GalaxyS4 Odin İle Stock Rom Yükleme [VİDEO] Anlatımı

Sponsorlu Bağlantılar

anemik

anemik

Üye
@Nextman Setup Connection da kaldı odin programı. telefonu gördü ama kaldı öyle.
Nasıl bağlantıyı koparıp tekrar deniycem bn? kabloyu söksem telefon gider demiştiniz. ne yapmalıyım ? telefonu gördü ama yüklemiyor. sökemiyorumda telefonu korkudna ?

foto bu. FAİL den sıkıldım vallaha ya. 4 tür deniyorum.ayrıca telefon modeli i9500 yazıyor ama Ana bantta L720 diyor. pili çıkarıncada telefonun arkasında L720 yazıyor yani i9505 in kodu var .anlamadım gitti.

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
@Nextman Setup Connection da kaldı odin programı. telefonu gördü ama kaldı öyle.
Nasıl bağlantıyı koparıp tekrar deniycem bn? kabloyu söksem telefon gider demiştiniz. ne yapmalıyım ? telefonu gördü ama yüklemiyor. sökemiyorumda telefonu korkudna ?

foto bu. FAİL den sıkıldım vallaha ya. 4 tür deniyorum.ayrıca telefon modeli i9500 yazıyor ama Ana bantta L720 diyor. pili çıkarıncada telefonun arkasında L720 yazıyor yani i9505 in kodu var .anlamadım gitti.
at çöpe gitsin öyle telefon olmaz :D

anemik

anemik

Üye
öyle yaptım o gitti kafamdan. bu sefer root lu slim kat rom lu nexus 4 var kafamda. onu düzeltemiyorum. Unroot yapıp eski hale çeviremedim.

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
anemik

anemik

Üye
oldu be ohh sonunda. kurtuldum. 4.4.4 güncellemeside gelmiş telefona. internetten bi custom rom buldum kurdum.

4.4.3 ve 4.4.4 kendi otomatik indirdi sistem güncelleştirmeden. orjinal oldu dimi telefon şimdi ? root gitti ?

• Beğen
Tepkiler: EmekHırsızı
EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
oldu be ohh sonunda. kurtuldum. 4.4.4 güncellemeside gelmiş telefona. internetten bi custom rom buldum kurdum.

4.4.3 ve 4.4.4 kendi otomatik indirdi sistem güncelleştirmeden. orjinal oldu dimi telefon şimdi ? root gitti ?
evet

• Beğen
Tepkiler: Nextman

ysfkrbt

Üye
telefonumu türkiyeden aldım ama csc farklı oldugu için [thr] güncelleme gelmiyodu bende root atım geri döndüremiyorum yardım cı olurmusun. senin dedigin gibi yapmayıp direk türkiyenin csc sini yüklesem sorun yaşarmıyım

ya bide sen şu stock rom mu bi link halinegetirsen ben ordan telefonu stock romlasam hep eksik iniyo internettenya kardeş eger öyle yapamassan stock rom nasıl indirdigin hakında bi vidyo çekermisin

Son düzenleme:
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Burdaki linke indirdikten sonra aynı anllattığım şekilde kurunuz. 4.4.2 sürümü verdiğim link TR sürümdür.

ysfkrbt

Üye
stock rom mu peki root degil degilmibide linke tıklayınca User not logged in diyo ben telefona stock rom atmayı becerdim ama ccsc THR ben bunun sadece csc nasıl degiştiririm root atmadanyada sen onu sammobile indirdiysen sorunu buldum nerden indirdiysem ben ordan indiriyim

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Root atmadan csc değiştirme olmuyor hatırladığım ama zaten csc Changer diye bir Uygulama vardı rootsuz dene istersen csc Changer yaz markete

ysfkrbt

Üye
androidin seviyesini güncellemek için amam hani benim telefon thr csc si ya ben gidip sammobile den turkiyenin stock rom nu atsam sorun olrmu yoksa hemen atıyım

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Hayır hic sorun olmaz hepsi stock ve aynı sürümü yüklemelisin

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Yani üzerinde hangi sürüm varsa

ysfkrbt

Üye
ımeı numarsa felan kayboluyo diyolarbenim şimdi 4.2.2 csc thr ben şimdi buna aniden 4.4.2 ve tur yüklersem hiç bi sorun olmaz yaniana bant sürümü degişir degilmi mesel iranın anabant sürümü xxubmg9 türkiyeninkine dönüşürmü anabant sürümü

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Geri dönemezsin ve sorun olur doğru dedim ya 4.2.2 stock yükle kendi sürümü sorun olmaz imei yedeği alabilirsiniz ama 4.2.2 sürümü üzerine 4.2.2 tr yükleme yapabilirsiniz her yükleme risktir dikkatli olunuz.

ysfkrbt

Üye
yok benim için sadece tur geçmek istiyorum yani şimdi ben tur 4.2.2 mi yüklicem yoksa istersem hemen 4.4.2 yi yükseltsem sorun olurmu

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
4.2.2 yükle tr önce cihazı aç rootla sonra efs yedekleme yap forumda anlatımı var sorun olmazsa 4.4.2 ye geçebilirsin ama bence geçme :)

ysfkrbt

Üye
ya ben direk stock rom la csc tur 4.4.2 ikiye geçcem hiç root atmadan olur dimi olurmuolmazmı sorun çıkarmı çıkmazmı sorun olmasa hemen yapacagımanabant sürümü degişirmi bide bunuda güncellemerdirek yüklenmesi için istiyorumya 4.2.2thr den 4.3 tur stocklasam sonrada 4.4.2 yi stoklasam bi sorun yaşarmıyım

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
4.2.2 yükle tr önce cihazı aç rootla sonra efs yedekleme yap forumda anlatımı var sorun olmazsa 4.4.2 ye geçebilirsin ama bence geçme :)
Sorudan soruya atlıyorsınuz takip zor oluyor :)
Şimdi siz yukarıda yazdığım gibi yapın başka bir şekilde yazılım yükleme yapmayın sırayla yüklemenizdeki sebebi sorun yaşamamak içindir.

Bu işler sürekli risk taşıyan işlemlerdir unutmayın!

Üst Alt