Yaşlı Adamın Örnek Verici Cevabı.....

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
s@hr@

s@hr@

Üye
    Konu Sahibi

Bir gün 3 adam çölde aç ve susuz kalmışlar.
O kadar perişanlar ki neredeyse günlerdir bir damla su bile içmemişler.
Artık umutlarını herşeyden tam kesmişler biz öleceğiz bu çölün ortasında diye söylenirlerken.....
İleride yaşlı bir adamın yüklü kervanını görmüşler. Yalnızmış bu adam...
Hemen o yaşlı adamı gördükleri yere doğru gidebildiklerince hızlı adımlarla gitmişler..
Yaşlı adamın yanına varıncada lütfen bir damla su diye yalvarmışlar... Bu yaşlı adam bunların ser sefil perişan ve aç olduklarını gördükten sonra, adamlara yiyecek ,içecek vermiş. Tüm suyunu yemeğini paylaşmış bu adamlarla...
Bu 3 adam yiyip içip biraz dinledikten sonra, kalkıp bu yaşlı adamın parasını, altınını, neyi var neyi yoksa develerine kadar herşeyini zorla almışlar...
Bu yaşlı adam hiç sesini çıkarmamış, bunlar herşeyi toplayıp develere binmişler tam gidecekler ki...
Yaşlı adam sert bir ses tonuyla bunlara seslenmiş.....
Onlardan biri de geri dönüp....
- Ne var ihtiyar ne istiyorsun demiş....
Yaşlı adam
- Sizden bir ricam var .Bana bu yaptıklarınızı lütfen hiç bir yerde anlatmayın demiş..
Adam şaşırmış ve kahkaha atarak gülmüş... Ve demis ki yaşlı adama, - Bak ihtiyar sen bize yemek verdin su verdin bizde sana teşekkür edeceğimiz yerde malına ,mülkünü senden alıp seni bu çölün ortasında öylece bırakıp gideceğiz.... Sen kendin gidip bizi şikayet edeceğin yerde kalkıp bizede kimseye birşey söylemeyin diyorsun.... Deli misin sen demiş..
Yaslı adam şöyle cevap vermiş....
-Bana bu yaptıklarınızı sağda, solda anlatmayın ki.. Bir gün sahiden yardıma muhtaç biri, birinden yardım isterse...
Yardım edecek kişi yardım etmekte güvensizlik duymasın !!!

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş ve Mss Yzc

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Çok Güzel Bir Yazı
Teşekkürler Abla :)

s@hr@

s@hr@

Üye
    Konu Sahibi
Ben teşekkür ederim :tebessüm:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...