiyorum çıkan yerleri ama hala tam değil dedigim gibi

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail
ismail

ismail

Üye
Yasimda 20.7

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
20nin son çeyreği :)
Kb yin bende açıklamak için yazmadım bu mesajı

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: hasaneness ve -Börteçine-
Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
hayır yani dışarda da ben 20.7 yaşındayım mı diyor :ehe Neyse konu dağılmasın :D

• Beğen
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
aman geldi buldu beni hiç sevmem ama denerim nasıl yapılıyo :)

• Beğen
Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Bu öneriyi dikkate alacaksan eğer ki tavsiye ederim, hiç bir şey kullanma, saç derisindeki dengeyi bozduğun için gün geçtikçe dökülmeler artar, bırak yağlı kalsın günlük suyla yıka haftalık normal bir bitkisel sampuan la yıka, çamtrabenti kullan yada defne sabunu kullan.
Ayrıca kazımışken hacamat yaptır, (kan aldır) kirli kanı temizler, kanallar açılınca kan dolaşımı saşlarını güçlendirecektir, ayrıca baş ağrısı, unutkanlık gibi sıkıntılarıda ortadan kaldırır.

• Beğen
Tepkiler: Emrgncy, hasaneness ve OttomaN TigeR
marist

marist

Üye
    Konu Sahibi
Önce tamamen sakalları kesiyordum. Sonra sarımsağı ezerek ya da çizik atarak sürüyordum gerekli yerlere. Maksat o suyu cildine sürülsün nasıl yapacağın sana kalmış. Zaten en fazla 3 kere yapmışımdır o da 18 yaşında falan o yüzden diyorum tesadüf olabilir diye. Bir tanesinde önce buzla soğutmuştum cildi ondan sonra sürmüştüm
Ne kadar bekletiyordun peki? Bide deriye zararı olur diye çok endişeleniyorum :(

Bu öneriyi dikkate alacaksan eğer ki tavsiye ederim, hiç bir şey kullanma, saç derisindeki dengeyi bozduğun için gün geçtikçe dökülmeler artar, bırak yağlı kalsın günlük suyla yıka haftalık normal bir bitkisel sampuan la yıka, çamtrabenti kullan yada defne sabunu kullan.
Ayrıca kazımışken hacamat yaptır, (kan aldır) kirli kanı temizler, kanallar açılınca kan dolaşımı saşlarını güçlendirecektir, ayrıca baş ağrısı, unutkanlık gibi sıkıntılarıda ortadan kaldırır.

Bende fazla bişey yapmak istemiyorum yapmiyorum da ama hazır kazıtmışken faydalı birşeyler varsa yapayim dedim. Saç derim çok yağlı saçlarım yapış yapış oluyor. Zaten kazittigimdan beri bebek şampuanı kullanıyorum.
Bu kan aldırma olayını anlamadım nasıl yapacağım kan aldirip?