Galaxy S3 i9300 efeXTREME Lite-ROM v5.1 [4.3] S5 Temalı-Stabil-Hızlı-Mükemmel-(18.08.2014)

Sponsorlu Bağlantılar

gfbli_erdi

gfbli_erdi

Üye
link atar mısın

by.atalay

by.atalay

Üye
Valla benden size tavsiye eğer rom kurulumundan sonra stock kurarsanız, tekrar Boeffla'ya dönmeyin! imei uçar bilginize...

Kardeş benim efs yedeğim yok malesef pek çok rom yukledim kaldirdim mümkün mertebe IMEI ucurmayacak rom kurdum hep benim cihaz Türkiye cihazı şimdi ben bu romu kurarsam IMEI gitme ihtimali var mı öyleyse bulasmayalim ??

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Anroid
Aziz04

Aziz04

Üye
Kardeş benim efs yedeğim yok malesef pek çok rom yukledim kaldirdim mümkün mertebe IMEI ucurmayacak rom kurdum hep benim cihaz Türkiye cihazı şimdi ben bu romu kurarsam IMEI gitme ihtimali var mı öyleyse bulasmayalim ??

Hayır boeffla kernel ile kullanmaya devam edin Aksini yaparsanız yani stock daha sonra tekrar boeffla flash'larsanız imei gitme durumu var bilginize. Tavsiyem boeffla ile yola devam :)İmei İki türlü gider!!!
1- Versiyon düşürmek...
2- Roma uygun olmayan kernel yüklemek

• Beğen
Tepkiler: Anroid ve by.atalay
gfbli_erdi

gfbli_erdi

Üye
kardeş link atsanauygun olan

• Beğen
serdar431

serdar431

Üye
    Konu Sahibi
ne linki istiyorsun hocam boeffla kernel linkimi?

bu romda imei gider diye birşey yok herşeyi doğru yaptıktn sonra sıkıntı olmaz. imei işleri hiç belli olmaz adam orjinal stock rom yüklüyor onda bile giden oluyor. yani şans işi o yüzden her ihtimale karsı yedeğinizi alın dursun bir kenarda.
Bu arada imesi giden arkadaşın imesi rom yüzünden değil kernel yüzünden gitmiştir rom ile alakalı birşey değil yani.
boeffla kernel linki stable 5.3 versiyonu s3 4.3 için

zipi hafıza kartına at cwm den yükle bunu yükleyince stock kalmaz zaten ayrıyeten stock kernel kaldırmana gerek yok. direk karta at cwm den yükle

• Beğen
Tepkiler: Anroid ve by.atalay
okanki

okanki

Üye
bu efs yedeği nasıl alınıyor arkadaşlar

serdar431

serdar431

Üye
    Konu Sahibi
philztouch recovery ile custom backup sdcard1 diyip sadece efs işaretleyin .hafıza kartına yedek alır. hafıza kartında clockworkmod klasörü içine kaydeder. gizli dosya olarak kayıt edilir. sonradan bakıp almamış demeyin. görmek için gizli dosyaları göster seçeneği aktif olmalı

• Beğen
okanki

okanki

Üye
philztouch recovery ile custom backup sdcard1 diyip sadece efs işaretleyin .hafıza kartına yedek alır. hafıza kartında clockworkmod klasörü içine kaydeder. gizli dosya olarak kayıt edilir. sonradan bakıp almamış demeyin. görmek için gizli dosyaları göster seçeneği aktif olmalı
teşekkür ederim hemen deneyeyim

• Beğen

ofurkan

Üye
Aldığımız yedeği geri nasıl yüklüyoruz
Birde bilgisayara nasıl atıyoruz gizli dosya ve klasörleri göster seçeneği açık ama görmüyor.

• Beğen
Aziz04

Aziz04

Üye
Efs yedeği almak kolay, asıl zor olan daha doğrusu biraz karışık bir durum olan onu geri yüklemek.
Ben geri yüklemek için en basit yöntem olan ''root explorer'' kullanıyorum
Birde bilgisayara nasıl atıyoruz gizli dosya ve klasörleri göster seçeneği açık ama görmüyor.
kTool ile yedek alıp geri yükleyebilirsin. birde serdar arkadaşımızın söylediği yöntemlede alabilirsin aynı yoldan geride yüklenebilir. aldığın yedeği telefonu pc'ye bağlayarak kopyalayarak aktarabilirsin. hatta flash belleğin varsa onada kopyala.

• Beğen
Tepkiler: Anroid ve serdar431
serdar431

serdar431

Üye
    Konu Sahibi
aziz kardeşim anlatmış. aynı yedek aldığın yöntem gibi geri yükleme yapabilirsin tek farkı backup yerine custom restore sdcard1 seçerek yukleyebilirsin. onun harici aziz arkadaşın dediği gibi root explorer ile direk efs klasörünü kopyalayarakta olur.

• Beğen

ofurkan

Üye
Görmedim kusura bakmayın.

• Beğen
Aziz04

Aziz04

Üye
Görmedim kusura bakmayın.
Efs yedeği aldınız mı?
Eğer aldıysanız, Almış olduğunuz Efs yedeğini mi göremiyorsunuz?
Yoksa telefondaki gizli klasörleri mi göremiyorsunuz?
Neyi göremediğinizi tam olarak anlayamadım hocam :)

Edit: Sorununuzu Açıklayıcı Bir Şekilde Belirtirseniz Yardımcı Olmaya Çalışırız:oku

Son düzenleme:
  • Beğen

cruel355

Üye

şarj süresini merak edenler için az önce aldığım ekran görüntüsü. bu romu kötüleyenler büyük ihtimal apple fanıdır. her şeyiyle dört dörtlük. ufak tefek sorunlara aldırış etmeyin. sonuçta bunu yapan kişi sponsor desteği olmadan, kendi bireysel çabasıyla bişeyler yapmaya çalışan bi insan. [emoji6]

• Beğen
Tepkiler: Anroid, Kontrol, serdar431 ve 1 kişi daha
Kontrol

Kontrol

Üye
rom akıyor kimse kötülemeye çalışmasın. v2 kurulu bende. 3.1 e geçmek bile istemiyorum :D

• Beğen
serdar431

serdar431

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Kontrol

Kontrol

Üye
daha geçmedinmi :) memnunsan sıkıntı yok tabi herkesin kendi zevki :)
valla hocam hiçbir sıkıntı yok ki telefonda hani beklentim yok herşeyiyle süper bir rom :D can sıkan hiçbir bug yok o yüzden tam gaz devam bakalım daha ileri versiyon olursa denerim :)

• Beğen
serdar431

serdar431

Üye
    Konu Sahibi
valla hocam hiçbir sıkıntı yok ki telefonda hani beklentim yok herşeyiyle süper bir rom :D can sıkan hiçbir bug yok o yüzden tam gaz devam bakalım daha ileri versiyon olursa denerim :)
yani hocam bu işler böyle. kullanıcının memnun olması güle güle kullan [emoji6]

• Beğen
Kontrol

Kontrol

Üye
yani hocam bu işler böyle. kullanıcının memnun olması güle güle kullan [emoji6]
aynen hocam. Günlük rom değiştirenlere tavsiye romu 1 hafta kullanıp karar verin. Kesinlikle başka rom a geçmek istemezseniz. Tam performans almak istiyorsanız Roma günlük bakmayın.

• Beğen
serdar431

serdar431

Üye
    Konu Sahibi
aynen hocam. Günlük rom değiştirenlere tavsiye romu 1 hafta kullanıp karar verin. Kesinlikle başka rom a geçmek istemezseniz. Tam performans almak istiyorsanız Roma günlük bakmayın.
işte hocam bunu milletimiz anlamıyor. yüklüyor daha bir gün olmadan ram çok fazla şurası böyle burası böyle şarjı iyi değil şurası iyi değil. ben her zaman diyorum romun oturması lazım. 1-2 gün kullanım ile rom bellimi olur sen isini biliyorsun [emoji6]

• Beğen

Üst Alt