Sony Xperia Z Ultra kronik bir sorunu var mı?

Sponsorlu Bağlantılar

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia Z Ultra kronik bir sorunu var mı?
arkadaşlar merhaba,

iş yerinden arkadaşım akşama elden ikinci el bu telefoncuğu(!) alacak. telefon yurtdışı , pasaport kayıtlı. imei kontrolü vs yapacak almadan falan filan. arkadaşımın merak ettiği nokta bu telefonun kronik bir sorunu var mı? herhangi bir sorun yaşar mı? almadan önce dikkat etmesi gereken bir husus var mı? mesai bitimine kadar (18:00) cevap yazabilirseniz memnun olacaktır, malum bu akşam gidip almayı düşünüyor. çok büyük kullanamaz onu almasın şunu alsın diye yorum yapmayın, kafaya koymuş alacak o dev oyuncağı :) tek merak ettiği ileride bi sorun yaşayıp yaşamaması...

forcerecon

forcerecon

Üye
Hocam ben xperia z kullanıyorum memnunum.Ultranında abartılacak hatalarının olduğunu sanmıyorum. Fakat kullananların karşılaştığı sorunları görmek için xda ya bakmanızı tavsiye ederim. Kötü telefon değildir fakat dediğiniz gibi boyutları :D

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler, arkadaş dün akşam almış telefonu. bugün kurcalama ve çözme döneminde aletciği :) sürekli de bana soruyor herşeyi takıldığı yerde işimi yapamıyorum :ah konu kilitlenebilir :locked:

manyax2007

manyax2007

Üye
Var kamera sorunu

Invoke

Invoke

Üye
Kamera mı sorunu? Kamerasının ne sorunu varmış?

Zaten almışsınız ama yine de söyleyeyim benim bildiğim kronik bir sorun yok.
Mis gibi cihaz. Bir ara ben de almayı düşünüyordum, bataryadan dolayı vazgeçmiştim ya da etkenlerden biri olmuştu diyelim.
Hayırlı olsun.

-Konuyu cep telefonları genele açsaydınız daha fazla cevap alırdınız.

manyax2007

manyax2007

Üye
Gece çekimleri tek kelime ile berbat ışıklı ışıksız ortam farketmiyor çok vasat bir kamerası var.

Invoke

Invoke

Üye
Kamerasının vasat olması kronik sorundan mı sayılıyor?

manyax2007

manyax2007

Üye
Kamerasının vasat olması kronik sorundan mı sayılıyor?
Tabiki de kronik bir sorun birinde beşinde olan bir şey değil Xperia Z'lerin hepsinde aynı problem var diğer marka ve telefonlarla karşılaştırdığımızda.

forcerecon

forcerecon

Üye
Tabiki de kronik bir sorun birinde beşinde olan bir şey değil Xperia Z'lerin hepsinde aynı problem var diğer marka ve telefonlarla karşılaştırdığımızda.
Hiç katılmıyorum ben xperia z marka telefon kullanıyorum arkadaşlarım da dahil kamerasını çok beğeniyorum ki o kadar fazla özelliği var ki kameranın sorun kamerada değil çekmesini bilmeyende ;)

Invoke

Invoke

Üye
Z Ultranın kamerası iyi değil ama bu kronik sorun sayılmaz. Adamlar iyi bir kamera koyarlar da kamera kötü çekerse ya da ne bileyim kamerasında bir açıklık, renk kayması vs gibi şeyler varsa kronik sorun olur. Ona bakarsak bataryası da yetersiz ama kronik sorun dememiz için z ultraların bataryasının şişiyor olması lazım.
Mesela G2'nin ekranında oluşan turuncu leke ve Arc S'de ön kamerada oluşan çatlak birer kronik sorun.

ibrahimturk0083

ibrahimturk0083

Üye
Bendekindeki kusurlar;

+ Karşı tarafın sesi cızırtılı geliyor

+ Önde bulunan sensör hatalı çalışıyor

+ Müzik dinlerken alt taraftan tutunca ses kısılıyor

Kamera sonuçta 8MP. Tavsiyem ışığı az olan yerde kamerayı açmayın sonuç hüsran.

Bi de sakın arka cebinize koymayın :)

Invoke

Invoke

Üye
İnce ve büyük cihaz sonuçta. Arka cebe koyup üzerine oturmak hiç mantıklı değil.

ibrahimturk0083

ibrahimturk0083

Üye
1 ay boyunca kullandım. Yalnız arabadan inerken olan oldu.

Invoke

Invoke

Üye
Geçmiş olsun. :/

enver_techno

enver_techno

Üye
Çalıştığım iş yerine gelen müşterinin biri Z1'i arka cebine koymuş, arabaya binerken üstüne oturunca telefon neredeyse v olmuş diyebilirim. ve o haldeyken bile çalışıyordu. Üstteki resim onun yanında sıyırık.
Yine de geçmiş olsun. Ucuz bi maliyetle yaptırırsın diye tahmin ediyorum.

ibrahimturk0083

ibrahimturk0083

Üye
500TL'cik :)

Invoke

Invoke

Üye
Ekran gitmiş nereye yaptırıyorsunuz ucuza?:eek:

Z1 de hiç eğilip bükülecek Gibi durmuyor ama nasıl v olduysa :hmmm

enver_techno

enver_techno

Üye
Bende gözlerimle görmesem inanmazdım ama v dediğimde tamamen bükülmüş değil, bayağı bi yamulmuş. Power butonu ses aç-kapa tuşları felan pert olmuştu..

Ucuz dediğim 300-400 civarıydı :) 100-150 değil. O display'i bulmak kolay sayılmaz çünkü

Üst Alt