1000 tl ye önerebileceğiniz

Sponsorlu Bağlantılar

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
    Konu Sahibi
1000 tl ye önerebileceğiniz
Fotoğraf makineleri önerebilir misiniz. Neden?

boran9999

boran9999

Üye
Biraz detay verirseniz mesela;

Ne çekeceksiniz?
Beklentileriniz? Gibi

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
    Konu Sahibi
Çicek bocek doga fotografi aslinda benim icin sınır yok en sacma seyi bile fotograflamayi severim yeterki kaliteli olsun. Beklentim. Beni telefondaki asiri efekylere muhtac birakmamasi

boran9999

boran9999

Üye
Çicek bocek doga fotografi aslinda benim icin sınır yok en sacma seyi bile fotograflamayi severim yeterki kaliteli olsun. Beklentim. Beni telefondaki asiri efekylere muhtac birakmamasi

Sanırım yukarıdaki yazdıklarınızın tamamına yakınını belirlemiş olduğunuz bütcenizle yapabilmeniz pek mümkün gözükmüyor! Yanlız bir kenarından başlamanız için ben size Çok pahallı olmayan Kit lensli bir DSLR makina tavsiye ederim. Başlangıç için marka çokta önemli değildir kendinizi bu makinada geliştirebilirsiniz. Benim önerim Canon eos 600D +18-55 olabilir. Sanırım bu sistemi sahibinden gibi sitelerde bütcenize uygun bulabilirsiniz. Yanlız şunu bilmenizi isterimki iyi fotoğrafta makina+lens kalitesinden daha önemli olan şey onu kullanan kullanıcının yetenekleri bilgisidir. Kolaylıklar diliyorum

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
    Konu Sahibi
Değerli yorumunuz için teşekkürler. fakat artık telefon kamerası ile fotoğraf çekmekten bıktım. Bunun en büyük sebebi ise telefon kamerası bir olayı yansıtmaya calistigimizda o olaydan daha cok gereksiz ayrinti ekleniyor fotografa. Fotograf makinelerindeki en sevdigim sey ise isteneni yansitabilmesi..

• Beğen
Tepkiler: boran9999
Gönüldaş

Gönüldaş

Üye
Bu konuda profesyonel bir kişiden yardım almanı öneririm kulaktan dolma bilgilerle sakın alışveriş yapma derim. Bilgisi katoloktan ibaret kişilere uyma bizzat bu işle uğraşan kişilerle konuş ve onların tavsiye etiği fotoğraf marinasını al.

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
    Konu Sahibi
bi fotoğrafçı buldum zaten çalıştığım yerde ondanbyardim almaya calisiyorum

savaza

savaza

Üye
fotoğrafcılığa başlayacağım düğün nişan sünnetlerde amatör olarak çekim yapacağim bana makina önerirmisiniz

anebus

anebus

Üye
fotoğrafcılığa başlayacağım düğün nişan sünnetlerde amatör olarak çekim yapacağim bana makina önerirmisiniz

Şimdi amatör olarak kalacaksan başlangıç segmenti bir makine şini görebilir. Düğün nişan sünnet gibi etkinlikler gece vakti olacağı için sana marka söylemek ne kadar doğru olur bilemem de, ISO hassasiyeti yüksek olan makinelere odaklanmak en doğru hamlelerden biri olur. Sana ekstradan harici flash da lazım olacaktır elbet. O konu hakkında pek bir bilgim yok. Sana tavsiyem; başlangıç seviyesi bir makine alacaksan üzerine geniş açılı (18-35mm arası) güzel bir lens al ki flash çekimlerinde aydınlatmalar daha verimli olsun.

savaza

savaza

Üye
teşekkürler..sizce nikon d3100 nasıl? sadece bilgisi olan yazarsa sevinirim

hunnkaar

Üye
Sony a3000 675 TL Nasil makina bilenler cevap verirse.

savaza

savaza

Üye
NİKON D3100 HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ ALABİLİRMİYİM ?

boracmc

Üye
Nikon almanı tavsiye etmem eğer ilk makinan olacaksa herkesin yaptığı gibi Canon ile başlamanı öneririm model olarak EOS 100D size uygun gelecektir.