Yurtdışından telefon almak

Sponsorlu Bağlantılar

O6UZH4N

Üye
    Konu Sahibi
Yurtdışından telefon almak
Arkadaşlar bu konu hakkında çok yazı var fakat çözümü yok ya tanıdık ile gelecek yada gidip alacağız biliyorsunuz Türkiye'de satılmayan ama çok iyi olan telefonlar var örneğin nexus, motorola gibi ben motorola almak istiyorum fakat yurtdışından gelecek bir tanıdık olmadığı için getiremiyorum vergisini gümrüğünü ıvır zıvırını halledip getirme yöntemi var bir de 2011 de piyasadan kalkan pre 3 getirmek istiyorum Amazon'da falan var bunu bir şekilde Türkiye'ye sokma yöntemi var mı herhangi bir şirket ticari olarak getirebiliyor mu veya kurum mesela bilmem neyi test etmek veya geliştirmek için kullanacağımız bu projede bu cihaz gerekli deyip sokabilirmiyiz Türkiye'ye

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Faturan varsa istediğin cihazı getirirsin, fakat ikinci cihazdan sonrası sıkıntı
beraberinde 3 cihaz olursa çok sıkıntı olur,
isterse 3310 olsun hiç fark etmiyor.

internet ortamı veya firma ile alacağım dersen TR girişi yoksa asla alamazsın, yanı seçenekler arasında türkiye olmak zorunda.

O6UZH4N

Üye
    Konu Sahibi
Faturan varsa istediğin cihazı getirirsin, fakat ikinci cihazdan sonrası sıkıntı
beraberinde 3 cihaz olursa çok sıkıntı olur,
isterse 3310 olsun hiç fark etmiyor.

internet ortamı veya firma ile alacağım dersen TR girişi yoksa asla alamazsın, yanı seçenekler arasında türkiye olmak zorunda.

Ebaydaki satıcı Türkiye'ye normalde göndermiyor konuşup ikna edilse gümrükte sıkıntı olur mu
İki cihazı aynı anda almayı düşünmüyorum en az 6 ay ara ile

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
yurtdışından cihaz getirirken,
iki taraf arasında çok iyi fiyat analizi yapmak lazım.
Yani yapılan işin harcı borcu ödemeli...
Çok küçük opsiyonlar için de yurtdışından telefon getirmeye değmez.
Son günlerdeki döviz kurları da bu durumu iyice zora soktu.
Fatura tutarı ve üstüne Türkiyedeki vergiyi de ekledikten sonra fazla cazip geleceğini sanmıyorum.

Sizin söylediğiniz konu çok farklı.
Örnek vermek gerekirse,
yurtdışından araba getirmek istiyorsunuz, ancak sakat olanlara tanınan indirimden yararlanmak istiyorsunuz gibi bir şey..
Ya da diplomatik pasaportu olanlara tanınan ayrıcalıktan yararlanmak gibi..
Yani bir tür ayrıcalık..
Bilmiyorum yanılıyor muyum?

O6UZH4N

Üye
    Konu Sahibi
yurtdışından cihaz getirirken,
iki taraf arasında çok iyi fiyat analizi yapmak lazım.
Yani yapılan işin harcı borcu ödemeli...
Çok küçük opsiyonlar için de yurtdışından telefon getirmeye değmez.
Son günlerdeki döviz kurları da bu durumu iyice zora soktu.
Fatura tutarı ve üstüne Türkiyedeki vergiyi de ekledikten sonra fazla cazip geleceğini sanmıyorum.
Amacım ucuza almak değil isterse daha pahalıya denk gelsin maksat istediğim cihazı kullanmak yoksa ona kalsa garantisi de olmayacak motorolanin Türkiye'de

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Ebaydaki satıcı Türkiye'ye normalde göndermiyor konuşup ikna edilse gümrükte sıkıntı olur mu
İki cihazı aynı anda almayı düşünmüyorum en az 6 ay ara ile
Anlaşmaları yoksa ne kadar konuşsanız boşa olur, çünkü adamların yapacak farklı bir konumu yok kime güvenipte gönderebilir?

sonra kutunun içinden elma da cıkabilir. bu konular ufak ama hassas bir konu :oke:
en iyi sonuç dışarı giden arkadaşınıza getirtmek olur.

senin dediklerini bende çok istedim olmadı gittim bizzat aldım geldim.

O6UZH4N

Üye
    Konu Sahibi
Anlaşmaları yoksa ne kadar konuşsanız boşa olur, çünkü adamların yapacak farklı bir konumu yok kime güvenipte gönderebilir?

sonra kutunun içinden elma da cıkabilir. bu konular ufak ama hassas bir konu :oke:
en iyi sonuç dışarı giden arkadaşınıza getirtmek olur.

senin dediklerini bende çok istedim olmadı gittim bizzat aldım geldim.

Sıkıntı öyle bir arkadaşım yok bende gidip alamam ama pre 3 almak istiyorum bir şekilde

Üst Alt