Linux Kullanıcıları Klübü / Kurulum & Yardım & Destek

Sponsorlu Bağlantılar

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Mantıklı :)

• Beğen
Tepkiler: ozakin70
sata3

sata3

Üye
Ubuntu 14.04 kurdum ama biraz yavaş çalışıyor ne yapabilirim?

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
sürücü kaynaklı olabilir özellikle ekran kartı sürücüsü

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Yazın benide :kro2: Linux mint 16 mate :yavrum: ve Lubuntu :ehe

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
512 mb ramlı laptop (Dell inspiron 1300) en iyi performans alabileceğim ve lumia telefonumu driver sorunu yaşamadan kullanabileceğim bir Linux sürümü tavsiye eder misiniz ? (Pardus kurdum driver yüzünden xp ye geri dönüş yapmak zorunda kaldım)

Mertcenkk

Mertcenkk

Üye
512 mb ramlı laptop (Dell inspiron 1300) en iyi performans alabileceğim ve lumia telefonumu driver sorunu yaşamadan kullanabileceğim bir Linux sürümü tavsiye eder misiniz ? (Pardus kurdum driver yüzünden xp ye geri dönüş yapmak zorunda kaldım)
Lubuntu kullan derim :) driver sorunu yok

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve Bilişim Profesörü
MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
Lubuntudada driver sorunu yaşayabileceğinizi belirteyim, linux sürümleri telefonları okurken biraz sıkıntı çıkarıyor. Lumia'nın mağazasında wireless file transfer tarzı bir dosya var ise kablo sorununu kökten çözebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Lubuntudada driver sorunu yaşayabileceğinizi belirteyim, linux sürümleri telefonları okurken biraz sıkıntı çıkarıyor. Lumia'nın mağazasında wireless file transfer tarzı bir dosya var ise kablo sorununu kökten çözebilirsiniz.
Moli Player var. Wifii üzerinden browser ile dosya atılabiliyor

• Beğen
Tepkiler: MaxiHan
MrExpert

MrExpert

Üye
Netbook a şu çok metedilen Lubuntuyu kurdum ancak sistemde çok bug var tek güzelliği az sistem kullanıp sade olması.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
Mertcenkk

Mertcenkk

Üye
Bende bunu demek istediğini anlamadım öylemi :ah Bende sade olmasına zaten birşey demiyorum Arkadaş boş alıntı yaptığı için ben onu yazdım asıl önceki mesajımda anlatmak istediğim farklıydı.

Edit: Mesaj kasacak başka yer bulun derim boş boş alıntılar yapmayın.

@.NeXuS.
Buglar falan demişsin hacı derdini söyle ona göre çare bulalım sonra millete post kasıyo diyorsn. Ben de Lubuntuyu kullandım hatta normal windows üzerine kuruluydu ve windowsta driverı yuklu olmadan çalışmayan ne kadar donanım varsa hepsini çalıştırdı. Sorununu biraz daha açıklamalısın ...

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic, MaxiHan ve .NeXuS.
HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Büyütmeyin

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
arkadaşlar konu yardım destek konusu. Böyle konuların amacının ne olduğu belli. Yardımlaşmak, bilinmeyen yönleri ortaya çıkarmak, sorunları çözmek vs vs. Konu amacının dışına çıkıp tartışma vb. durumlardan uzak duralım. Birbirimizi kırmaya tartışmaya gerek yok. Konunun devamı için lütfen daha fazla tartışmayın zaten mesajların silinecektir tekrarı halinde boşuna ceza alırsınız keyifli forumlar...

• Beğen
Tepkiler: MaxiHan
Seglopsi

Seglopsi

Üye
dosbox veya onun gibi birşey ile bir işletim sistemi kurmayı/çalıştırmayı düşünüyorum Galaxy s5'te. öneri verecek var mı :)

en hafif, en az sistem harcayan bir işletim sistemi test ederek başlayacağım öneriler bu şekilde gelirse sevinirim.

Son düzenleme:
HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Linux mint veya kubuntu hacı

MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
dosbox veya onun gibi birşey ile bir işletim sistemi kurmayı/çalıştırmayı düşünüyorum Galaxy s5'te. öneri verecek var mı :)

en hafif, en az sistem harcayan bir işletim sistemi test ederek başlayacağım öneriler bu şekilde gelirse sevinirim.
Lubuntu

Üst Alt