Jolla Cihazı Yurtdışından Satın Almak?

Sponsorlu Bağlantılar

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
Jolla Cihazı Yurtdışından Satın Almak?
jolla cihazı yurtdışında 27 kasımda satışa sunulacak, benim arkadaşım şu an finlandiyada ve 1 ay sonra türkiyeye dönüyor, jollayı aldırtsam ordan türkiyede bi sorun çıkarmı cihaz ile ilgili gerek gsm operatörleri olsun gerek dil tarih ayarlarıyla ilgili olsun vs diğer? bilgisi olan arkadaş varmı, normal samsung apple olsa bi şekilde cihazın türkiyedeki çalışma durumunu ve ne muamele göreceğini biliyoruz ama jolla ilk defa gelecek bi fark olurmu diğer firmalara kıyasla?

fnldstntn

Üye
İmei numarasını bi pasaporta 100 tl vergi ödeyerek iştettiğin zaman rahatlıkla kullanabilirsin...Cihazda şimdilik türkçe dil olduğunu sanmıyorum ingilizce kullanman gerekebilir.başka bir sorun olmaz...

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
vergi sorun degil 115 tl ve zaten hazir pasaport olacak, ama cihazin fiyati da biraz pahali aslinda ilk cikista beklenen satis performansi olmazsa fiyat indirimi soz konusu olurmu acaba 25 araliga kadar bekleyebilirim cunku.

fnldstntn

Üye
Cihaz çıktıktan sonra incelemeleri gelir izlersin ona göre alıp almamak için karar verirsin...fiyat indirimi ilk aydan geleceğini pek sanmıyorum yeni cihaz çıkışıyla belki...Cihazı ilk aldığında eksik ve hataları mutlaka olacak sonuçta işletim sistemi henüz beta eğer telefonla uğraşmayı seviyorum diyorsanız alınabilir fakat günlük kullanıcıyım diyorsanız ilk etapta uzak durun...Ayrıca çıkışından sonra daha çok kullanıcı olacağı için hataları ve yenilikleri hızlı bir şekilde düzelteceklerdir muhtemelen...

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
pRime.

pRime.

Üye
jolla'yı arkadaşına henüz aldırtamazsın, an itibariyle kapalı satış gerçekleşiyor. bu ne demek? şu demek, sadece ön sipariş verenler cihaza para verip satın alıyor ve jolla cihazı bu belirli kişilere yolluyor.
2014 yılına girdiğimizde de avrupa içine ve çine normal satışlar başlayacak o zaman avrupa içinde bir arkadaşın olursa satın alma şansın olabilir.

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
fransa da da arkdsim var o da bi kac ay sonra gelir, bu diger arkds cihazin memleketinde oldugu icin dedim, cihaz aldirmak sorun degil asıl sordugum sey cihazla ilgili olabilecek problemler; ozellikle dil ve saat tarih basta olmak uzere.

pRime.

pRime.

Üye
dil en fazla ilgilizce olur, türkçe yok malesef. saat ve tarihten bir sorun çıkacağını sanmıyorum ayarlanır.

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
fransa da da arkdsim var o da bi kac ay sonra gelir, bu diger arkds cihazin memleketinde oldugu icin dedim, cihaz aldirmak sorun degil asıl sordugum sey cihazla ilgili olabilecek problemler; ozellikle dil ve saat tarih basta olmak uzere.

bende bu cihazı merak ediyorum. ne yaptın aldın mı kullanıyor musun?

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
konuyu nerden bulup hortlattın, ben bile unutmuşum bu konuyu açtığımı :D yok almadım şimdi wp ile devam ediyorum, yurtdışından getirtme şansımda geçti, şimdiki mobil teknolojilerin geldiği noktaya bakarsak cihaz biraz eskidi ve düşük kalıyor özellikler, ikinci bir jolla çıkarsa belki, o zaman düşünürüm :)

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
konuyu nerden bulup hortlattın, ben bile unutmuşum bu konuyu açtığımı :D yok almadım şimdi wp ile devam ediyorum, yurtdışından getirtme şansımda geçti, şimdiki mobil teknolojilerin geldiği noktaya bakarsak cihaz biraz eskidi ve düşük kalıyor özellikler, ikinci bir jolla çıkarsa belki, o zaman düşünürüm :)

Jolla'yı araştırırken çıktı karşıma işte :) Sailfish benim de ilgimi çekiyor. Meego'nun devamı olması bende ilgi uyandırıyor. Wp'den bi cacık olmayacak bu gidişle. Şimdiden alternatiflere bakmak lazım :)

Su Arıtma Cihazından gönderildi

ArMaGeDdOn_87

Üye
Jolla nın 2.cihazını bende bekliyorum yüksek ihtimal donanımı iyi olur,WP kendi sonunu kendi getiriyor en fazla 2 yıl içinde çöker

MaxWheel

MaxWheel

Üye
İlk cihaz önce fazla kişiye verilmedi ve donanım orta seviyeydi çünkü ilk tekefon test amaçlı bug bulma çözme amaçlı yapılmış olmalı fakat 2.cihaz tam anlamıyla telefon olarak karşımıza çıkartırlar diye umuyorum ama bi amiral gemisi görmeyiz biraz daha iyi donanım koyarlar sadece hatta yeni bir sailfish guncellemesi ile gelicektir

ArMaGeDdOn_87

Üye
Bana kalırsa üst düzeyde gelecek,reklamı falan da iyi yapılırsa yeterli satış olur diye düşünüyorum

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Jolla nın 2.cihazını bende bekliyorum yüksek ihtimal donanımı iyi olur,WP kendi sonunu kendi getiriyor en fazla 2 yıl içinde çöker

kendi sonunu nasıl getiriyor merak ettim :)
kendini katlayarak devam eden bir sistem olarak görüyorum ve aynı düşünce de de olan bir çok insanda mevcut, aslında neden böyle sistem kötüleme noktasına gelirsek, telefonu araştırmadan, özelliklerini detaylı bakmadan, fikir edinmeden alındığı için :oke:

sailfish e gelirsek güzel sistem ama ne kadar destek verirler burası biraz sorun.

fnldstntn

Üye
Sailfis OS Jolla tarafından android cihazlara da resmi olarak yayınlanacak... ilk etapta nexus 4 için çıkacak hatta molla tarafından ilk adaptasyon sürümleri yayınlanmaya başladı....

ArMaGeDdOn_87

Üye
kendi sonunu nasıl getiriyor merak ettim :)
kendini katlayarak devam eden bir sistem olarak görüyorum ve aynı düşünce de de olan bir çok insanda mevcut, aslında neden böyle sistem kötüleme noktasına gelirsek, telefonu araştırmadan, özelliklerini detaylı bakmadan, fikir edinmeden alındığı için :oke:

sailfish e gelirsek güzel sistem ama ne kadar destek verirler burası biraz sorun.
Kendini katlıyomu :) millet telefonu 1.5 sene önce almış ve sistemde gelinen ilerlemeye bak :) siz böyle her seferinde sistemi savunursanız en basitinden örnek vereyim whats App bile doğru düzgün olmaz,bak 3 ayı geçti daha güncelleme gelcek,Eleştiri yapın ki sistem ilerlesin

sasua42

sasua42

Üye
Nokia yi bitiren windows phone u hiç sevmiyorum eski nokia değil artık

MaxWheel

MaxWheel

Üye
Wp yıllardan beri olan olan bir işletim sistemiydi son 1-2 yıl icinde bu kadar gelisti ben iyi hatırlıyorum Wp lu bir samsung telefonum vardı 3-4 yıl once ama gorsen tus takımlı s40 daha iyi diyebilecek kadar bir telefondu ama sımdı wp ler oyle degil androidden bile daha hızlı gelıstı tabi bunun nedenı Elop olabilir :D Yinede WP nın sonunu symbian la aynı olacagını dusunuyorum.

sasua42

sasua42

Üye
Dostum elop ceo oldu ve nokia 'nin içine sızdı nokianin fiyat bedeli normalde 70 milyon euro ama elop gittikçe fiyatı düşürdü ve koskoca şirketi 7 milyon euro ya aldılar
Şunu diyeyim windows nokia yi bitirdi

Üst Alt