Yardım Format Mevzusu ?

Sponsorlu Bağlantılar

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
Format Mevzusu ?
Ben sürekli USB belleğimden format atarım pc me. Ama malesef şimdi pc me virüs girdi ve bu virüs format atmamı engelliyor. Virüs USB bellekteki tüm dosyaları alıp, hepsini removable disk adında bir kısayola atıyor. Şimdi ben direk windows üzerinden format atsam biliyorum ki windows.old klasörü olacak yeni formatta ama sorum şu: Ben format atarsam, virüs silinir mi ? Yani şu windows.old klasöründe falan virüs kalır mı yani, acil cevap verirseniz sevinirim çünkü hemen format atacağım.

Uhops

Uhops

Üye
Ben sürekli USB belleğimden format atarım pc me. Ama malesef şimdi pc me virüs girdi ve bu virüs format atmamı engelliyor. Virüs USB bellekteki tüm dosyaları alıp, hepsini removable disk adında bir kısayola atıyor. Şimdi ben direk windows üzerinden format atsam biliyorum ki windows.old klasörü olacak yeni formatta ama sorum şu: Ben format atarsam, virüs silinir mi ? Yani şu windows.old klasöründe falan virüs kalır mı yani, acil cevap verirseniz sevinirim çünkü hemen format atacağım.
BIOS'tayken USB'yi seçip formata başlarsan Windowsta ki virüs müdahale edemez. :oke:

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
BIOS'tayken USB'yi seçip formata başlarsan Windowsta ki virüs müdahale edemez. :oke:
O zaman da diski görmüyor işte, format için takılı disk yok gibi bir hata veriyor, halbuki disk takılı.

Uhops

Uhops

Üye
Windows setubu pc açıkken pc'den setubu aç. Format atılsın. Sonra C'de ki win.old'u unlocked programı ile sil.

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
:tşk: O zaman virüs kalmaz değil mi ? Başlatıyorum formatı :D

• Beğen
Tepkiler: GDDR5
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
Denedim ama kurulum başarısız oldu, işlemler geri alınıyor diye hata verdi.

ismail

ismail

Üye
başka bir pcde usbden kurulum usbsi oluştur. mesela git bi netkafeye orda yap. ama ilk önce usbyi takar takmaz biçimlendirmeyi unutma. sonra yap imaj usbsini. sonra pcini aç flashı takmadan biosta ilk başa usbyi koy. sonra pcyi kapat. flashı tak ve format işlemi başlar sanırım.

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
başka bir pcde usbden kurulum usbsi oluştur. mesela git bi netkafeye orda yap. ama ilk önce usbyi takar takmaz biçimlendirmeyi unutma. sonra yap imaj usbsini. sonra pcini aç flashı takmadan biosta ilk başa usbyi koy. sonra pcyi kapat. flashı tak ve format işlemi başlar sanırım.
Teşekkürler öneriniz için, yarın deneyeceğim :)

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
Uhops

Uhops

Üye
Bende bunu dediydim ama :hmmm :)

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
Senin teşekkürünü yukarıda verdim, bir de uzun iş linux sonra HDD format falan. Bana daha pratik şeyler lazım. Ama tabiki hi.bir şey yapamazsam bunu da denerim :)
Senin teşekkürünü yukarıda verdim, bir de uzun iş linux sonra HDD format falan. Bana daha pratik şeyler lazım. Ama tabiki hi.bir şey yapamazsam bunu da denerim :)Bu arada bugün deneyemeyeceğim, haftasonu belki deneyebilirim çünkü benim TEOG sınavı yaklaşıyor.

• Beğen
Tepkiler: GDDR5
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
windows old bu kadar sorun oluyorsa 2 kere format at. Gerek yok bunlara. Başka pcde rüfus ile usb'ye yazdır pc kapalı iken usbyi tak sonra power tuşuna bas direk biosa gir windows açılmadan boot önceliğini usb f10 yes yap sonra önyükleme ile yazı gelir bir tuşa bas diye veya direk windows kurulum ekranına girer oradan devam et işte

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
windows old bu kadar sorun oluyorsa 2 kere format at. Gerek yok bunlara. Başka pcde rüfus ile usb'ye yazdır pc kapalı iken usbyi tak sonra power tuşuna bas direk biosa gir windows açılmadan boot önceliğini usb f10 yes yap sonra önyükleme ile yazı gelir bir tuşa bas diye veya direk windows kurulum ekranına girer oradan devam et işte
:tşk: Sorun windows old değil zaten, eğer kalırsa windows oldun içindeki virüs.

Üst Alt