GM E-Tab 4

Sponsorlu Bağlantılar

Baranbaris

Baranbaris

Üye
    Konu Sahibi
O antivirüs programını sil avast yükle daha iyi istersen avastın içine abvast anti thef yüklersen bilgisayardan avasta üye olup tabletin yerini tespit edebilir ve PC den tableti kitleye bilirsin
Bundada ayni ozellikler var pcdede bunu kullaniyorum tavsiyemdir sen bnu yukle

laine

Üye
bişey soracam şimdi biz tablete galaxy tab 2 rom kursak olmazmı??

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
Beyler bi yol buldum lendimce googgle play dışından oyun yüklemek için ama bakalım tabşetlwr gelince deneyeceğim

kfahaa

kfahaa

Üye
Tabletlere root atılıyor artık ama söylemem :-)

McBoltt60

McBoltt60

Üye
Tabletlere root atılıyor artık ama söylemem :-)
Soylemene gerek kalmadi [emoji1] [emoji1]

Buna benzer bir kaç tane daha konu var ama çoğu fos olduğu için böyle bir konu hazırlama ihtiyacı duydum.

• Gerekenler:
  1. Windows İşletim Sistemli Bilgisayar
  2. Meb'in dağıttığı veya özel alınmış General Mobile E-Tab 4 Tablet
  3. USB Kablosu
  4. Ve biraz da İmanın yarısı olan Sabır!
Şimdi gelelim konumuza yani root atmaya adım adım yaparsak sorunsuz root atabileceğinize inanıyorum :alkis:spr
  1. İlk önce tabletimizi fabrika ayarlarına döndüreceğiz ki root atma şansımız daha sağlıklı olsun. fabrika ayarlarına döndürmekte şöyle ki:
Uyarı!:şarjınızı %15 e kadar harcayın bu işlemi %15 şarj ile yapacağız.

Öncelikle tabletimizi kapatıyoruz ardından Tabletimizin güç ve ses açma düğmelerine aynı anda basıyoruz ta ki general mobile yazısı gelene kadar geldiği gibi parmaklarımızı çekiyoruz ve ardından Android system recorvery arayüzü ekrana geliyor.
Şimdi gelelim tabletimizi fabrika ayarlarına geri getirmeye, Açılan arayüzde dokunmatik olarak hareket edemiyoruz, O zaman nasıl hareket edeceğiz ? Şöyle ses açma tuşuyla menüde yukarıses kısma düğmesiyle menüde aşağı hareket edeceğiz
ve seçmek içinde power/güç düğmesine basacağız

Arayüzde 3 seçenek beliriyor:
bunlardan wipe data/factory reset seçeneğine gelip seçiyoruz
ardından sadece bi tane olan yes i seçip tableti formatlıyoruz...

Uyarı!: Kardeşlerim, İşlem bittiğinde sizi yine arayüze yollaması lazım. Eğer recovery menüsü açılmadı da tablet normal şekilde açıldıysa bu yaptığımız işlemi yani fabrika ayarlarına geri döndürmeyi tekrar yapın bazılarında çok zor oluyor ,bu işlemi 6 7 kere yaptığım oldu ama en sonunda oluyor merak etmeyin.

Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar aktivasyon ekranı karşınıza gelecek. Bu ekranda tableti hiçbir şekilde internete bağlamayın. Ve aktivasyon kodunuzu girmeyin, Bütün bunları yaptıktan sonra tabletinizin sesini sonuna kadar açın.

Tableti kapatıp açın. Açılırken şu süreç gerçekleşecek : General mobile yazısı çıkacak vs. sonra ekran biraz daha kararıcak. İşte o anda ses duyacaksınız. Uyarı sesi Pilin %15 den aşağı olduğunu anlatan ses. Bu sesi duyduğunuz anda General Mobile yazısının sol altına basın. Sanki uyarı çıkmış gibi. Eğer doğru zamanda bastıysanız ayarlar menüsü karşınıza gelecek.

2. Bu menüden Tablet hakkındaki sekmeye girin en aşağıda 'Derleme numarası' nı göreceksiniz buna ard ardına 7 veya 8 kere basın ,Soldaki sekmelerde 'Geliştirici seçenekler' açılacak oraya girip Usb Hata Ayıklama nın yanındaki kutucuğu tike çevirin.
3. Şimdi bu işlemleri yaptıktan sonra tablete hiç dokunmadan " yalnız kitlenmesin dikkat edin arda bir dokunun ekranın bir köşesine" bir köşeye koyun sıra geldi bilgisayar işlemlerine
4. Bilgisayara mobagenieyi
yükleyin ardından tableti usb kablosuyla bilgisayara bağlayın az biraz bekleyin bilgisayar tableti görsün, bağlantı gerçekleştiğinde üstteki seçeneklerden my phone sekmesine girin.
5. Çıkan seçeneklerden oneclick root diyerek root işlemini başlatalım.
6. ekranda yeşil renkte rooted yazdığında cihaz rootlanmış olacak sağ üst köşeden çarpıya basıp kapatın.
7. tablete gene dokunmayın ve oneclick rootun yanındaki Uninstal stock apps seçeneğine tıklayın Son işlemlerimize geldik, burada tabletinizdeki uygulamalarınızı silebilirsiniz
biz burdan 'cihaz yönetimi' ve 'güncelleyici' programlarını sileceğiniz.bu ikisini seçip sol üstten uninstall deyin silin...
8. SoN olarak tableti kapatıp açın aktivasyon istemeyecektir. Wifinize bağlanıp, Tabletinizi kurun.

bu işlemleri yaptıktan sonra dns hariç bütün yasaklar kalkacaktır.Dns probleminide kısa süre içinde konuya ekleyeceğim.
Sorunuz olursa bekliyorum her zaman buradayım.
Teşekkürü hor görmeyin

SET DNS
Rootdan sonra dns sorunu devam ediyor bu sorunla uğraşmamak içinde en kolay kullanımlı SET DNS programını kullanacağız.

İndirme Linki:

Kullanımı:

1. Programı açıyoruz ve yukarı Sol üst köşeden Google Dns seçeneğini seçiyoruz..

2. Seçtikten sonra Apply a basıp programı kapatıyoruz bundan sonra bir daha bu programı açmıyoruz ve silmiyoruz rahat rahat Dns programıyla uğraşmadan
internete girebiliyoruz.

set Dns yi hallettikten sonra google playdki resimler gözükecek facebook twitter gibi açılmayan sitelerde açılacaktır.
Başka paylaşımlarda konuya eklenecektir.

Super Beam:

Bluetoothdan en az 30 kat daha hızlı dosya yada program transferi yapan program (Super Beam)

İndirme Linki :

Kullanımı :

Arkadaşlar bu seferde sizlere bluetoothdan daha hızlı bir şekilde dosya transferini anlatacağım öncelikle iki cihazdada superbeamın yüklü olması ve wifinin kapalı olması gerek :

1. Dosyasını transfer edecek cihazda superbeamı açıyoruz,
2. Menü (samsunglarda home tuşunun yanındaki) ye girip settings diyoruz

3. çıkan pencerede sending settings diyoruz,

4. Çıkan pencerede Preferred direct method seçeneğine dokunup autoyu hotspota çeviriyoruz,

5. Sonra programı kapatın ve tekrar açın.
6. Çıkan seçeneklerden Files and Folders seçeneğini seçiyoruz (en üst sol köşe)

7. Buradan göndereceğimiz dosyayı seçip gönder okuna dokunuyoruz (en üst saağ köşe)

8. şimdi sıra geldi diğer cihazdaki işlemlere, diğer cihazda superbeamı açıyoruz
9. Çıkan seçeneklerden Scan QR code ye dokunuyoruz (en aşağı sol köşe)

10. burdan ilk cihazda çıkan qr codunu okutuyoruz. sonra bir pencere geliyor orada gelen dosyanın nereye gelmesini istedğimizi ayarlıyoruz sonra dosya hızlı bir şekilde geliyor.

Videolu Anlatım :
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Üst Alt