Sony xperia sp mi alınır m2 mi?

Sponsorlu Bağlantılar

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Sony xperia sp mi alınır m2 mi?
Yakın zamanda sıfır sony telefon alıcam.Bütçem en fazla 1000 tl.Xperia sp mi alsam yoksa yeni çıkması beklenen xperia m2 modelini mi alsam.Donanım ve özellik olarak hangisi daha güçlüdür?

sinan627

sinan627

Üye
m2 almanı öneririm sp nin ekranı çok vasat xperia s ile karşılaştırdım sp aşırı derecede ekranı sönük duruyor

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
M2 modelinde snapdragon 400 dört çekirdekli işlemci var iken SP de snapdragon s4 pro çift çekirdekli işlemci var.Hangisi daha güçlüdür.

sinan627

sinan627

Üye
m2 1.2 ghz 4 çekirdekli sp ise 1.6 çift çekirdek m2 nin daha hızlı olacağını düşünüyorum tasarım olarak da m2 1 adım önde bataryası da m2 nin daha büyük en önemlisi m2 ekranı sp nin ekranın dan kat kat daha bunların yanında m2 daha daha güncel cihaz olduğundan güncellemede daha rahat edersiniz şahsen benimde almayı düşündüğüm cihazlar arasında ilk sırada yer alıyor

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
m2 nin ekran çözünürlüğü 960x540, sp ise 1280x720.Sen sp nin ekranı sönük diyorsun.m2 nin daha kötü değil midir.Bir de sp de adreno 320 gpu, m2 de ise adreno 305 gpu.Oyunlarda veya hd videolarda kasma olmaz mı bununla.

sinan627

sinan627

Üye
tamam çözünütlük farkı var ama
kendimce şöyle bir kıyaslama yaptım
8 ay kadar xperia s kullandım xperia sp kullanan kuzenim vardı cihazları bol bol kıyaslardık sp de brawia engine yok sp tft lcd xperia s de tft led renkler s de çok daha canlıydı sp çok soluktu ama xperia s e göre bu kıyaslama m2 yi elime alıp karşılaştırma yapmadım m2 için bişey diyemem ama sp nin ekranı cidden çok vasat bide xperia s den sonra çıktı ilk çıktığı aylar s den pahalıydı şimdi en ucuz sp fiyatı 850 lira en ucuz xperia s fiyatı 950 lira hız olarak sp daha hızlıydı ona bişey diyemicem sp kullanıcı yorumlarına bakmanı öneririm bu alanda uzman değilim ama
sp yerine m2 yi cidden öneririm

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Tamam tavsiyelerin için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: sinan627
Invoke

Invoke

Üye
Yalnız SP'de Adreno 320, M2'de 305 var.

Bence almışken ZR alın. Biraz daha bütçeyi arttırmanız gerekecek tabiki.

Ayrıca SP'de BRAVIA Engine 2 var. Nasıl yok?

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Yalnız SP'de Adreno 320, M2'de 305 var.

Bence almışken ZR alın. Biraz daha bütçeyi arttırmanız gerekecek tabiki.

Ayrıca SP'de BRAVIA Engine 2 var. Nasıl yok?
Evet bravia engine 2 var ama ekrana pek etki ediyor mu bilmiyorum.

Invoke

Invoke

Üye
SP pek mantıklı değil bence. İlla sony alacaksanız bekleyip yeni modelleri görmenizi ya da bütçeyi biraz arttırıp Xperia ZR'yi almanızı tavsiye ederim.

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
SP pek mantıklı değil bence. İlla sony alacaksanız bekleyip yeni modelleri görmenizi ya da bütçeyi biraz arttırıp Xperia ZR'yi almanızı tavsiye ederim.
Evet doğru, forumlarda sp nin kamerası, hoparlörü, ekranı ve daha bir çok kusurundan bahsediyorlar.Zaten Sony 900 liralık telefon sunsa bir çok eksileri beraberinde getirir ne de olsa amiral gemisi değil ben bunu idrak ettim.Mesela Samsung Galaxy S4 Mini de Xperia SP fiyatı ve ayarında ama hiç değilse ekranı Oled.Xperia SP alsam %85 pişman olucağımı düşündüm.En iyisi bütçeyi arttırıp en kalitelisini almak.Bir de senin kullandığın cihaz lg nexus 5 mi?Cihazından memnun musun, kamera kalitesi ve netliği nasıl?Kısaca açıklar mısın?

Invoke

Invoke

Üye
Gayet iyi, Nexus 5. O fiyata alınacak en iyi cihaz. Kamerası da gayet yeterli, tabi bir note, z1 kamerası beklemeyin. Zaten fiyatı da oralarda değil. Ayrıca S4 mini iyi bir cihaz değil, SP'yi tercih ederim. Hem performans, hem destek(xda), hem de tasarım olarak. S4 mininin tek artısı SP'ye karşı ekranı olur. 1.5gb ramin de artısı olmaz. 1.5gblı touchwizli cihazdansa 1gblı spyi tercih ederim. Kısacası ikisi de fiyatını hakketmiyor, bence.

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Gayet iyi, Nexus 5. O fiyata alınacak en iyi cihaz. Kamerası da gayet yeterli, tabi bir note, z1 kamerası beklemeyin. Zaten fiyatı da oralarda değil. Ayrıca S4 mini iyi bir cihaz değil, SP'yi tercih ederim. Hem performans, hem destek(xda), hem de tasarım olarak. S4 mininin tek artısı SP'ye karşı ekranı olur. 1.5gb ramin de artısı olmaz. 1.5gblı touchwizli cihazdansa 1gblı spyi tercih ederim. Kısacası ikisi de fiyatını hakketmiyor, bence.
Xperia sp şu saatten sonra alınacak telefon olabilir mi , yoksa bir iki ay bekleyip xperia z nin fiyatı düşer mi 1200 liraya gibi.Bir de bir iki ay sonra z ve z1 in fiyatı ne kadara düşer sizce?Ben ince telefon düşünüyorum tavsiye ettiğin zr modeli çok kalın.Hatta sp bile kalın, şuan en incesi z modeli.Arkadaşlar xperia sp yi alsam yarı yolda bırakır mı?Ben pek oyun oynamam, film izlerim, internete girerim, uygulamalarla uğraşırım sadece o.

sinan627

sinan627

Üye
ince telefon istiyorsanız huawei ascend p6 modeline balkın der,m tasarım olarak xperia z den bile daha güzel bence fiyatın 1000 lira civarı

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
ince telefon istiyorsanız huawei ascend p6 modeline balkın der,m tasarım olarak xperia z den bile daha güzel bence fiyatın 1000 lira civarı
Bilindik markaların dışındaki ürünlere pek ilgim yok.Şuan aklımda sony xperia z ve lg google nexus ve lg g2 var ve kararsızım.XZ tasarımı kalitesi çok iyi ama işlemcisi eski ve ekranı vasat.Olmadı ikinci el z1 alırım Peki lg g2 nin kamerası xperia z1 den iyi mi.

sinan627

sinan627

Üye
hertürlü z1 daha iyidir g2yalnızca fiyat yönünden iyi olabilir

Invoke

Invoke

Üye
Z o kadar kötülenecek bir cihaz değil. İşlemcisi gayet iş görür.

Sp tavsiye etmiyorum.

G2 kamerası gayet başarılı.

Z alacağınıza Nexus 5 öneririm, hem fiyatı da uygun. Hatta hepsine karşı öneririm. :D

heathrow

heathrow

Üye
SP telefon ağır 155 gram. Ekran renkleri soluk, özellikle tam karşıdan değil de farklı açılardan baktığında. Masanın üstüne koydugunda dokunmatik ekran algılamıyor, eline aldıgında algılıyor. Telefon ile görüşürken sesi bazen ahize yerine hoparlöre veriyor. 4.3 güncellemesi ile kamera kalitesi düşmüş. Viber gibi voip uygulamaları çalışmıyor telefonda(son sürümde). Ahizeden az ses geliyor. 2 ay kullandım tavsiye etmem.

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
SP telefon ağır 155 gram. Ekran renkleri soluk, özellikle tam karşıdan değil de farklı açılardan baktığında. Masanın üstüne koydugunda dokunmatik ekran algılamıyor, eline aldıgında algılıyor. Telefon ile görüşürken sesi bazen ahize yerine hoparlöre veriyor. 4.3 güncellemesi ile kamera kalitesi düşmüş. Viber gibi voip uygulamaları çalışmıyor telefonda(son sürümde). Ahizeden az ses geliyor. 2 ay kullandım tavsiye etmem.
Tamam teşekkürler sayende sonyden nefret ettim :D SP den vazgeçtim.