Anket:Yeni bir televizyonu kaç inç(") olarak alırsınız? Hangi özelliklerine bakarsınız?

Sponsorlu Bağlantılar

cloudcomp

Üye
    Konu Sahibi
Anket:Yeni bir televizyonu kaç inç(") olarak alırsınız? Hangi özelliklerine bakarsınız?
Bugün yeni bir televizyon alsaydınız kaç inç(")lik modellerden alırdınız? Alırken hangi özelliklere bakardınız?

mesutcinik

mesutcinik

Üye
bana sorarsan eğer 40'' çok yeterli bir değer tabi içerisinde entegre uydu alıcısı olup olmamasına ve yenileme hızına da bakmak gerekir :oke:

akade

Üye
bencede 40 inç normal samsung smart led tv 400herz veya 800herz çok güzel vede net görüntüleri var.

magazinname

Üye
42 inç samsung kullanıyorum 200 mhz ve bana göre bir çok markadan daha mükemmel geldi

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
Biraz büyük olsun isterim tabi ama şu Hz olayı kafamı karıştırıyo

Joker.

Joker.

Üye
İnç olayı evin duvarına (alana) ve izlenme mesafesine göre seçilmeli.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
100inch civarı 3d ve en son çözünürlük (4k televizyonlarda var mı bilmiyorum en azından full hd ) hdmi,usb vb girişler
Biraz büyük olsun isterim tabi ama şu Hz olayı kafamı karıştırıyo
hz yenileme hızı diye biliyorum bu aradaeski tüplü monitörlere çok etki yapıyor da lcd ve ledlere etkisi var mı bilmiyorum

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
100inch civarı 3d ve en son çözünürlük (4k televizyonlarda var mı bilmiyorum en azından fu ll hd ) hdmi,usb vb girişler
hz yenileme hızı diye biliyorum bu aradaeski tüplü monitörlere çok etki yapıyor da lcd ve ledlere etkisi var mı bilmiyorum
Yenileme hızı olduğunu biliyorum fakat 800Hz'in ne avantajı var?

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Yenileme hızı olduğunu biliyorum fakat 800Hz'in ne avantajı var?
görüntü daha net oluyor hz arttıkça çünkü her kareyi daha hızlı yeniliyor ya ;) bnm düşüncem bu emin değilim ama artınca görüntü netleşiyor o kesin

• Beğen
Tepkiler: -Empat-
febege

febege

Üye
Konu baya eski ama yinede almak isteyen olursa ben nacizane tavsiyede bulunayım. Öncelikle bütçe önemli. Bütçeden sonra ki ilk kriterimiz tv yi nerede kullanacağımız(kaç mt den izleyeceğimiz). Odamız kaç mt ise ona uygun tv seçmeliyiz. İzleme mesafesi 3 mt ise ideal olan 42" (106 ekran) 4 mt ve üzeri için 47" (120 ekran) ve üzeri seçilmelidir. Neden 3 mt de 42" 4 mt de 47" diye sorabilirsiniz. Dünya da standartlaşmış bir izleme mesafesi olduğu için ve bizzat test ettiğim için tavsiyedir. Alacağınız tv özellikleri günümüz gereksinimlerine göre 3D, 200mhz (tavsiyem minimum 400mhz) smart tv olmazsa olmasınız oldu, güzel bir ses sistemi
3D tv de mümkün olduğunca (bütçeniz el verdiğince ) büyük ekranı tercih ediniz.

reflex

reflex

Üye
Onu bunu geçin mhz önemli tamam ama Androidli televizyonlar çıkçak sneye almyı düşünen varsa onlardan alsın hem hızlı hemde telefon gibi Google play oyunlarını bile oynatıyor tegra k1 ilede uçuyo televizyon gelişmiş bi televizyon aradığın aramadığınız herşey onlarda olucak o yüzden alıcaklar sabretsin azcık

febege

febege

Üye
100 TL ye android box kutular ve 250 TL ye androidli uydu alıcılar var. Dediginiz androidli en ucuz tv 42" için benim tahminim 4000 TL civarı olur ki maximum 1800 TL lik Lg 47" + 250 TL androidli uydu alıcı toplam maliyet 2050 TL
Androidli bir tv yi beklemekte cabası!!
Ben 2011 model lg ye androidli atlanta g4 aldım dediginiz işlemlerin oyunların hepsi mevcut. Aynı işlemi ucuza yapmak hem cebimizden çıkan parayi hemde ülkeden giden parayi azaltır..

• Beğen
Tepkiler: reflex
reflex

reflex

Üye
100 TL ye android box kutular ve 250 TL ye androidli uydu alıcılar var. Dediginiz androidli en ucuz tv 42" için benim tahminim 4000 TL civarı olur ki maximum 1800 TL lik Lg 47" + 250 TL androidli uydu alıcı toplam maliyet 2050 TL
Androidli bir tv yi beklemekte cabası!!
Ben 2011 model lg ye androidli atlanta g4 aldım dediginiz işlemlerin oyunların hepsi mevcut. Aynı işlemi ucuza yapmak hem cebimizden çıkan parayi hemde ülkeden giden parayi azaltır..
Mantıklı aklıma gelmedi android box kutular bilgilendirme için sağol

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Oda ya göre değişir fakat ben 42 veya 46 tercihim

Tüm dünya susuyor Gazze Feryat ediyor

omer durus

omer durus

Üye
en az 47" alirdim ama bu curved tvlerden samsung veya lg ...

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
aynen ustelik 1000 lik ses sistemi de varsa degme keyfime

Kusura bakma sinema sistemim vardı fakat kalabalık yapıyor diye kaldırdım ama bir 3D bluray mutlak alırım

omer durus

omer durus

Üye
Kusura bakma sinema sistemim vardı fakat kalabalık yapıyor diye kaldırdım ama bir 3D bluray mutlak alırım

ses sisteminin sadece woofer ve iki tane kolon olmasi da yeter

3d bluray benim de hayalim

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Çekirdek sayısına bakarım ve en az 55 ekran alırım

Üst Alt