Yardım Mavi ekran Ve bip sesi

Sponsorlu Bağlantılar

GreaTH

GreaTH

Üye
    Konu Sahibi
Mavi ekran Ve bip sesi
Mrba Arkadaslar . Yaklasik 2 Hafta Oncesinden Beri baslayan Mavi ekran Ve Pc res cektikten Sonra Bip Sesi Veriyor . BU sorn Dhada buyude bnde Ilk oncesinden Pc acildikdan sonra 1 saat takildiktan sonra ekran cizik cizik olup Pc kapaniyordu Simdi ise Daha kotu oldu Pc acildigi zaman masaustunde 30 saniye sonra ekran cizik cizik olup Res atiyor Yardim ve Oneri verebilicek varmi.

Siycey

Siycey

Üye
Ekran kartı ısındıgı için rest atıyormuş ama şimdi tamamen bitmiş ekran kartı işlemci veya ram olsa direk rest atar pc yada mavi ekran gösterir ama ekran kartında çizgiler çıkar 3-5 saniye sonra rest atar ekran kartı fansız mı ?

Son düzenleme:
GreaTH

GreaTH

Üye
    Konu Sahibi
Evet fansiz Ve sunu fark ettim 2 dk pc calismasiyla ekran karti Daha oncesine Kadar daha Cok isinmaya BasladiBide 8 Yillik bir ekran karti kullandim dusun O sorun cikarmazken. Yeni Bir ekran karti aldim fansiz yaklasik 8 ay Oldu O sorn cikardi ilginc

Siycey

Siycey

Üye
Evet fansiz Ve sunu fark ettim 2 dk pc calismasiyla ekran karti Daha oncesine Kadar daha Cok isinmaya BasladiBide 8 Yillik bir ekran karti kullandim dusun O sorun cikarmazken. Yeni Bir ekran karti aldim fansiz yaklasik 8 ay Oldu O sorn cikardi ilginc
Normal yazın bende fansız ekran kartımı yakmıştım aynı sen gibi ekranda yeşil kırmızı gibi çizgiler çıktı meğer üstündeki ramler yanmış bide benimki üstünde yumurta kırsan pişecek kadar sıcaktı :D

GreaTH

GreaTH

Üye
    Konu Sahibi
Bazen Pc ilk acildiginda 1 kere tik sesi Verirken bazen vermiyo ve Ekrana goruntu gelmiyor :DPc Format atmayi dusunuyorm ama Yarida kalip hic acilmaz diye korkuyorm. + Pc den surekli Bipp Sesi geliyor Anlamiyorum neden oldugunu . Ekran kartinin sicakligini Baktigimda dusus oldu ama Pc yine Acilmiyor res atiyor. Bi ara Hatta 1 Saat Pc acik durdu hic ellemedim Ve Pc ye oturdugumda Bi islem yaptim Ve Hemen Cizik cizik ekran verip Res cekti Ve bipp sesi vermeye basladi Bu sorunun cozumu Varmidir acaba .

Siycey

Siycey

Üye
Bazen Pc ilk acildiginda 1 kere tik sesi Verirken bazen vermiyo ve Ekrana goruntu gelmiyor :DPc Format atmayi dusunuyorm ama Yarida kalip hic acilmaz diye korkuyorm. + Pc den surekli Bipp Sesi geliyor Anlamiyorum neden oldugunu . Ekran kartinin sicakligini Baktigimda dusus oldu ama Pc yine Acilmiyor res atiyor. Bi ara Hatta 1 Saat Pc acik durdu hic ellemedim Ve Pc ye oturdugumda Bi islem yaptim Ve Hemen Cizik cizik ekran verip Res cekti Ve bipp sesi vermeye basladi Bu sorunun cozumu Varmidir acaba .
Ekran kartı alcan başka çare yok

GreaTH

GreaTH

Üye
    Konu Sahibi
Ekran kartı alcan başka çare yok

Anladim Zaten Bip sesi verdiginde Ekran kartini Biraz kurcaladigimda Biplemiyodu ve aciliyodu Demekki Karttan . Tam emin olmak icin bi tanidiktan ekran karti takmak sart bakalimHatta soyle Bisey yapicam eski ekran kartimi takicam bakalim aynisi olucakmi eskisi Yanmisti Ve ekranda cizgiler vardi Ama Masaustu Bios felan Gorunuyordu Mavi mavi

Siycey

Siycey

Üye
Anladim Zaten Bip sesi verdiginde Ekran kartini Biraz kurcaladigimda Biplemiyodu ve aciliyodu Demekki Karttan . Tam emin olmak icin bi tanidiktan ekran karti takmak sart bakalimHatta soyle Bisey yapicam eski ekran kartimi takicam bakalim aynisi olucakmi eskisi Yanmisti Ve ekranda cizgiler vardi Ama Masaustu Bios felan Gorunuyordu Mavi mavi
Dene bakalım anakartı yada slotu yakmada bi dünya masraf çıkar.

GreaTH

GreaTH

Üye
    Konu Sahibi
Dene bakalım anakartı yada slotu yakmada bi dünya masraf çıkar.

Oyle Bise Olursa Direkt Cope atarim :D Zaten 8 yillik pc cok cektim Bu pc den Islemci faninin Ayaklari koptu ve Sabitlenmiyordu Abim Gitmis japonlamis Simdi hic acilmiyor Fani Macun Hicmi hic degistirmedim Zaten dahada degistiremem Japon cikmaz :D

Siycey

Siycey

Üye
Oyle Bise Olursa Direkt Cope atarim :D Zaten 8 yillik pc cok cektim Bu pc den Islemci faninin Ayaklari koptu ve Sabitlenmiyordu Abim Gitmis japonlamis Simdi hic acilmiyor Fani Macun Hicmi hic degistirmedim Zaten dahada degistiremem Japon cikmaz :D
Bence baktın olmuyo at çöpe zaten pc toplucaksan fiyatlarda uygun.

GreaTH

GreaTH

Üye
    Konu Sahibi
Ekran kartin Sogutucu Varmis degisik. markasi Ati Radeon HD 5450 sapphire ama Pek fayda etmiyordur sanirimMalesef Diger ekran kartini takincada ayni Sorun Ve surekli bip sesi . Ramlerden Olurmu acaba Veya islemci

Siycey

Siycey

Üye
Ekran kartin Sogutucu Varmis degisik. markasi Ati Radeon HD 5450 sapphire ama Pek fayda etmiyordur sanirimMalesef Diger ekran kartini takincada ayni Sorun Ve surekli bip sesi . Ramlerden Olurmu acaba Veya islemci
anakart ve ram olabilir işlemci olsa hiç açılmaz bios ekranında kalır

GreaTH

GreaTH

Üye
    Konu Sahibi
Sorun Cozuldu Kasada hic bir problem Yokmus Islemci Asiri isindigi icin Pc Kapaniyormus Termal macun sart sanirim ilk defa degiscek 8 Yil sonra :D

Son düzenleme:
Siycey

Siycey

Üye
Demek işlemci sorun çözülmüş hayırlı olsun :)

THEKANS

THEKANS

Üye
ilk defa fansiz ekran karti gosterdiniz helal :-)
Sorun Cozuldu Kasada hic bir problem Yokmus Islemci Asiri isindigi icin Pc Kapaniyormus Termal macun sart sanirim ilk defa degiscek 8 Yil sonra :D
ne yaptin abi sen cpu eritmisintemal macunu 2 ayda bir degistir bence

• Beğen
Tepkiler: GreaTH