Yurtdışından gelen 'cep' telefonlarından 100 TL harç alınacak

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
phasan

phasan

Üye
    Konu Sahibi
Yurtdışından gelen 'cep' telefonlarından 100 TL harç alınacak
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yeni düzenlemeler hakkında bilgi verdi.

Basın toplantısı düzenleyen Şimşek, yurtdışından yolcuberaberinde getirilen ceptelefonlarından 100 TL'lik harç alınması uygulamasına geçileceğini söyledi.

Şimşek, bundan sonra mükelleften fazla ya da yersiz vergi tahsil edilirse, bunun faiziyle geri ödeneceğini kaydetti.

Tütün mamüllerinin vergilendirilmesine yönelik, paket başı maktu vergi uygulamasını da içeren yeni bir model getirilecek. Bakan Şimşek, bu değişikliğin vergi artışına yol açmayacağını vurguladı.

Şimşek, geliri yılda 88 bin lirayı aşan vergi mükelleflerine kira geliri istisnasının sağlanmayacağını ifade etti. Uluslararası fonların portföy yönetimi de

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
haber köşesinde paylaşılmıştı

---------- Eklendi @ 13:49:09 ---------- Yazıldı @ 13:47:00 ----------

http://www.maxicep.com/haber-kosesi/yurt-disindan-getirilen-cep-telefonuna-harc-631595.html#post4598677

phasan

phasan

Üye
    Konu Sahibi
ben görmediydim ama pahalı 100 tl

a_ayar

Üye
aga ben batuma (gürcistan) gittim. ama pasaportla değil.bir telefon aldım galaxy note.nasıl açtırabilirim.ne yapmam lazım.nufüs cüzdanı ile geçiş yaptım.herhangi bir belge almadım.

phasan

phasan

Üye
    Konu Sahibi
aga ben batuma (gürcistan) gittim. ama pasaportla değil.bir telefon aldım galaxy note.nasıl açtırabilirim.ne yapmam lazım.nufüs cüzdanı ile geçiş yaptım.herhangi bir belge almadım.

Sen 1 ay icinde giris yapmis pasaport bul vergi dairesine yuz tl yatir imeil no ve pasart ile git ama pasatort 2 sene icinde telefon islenmemis olacak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...