SONY XPERİA Z 1 Dokunmatik Ekran Sorunu:(

Sponsorlu Bağlantılar

ridvan.kilic

Üye
    Konu Sahibi
SONY XPERİA Z 1 Dokunmatik Ekran Sorunu:(
arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce büyük bir iştahla aldığım sony xparia z1 cihazım 15-20 dk kullanımdan sonra aşırı ısınıyor ve dokunmatik ekran kafayı yiyor tabiri caizse,mesaj yazamıyorum.geri tuşuna basıyorum home tuşu devreye giriyor.açıp kapayınca normal haline giriyor.cihazı 2 defa servise gönderdim.ilkinde mekanik temizleme yaptılar olmadı.ikincisinde sadece yazılımı güncelleyip bir sorun yok diyerek cihazı geri gönderdiler.konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

forcerecon

forcerecon

Üye
İstanbul bilişimden mi aldın?

ridvan.kilic

Üye
    Konu Sahibi
yok hocam diyarbakırda goldden aldım ESS ELEKTRONİK A.Ş onarım ve bakım işlemleri ile ilegileniyor.bu firma gold'ün alt firması cihaz elimdee ve hala aynı sorun devam ediyor.bugün tekrar gönderecem servise.sürekli yazılımı güncelleyip geri gönderiyorlar.

dive_e

Üye
Mesaj yardımını ve swipe ı kapat...kökten çözümde xperia home tuşuna basılı tuttuğunda çıkan widget..bu neden oluyor ...rootlayıp komut değiştirmen gerek detaylı anlatımları webde var ..bende aynı sorunu yaşıyorum donanımsal yada yazılımsal bir sorun değil ,hele ısınma ile alakalı hiç değil

• Beğen
Tepkiler: aspawa64

ridvan.kilic

Üye
    Konu Sahibi
hocam teşekkür ederim de mesaj yardımını ve swipe yi nasıl kapatacağımı söyleyebilirseniz çok sevinirim.telefonda bulamadım..zaten tüketici haklarına verdiğim için root atmayı düşünmüyorum...insan parası ile rezil oluyor dediler ya olay aynen bu...dokunmatik ekran değişti fakat sorun çözülmedi..

Üst Alt