N9 Android.deb 4.1.1 basit kurulum

Sponsorlu Bağlantılar

baropeko

Üye

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
O zaman DFL61_HARMATTAN_40.2012.21-3_PR_LEGACY_001-OEM1-958_ARM.bin yerine en alttakinin adınımı yazacağım ?
Resimdeki imajlar cihazın product koduna göre degilmi?
Dogru ise indir konuma at
isimleri değiştirmeden flashla
Bu rada isim degişikligi fazla önemli degil

• Beğen
Tepkiler: baropeko

baropeko

Üye
Resimdeki imajlar cihazın product koduna göre degilmi?
Dogru ise indir konuma at
isimleri değiştirmeden flashla
Bu rada isim degişikligi fazla önemli degil
Evet o koda göre. Yaptığım işlemleri sırasıyla söyleyeyim sana kaptan :
Nokia N9 Flash(Anlatım) linkini vermişsin onları yaptım,
Geliştirici modunu hallettim,
Terminale kodları yazdım sırası ile,
cmd ekranına
flasher -a DFL61_HARMATTAN_40.2012.21-3.427.6_PR_LEGACY_427_ARM_RM-696_PRD_signed.bin -k zImage.pr13 --flash-only=kernel --suppress-warranty-warning -f -R komutunu verdim telefonu bağlayacağım(telefon açıkken) eksik birşey yapmadığıma onay verirsen kaptan. Son olarakda open kernel flashlı olduktan sonra android.deb ve sdpatch.deb dosyalarını nasıl yükleyeceğim. Valla bu işlem tamamlansın başarılı bir şekilde sana dua edeceğim =)

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
Evet o koda göre. Yaptığım işlemleri sırasıyla söyleyeyim sana kaptan :
Nokia N9 Flash(Anlatım) linkini vermişsin onları yaptım,
Geliştirici modunu hallettim,
Terminale kodları yazdım sırası ile,
cmd ekranına
flasher -a DFL61_HARMATTAN_40.2012.21-3.427.6_PR_LEGACY_427_ARM_RM-696_PRD_signed.bin -k zImage.pr13 --flash-only=kernel --suppress-warranty-warning -f -R komutunu verdim telefonu bağlayacağım(telefon açıkken) eksik birşey yapmadığıma onay verirsen kaptan. Son olarakda open kernel flashlı olduktan sonra android.deb ve sdpatch.deb dosyalarını nasıl yükleyeceğim. Valla bu işlem tamamlansın başarılı bir şekilde sana dua edeceğim =)
Devam et ;)
Deb paketleri usb ile cihaza at ama attığın yeri unutma ;)
Mağazadan dosya kutusu yükle
Dosya kutusu ile deb paketleri yükle hepsi bu kadar :)

baropeko

Üye
Kaptan yardımların için teşekkür ederim emeğine sağlık. Yüklemeyi başardım. Yorumların çoğuna dikkat etmedim. Görüşme yapılamıyor, wlan çalışmıyor, kamera çalışmıyor. Bunlar için güncel bir çözüm varmı yoksa ingilizce 4.1.1 mi kurmalıyım? nette videolara baktığımda telefon sorunsuz çalışıyor gibi görünüyor ?

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
Kaptan yardımların için teşekkür ederim emeğine sağlık. Yüklemeyi başardım. Yorumların çoğuna dikkat etmedim. Görüşme yapılamıyor, wlan çalışmıyor, kamera çalışmıyor. Bunlar için güncel bir çözüm varmı yoksa ingilizce 4.1.1 mi kurmalıyım? nette videolara baktığımda telefon sorunsuz çalışıyor gibi görünüyor ?
4.1.1 sürümlerin neredeyse tamamı aynı
arada küçük caplı modlar var
stabil hangisi derseniz şuan kurdunuz sürüm stabil ;)
skype ve google ile görüşme yapmak mümkün bu konuya göz at
nitdroid alpha 5 (sesli görüşme) çalışıyor - MaxiCep
Portta şuan sorun olarak kamera çalışmıyor
göze batan başka bir sorun yok
wlan çalışıyor ayarlar/wlan yolunu takip edip giriş yap
wlan bulunca üzerine tıkla şifreyi gir baglan de hepsi bu ;)

craft116

craft116

Üye
ustam ben şimdi bunu yapınca google play den istediğim programı indire bilirmiyim birde bu nitroidi yapıpta whats app kullanan varmı kısacası whats app gibi chat programları çalışacak mı?

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
ustam ben şimdi bunu yapınca google play den istediğim programı indire bilirmiyim birde bu nitroidi yapıpta whats app kullanan varmı kısacası whats app gibi chat programları çalışacak mı?
google playda bazı oyunlar da cihaz desteklemiyor der ;)
oyunların apk ve data ları forum veya sitelerden indirmelisin
cihaz bildiginiz gibi android oluyor fakat %100 verim beklemeyin
mesela
kamera calışmıyor
mobil üzerinden görüşme yapamazsınız
bunun dışında göze batan sorun yok gayet iyi ;)

craft116

craft116

Üye
Anladım ustam bazı sorunlar çıkabiliyor yani birde bu whatsup ilk indirdiğimde kullandım sonra fabrika ayarlarını geri yüklendi ve tekrar whats up hesabı açamadım her versiyonunu denedim şifreyide aldım ama (parametre hatası: old_versiyon) diye hata çıkıyor illa terminalden mi yapmak zorundayım bunu ben terminal kullanmayı bilmiyorum ve napacağımı bilmiyorum

tokmak01

tokmak01

Üye
flasher -a DFL61_HARMATTAN_40.2012.21-3_PR_LEGACY_001-OEM1-958_ARM.bin -k zImage.pr13 --flash-only=kernel --suppress-warranty-warning -f -R bu komutu verdikten sonra başka bir pencerede error alıyorum

neyi yanlış yapıyorum flash dosyalarıda ve zımage.pr13 dosyası falan winflasher kurulu olduğu yerde bunlar

error: Bad ape-algo format in DFL61_HARMATTAN_40.2012.21-3_PR_LEGACY_001_0EM1-958_ARM.bin

Son düzenleme:

furkanbasaran95

Üye
tokmak kardeş sen çok yanlış gelmişsin :D

AYRIYETEN, KAYIT TARİHİME FOR

• Beğen
Tepkiler: tokmak01

yilmazkacan

Üye
merhaba arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var ben terminalde bunları yaparken telefon kapandı ve tekrar actıgımda sadece nokia yazısı var öyle kaliyor bir kac sefer açıp kapadım olur diye ama olmadı acil yardım edin lütfen

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
merhaba arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var ben terminalde bunları yaparken telefon kapandı ve tekrar actıgımda sadece nokia yazısı var öyle kaliyor bir kac sefer açıp kapadım olur diye ama olmadı acil yardım edin lütfen
ana ekran ayarları veya N9qtweak ile ilgilidir
buradaki komutlarda asla cihaz nokia yazısında kalmaz
böyle bir hata sonucu yok ;)

yilmazkacan

Üye
ana ekran ayarları veya N9qtweak ile ilgilidir
buradaki komutlarda asla cihaz nokia yazısında kalmaz
böyle bir hata sonucu yok ;)

kardeşim varki söylüyorum ekran kara sadece nokia yaziyor hani telefonu ilk açtıgında o yazı olur ya benimkide öyle açtıgımde hep öyle kaliyor başkda teprenmiyor

arkadaşlar bilgisi olan lütfen yardımcı olsunlar

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Tam flash at düzelir.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
Konuyu sadece terminal üzerinden işlerken cihaz nokia yazısında kaldı
Bu imkansız bir durum fakat cözümü zaten basit zImage.pr13 ile flashla
Konu başlıgına dönüp terminal olan bölümü atla ve "zlmage.pr13" konumunu uygula
sonucu bize bildir olmazsa farklı konumda yardımcı olacagım

Tabi cihazın yazılım sürümleri gerekli konumda olmalıdır
Sonra bu komutları Flasher ile uygula

cmd

cd C:\Program Files\Nokia\Flasher

flasher -a DFL61_HARMATTAN_40.2012.21-3_PR_LEGACY_001-OEM1-958_ARM.bin -k zImage.pr13 --flash-only=kernel --suppress-warranty-warning -f -R

ertooth

ertooth

Üye
Nitdroid yükledim N9 sürüş çalışmıyor bu sorunu nasıl halledebilirim.

ertooth

ertooth

Üye
Nokia menüsünde sürüş var navigasyon yani nokia haritasi calisiyor ama navigasyonu calismiyor.
Yani surus.
Surusu tikliyorum acilacak gibi oluyor ama hemen sonra kapaniyor.
Nitroid 5 den sonra oldu daha onceden calisiyordu.
Turkiye haritasi yukledim

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Nokia menüsünde sürüş var navigasyon yani nokia haritasi calisiyor ama navigasyonu calismiyor.
Yani surus.
Surusu tikliyorum acilacak gibi oluyor ama hemen sonra kapaniyor.
Nitroid 5 den sonra oldu daha onceden calisiyordu.
Turkiye haritasi yukledim

Valla karşılaştığım sorun değil benim de, bu tip durumlarda flash çözüm oluyor. Birde ubiboot ile daha yeni bir kernel ile açmayı dene belki çözüm olabilir.