N9 Android.deb 4.1.1 basit kurulum

Sponsorlu Bağlantılar

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Flasher'i gerektigi gibi kurdunuz mu?

nitan002

Üye
flaş konusunda biraz tercübesizim benden kaynaklanan sorun da olabilir sizden oyüzden yardım istiyorumhocam iyi günler ben yapamıyorum bana yardımcı olurmusunuz

korkuluk5252

korkuluk5252

Üye
android.deb felan nasıl yüklenecek bi bilgi verseniz

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
öncelikle konuyu baştan incelerseniz daha basit olur ;)
Konu dahilinde anlaşılmayan detay varsa söyleyin tekrar düzeltelim

korkuluk5252

korkuluk5252

Üye
tamamdır yükleyebildim sonunda teşekkürler

Son düzenleme:
extrem-80

extrem-80

Üye
Hocam bu anroid 4.3'ü ne zaman kullanmaya başlarız acaba? Tşk.

ertooth

ertooth

Üye
WinFlasher_3.12.1.ex dosyası bulamayanlar için ekliyorum buraya Tıklayınız

extrem-80

extrem-80

Üye
kaptan
flasher -a DFL61_HARMATTAN_40.2012.21-3_PR_LEGACY_001-OEM1-958_ARM.bin -k zImage.pr13 --flash-only=kernel --suppress-warranty-warning -f -R
DFL61 ile başlayan komutun telefonda hangi sürümü yüklü ise onun adı yazması gerekir dimi?

fnldstntn

Üye
kaptan
flasher -a DFL61_HARMATTAN_40.2012.21-3_PR_LEGACY_001-OEM1-958_ARM.bin -k zImage.pr13 --flash-only=kernel --suppress-warranty-warning -f -R
DFL61 ile başlayan komutun telefonda hangi sürümü yüklü ise onun adı yazması gerekir dimi?
Evet...

extrem-80

extrem-80

Üye
ok. şu anda androidi kurdum, biraz karıştırıyım...
gayet hoş duruyor..
şu konuşma olayıda bir çözülse tam olacak.
4.3 te bi gelişme var mı acaba?

baropeko

Üye
Merhaba,
Paylaşım ve yorumlar güzel. Ellerinize sağlık. android 4.1.1 kurmaya çalışıyorum.

flasher -a DFL61_... ile başlayan komutu yazıp enterladığımda "ERROR: Bad ape-algo format in DFL61_HARMATTAN_40.2012.21-3_PR_LEGACY_001-OEM1-958_ARM.bin" hatası veriyor.

Terminalde ise şöyle bi durum var doğrumu bilemedim. disclaimer-cal remove View-openmode yazıp enterladığımda "disclaimer-cal: Disclaimer removed from CAL (tr uncated to zero size)" yazıyor. rm -rf /home/user/.accounts yazıp enterladığımda ise 4 satır can't remove içerikli cümle çıkıyor. bende devam etmedim. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:
ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
ok. şu anda androidi kurdum, biraz karıştırıyım...
gayet hoş duruyor..
şu konuşma olayıda bir çözülse tam olacak.
4.3 te bi gelişme var mı acaba?
Konuşma olayı kısmen çözüldü bu konuya göz atın ;)
nitdroid alpha 5 (sesli görüşme) çalışıyor - MaxiCep
Merhaba,
Paylaşım ve yorumlar güzel. Ellerinize sağlık. android 4.1.1 kurmaya çalışıyorum.

flasher -a DFL61_... ile başlayan komutu yazıp enterladığımda "ERROR: Bad ape-algo format in DFL61_HARMATTAN_40.2012.21-3_PR_LEGACY_001-OEM1-958_ARM.bin" hatası veriyor.

Terminalde ise şöyle bi durum var doğrumu bilemedim. disclaimer-cal remove View-openmode yazıp enterladığımda "disclaimer-cal: Disclaimer removed from CAL (tr uncated to zero size)" yazıyor. rm -rf /home/user/.accounts yazıp enterladığımda ise 4 satır can't remove içerikli cümle çıkıyor. bende devam etmedim. Ne yapmam gerekiyor?
Devam edin

• Beğen
Tepkiler: baropeko

baropeko

Üye
Konuşma olayı kısmen çözüldü bu konuya göz atın ;)
nitdroid alpha 5 (sesli görüşme) çalışıyor - MaxiCep

Devam edin
Kaptan devam edeyim de ERROR: Bad ape-algo format in DFL61_HARMATTAN_40.2012.21-3_PR_LEGACY_001-OEM1-958_ARM.bin hatası alıyorum bu hata vermeseydi ondan sonra telefonu bağlamayacak mıydım telefonu bilgisayara? Yani terminal de işlemlere devam ettim diyelim. Sonra cmd ekranında komutu yazacağım hata almasaydım uyarı verdiğinde bağlamayacakmıydım teli bilgisayara ?

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
önce terminale komutları gir
ilk komut uyarı ekranı icin yani
Açılışta garanti uyarısı!!
Sonraki komutlar ise sürücüleri yapılandırılması icin

Flash işlemi ise open mode yani cihazın sürücüsüne yama entegre etmektir!!

Hata almanız işlemlerin dogru yapılmadığını iceriyor
Flash esnasındaki hata
1. Yazılım ve zlmage yanlış yerde
2. Flash adları birbirini tutmuyor

• Beğen

baropeko

Üye
önce terminale komutları gir
ilk komut uyarı ekranı icin yani
Açılışta garanti uyarısı!!
Sonraki komutlar ise sürücüleri yapılandırılması icin

Flash işlemi ise open mode yani cihazın sürücüsüne yama entegre etmektir!!

Hata almanız işlemlerin dogru yapılmadığını iceriyor
Flash esnasındaki hata
1. Yazılım ve zlmage yanlış yerde
2. Flash adları birbirini tutmuyor

zImage ı c:\program files\nokia\flasher içine kopyaladım flasher da içinde. Yazılım dosyaları mevcut değil sanırım ondan kaynaklı o hatayı alıyorum. Yazılım dosyasını nereden indireceğim?

Son düzenleme:
ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
zImage ı c:\program files\nokia\flasher içine kopyaladım flasher da içinde. Yazılım dediğimiz şey nedir sanırım bende o yok ?
Konu başlığında belirttigimiz gibi flash dosyaları olmadan olmaz ;)
Her zaman lazım olur navifirm den uygun yazılımları indirin full olarak ve gereken konuma atın işlemlere başlayın
Fakat bu işlemlerin hicbir şekilde garantisi yoktur bu yüzden cihaza olacak heran gibi sorunda
Bize veya siteye hata bildirmeyin

• Beğen

baropeko

Üye
Konu başlığında belirttigimiz gibi flash dosyaları olmadan olmaz ;)
Her zaman lazım olur navifirm den uygun yazılımları indirin fu ll olarak ve gereken konuma atın işlemlere başlayın
Fakat bu işlemlerin hicbir şekilde garantisi yoktur bu yüzden cihaza olacak heran gibi sorunda
Bize veya siteye hata bildirmeyin
NaviFirm programı hata veriyor. Bende nokia care suite programından indirdim. 1.38 GB. içinde "DFL61_HARMATTAN_40.2012.21-3.427.6_PR_LEGACY_427_ARM_RM-696_PRD_signed.bin" ve "DFL61_HARMATTAN_40.2012.21-3.NOMAPS.5_EMMC_NOMAPS.bin" dosyaları var büyük boyutlu olarak diğerleri küçük boyutlu. Bunun içinde mevcut değil sanırım. Yazılımı navifirm dışında nereden indirebilirim. Eğer sizde varsa bana atabilirmisiniz. Sizinki ile aynı sanırım kaptan yazılımım.

Son düzenleme:
ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
NaviFirm programı hata veriyor. Bende nokia care suite programından indirdim. 1.38 GB. içinde "DFL61_HARMATTAN_40.2012.21-3.427.6_PR_LEGACY_427_ARM_RM-696_PRD_signed.bin" ve "DFL61_HARMATTAN_40.2012.21-3.NOMAPS.5_EMMC_NOMAPS.bin" dosyaları var büyük boyutlu olarak diğerleri küçük boyutlu. Bunun içinde mevcut değil sanırım. Yazılımı navifirm dışında nereden indirebilirim. Eğer sizde varsa bana atabilirmisiniz. Sizinki ile aynı sanırım kaptan yazılımım.
Bunu dene

Olmazsa buradan indir

• Beğen

baropeko

Üye
Bunu dene

Olmazsa buradan indir
Teşekkür ederim oldu program ama arama yaptığımda sadece resimdeki dosyalar görünüyor oem1 i yine göremedim :(

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
Resimde en sonda 2 tanesi ;)
Ama sen tamamını indir ilerde lazım olabilir

• Beğen