Yaşasın, dünyada en pahalı iPhone 5’i Türkler alacak!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Yaşasın, dünyada en pahalı iPhone 5’i Türkler alacak!
[h=2]Piyasaya çıkar çıkmaz üç günde stokları eriterek 5 milyon adet satıp bu alanda kendi rekorunu kıran Apple’ın son model cep telefonu “iPhone 5” önceki günden itibaren 22 yeni pazarda daha satışa çıktı.[/h]
Patrick Özdemiroğlu
Toplam 31 ülkede piyasaya sunulan telefonların fiyatlarına bakıldığında ciddi farklılıklar gösterdiği ortaya çıkıyor.
Kontratsız 16 GB 5’lerde ve 950 (yaklaşık 1690 lira) ve 942 dolarlık (1675 lira) fiyatlarla başı çekiyor. iPhone 5’lerin en ucuz olduğu ülke ise yaklaşık 1255 liralık fiyat etiketi ile ev sahibi .
Yeni nesil iPhone’ların ülkemize yıl sonunda gelmesi bekleniyor. Geçtiğimiz yılın iPhone 4S’lerine bakarak kontratsız iPhone 5’lerin 2100 lira civarında olmasını bekleyebiliriz. Dünyanın en pahalı benzini, içkisi ve internetini kullanan biz Türkler’e iPhone’u ucuza almak zaten hiç yakışmazdı.

Devletin iPhone 5 tarifesi

Gümrüğe geliş fiyatı 1200 TL
Özel Vergisi (%25) 300 TL
Katma Değer Vergisi (%18) 270 TL
Bandrolü 100 TL
Diğer vergiler 30 TL
Bayi kârı 200 TL
Toplam 2100 TL
Dışarıdan getirenden 100 TL harç alınıyor
* Yurtdışından daha ucuz fiyata iPhone 5 almak isteyen kullanıcıların telefonu ’de aktif hale getirmek için önce pasaportlarına işletmeleri ardından da 100 TL’lik harç yatırmaları gerekiyor.
* Bunun dışında bir vergi veya harç ödemesi gerekmiyor.
* Pasaportun ülkeye giriş tarihi 30 günden eski olmamalı.
* Bu ile son 2 yıl içerisinde başka telefon kaydının da yapılmamış olması şartı aranıyor.

Kaynak ;

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
yaa biz de diyoduk lan çok zenginiz paramızı nereye harcasak? Valla çok büyük bir sorundu yeminle düşünmekten stresten yüzümde uçuk çıktı sağolsun iphoe bütün sıkıntımı giderdi şimdiden 124 tane iphone 5 siparişi verdim :bud:

SkyLaBTR

SkyLaBTR

Üye
Nedense hiç şaşırmadım... Dediğin gibi iphone u ucuza almak yakışmazdı :)

Why Always Me

Why Always Me

Üye
2100 mü ? o fiyata alanlar elini öpüp başına koysun bizim ülkemizde..2800 'den aşağı satmıyorlar oda yurtdışı ürünü şuan için..İleride yurtiçi 2 yıl garantili cihazlar geldiği zaman fiyatı ne olur düşünün artık yani ben tahmin bile edemiyorum..

Kingmortall

Kingmortall

Üye
demekki lumialara talep artacak

• Beğen
Tepkiler: Placebo-
maxirabit

maxirabit

Üye
Piyasaya tam anlamıyla dağıldığında ip.5 fiyatları gerilemeye başlıyacak:)

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Durmak yok yolunmaya devam türkiye.

• Beğen
Tepkiler: seytan_avcisi
PriZm

PriZm

Üye
Yakinda %100 vergi ile ürün alan tek ülke olacağız.

• Beğen
Tepkiler: seytan_avcisi
Kerim.

Kerim.

Üye
2100mü

- - - Eklendi - - -

3300 degilmi

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
bugün 18:30 civarında iphone 5'i kullandım,gold'da dehşet birşeydi yahu s3'ü fırlatasım geldi ne karizma bir telefon yapmış adamlar reklamında bile öyle güzel durmuyor stoklarda bitmiş ama malum Zonguldak'ta iPhone'lar fazla ilgi görmüyor o yüzden birkaç tane kalmış sanırım :ehe küçük şehrin avantajı diyelim :)

4s'e çok benziyordu yani ama ip5 bam başka birşey diyebilirim,arayüz olarak 4s ile hemen hemen aynı zaten :)

- - - Eklendi - - -

2100mü

- - - Eklendi - - -

3300 degilmi

o ön spariş fiyatıymış,golddaki adama sordum bu neden böyle pahalı diye,elmasını gösterdi bana :) birde bu cihazları gold kendisi ithal etti başka hiçbir yerde yok o yüzden pahalı dedi :ehe

CasuS_87

CasuS_87

Üye
şaşırmadım :hmmm benzinide en pahalı biz kullanıyoruz .. sanki çok zengin bir ülkeymişiz gibi herşeyin 3 katı vergi alıyolar :off:

bagerx

Üye
bugün 18:30 civarında iphone 5'i kullandım,gold'da dehşet birşeydi yahu s3'ü fırlatasım geldi ne karizma bir telefon yapmış adamlar reklamında bile öyle güzel durmuyor stoklarda bitmiş ama malum Zonguldak'ta iPhone'lar fazla ilgi görmüyor o yüzden birkaç tane kalmış sanırım :ehe küçük şehrin avantajı diyelim :) 4s'e çok benziyordu yani ama ip5 bam başka birşey diyebilirim,arayüz olarak 4s ile hemen hemen aynı zaten :) - - - Eklendi - - - o ön spariş fiyatıymış,golddaki adama sordum bu neden böyle pahalı diye,elmasını gösterdi bana :) birde bu cihazları gold kendisi ithal etti başka hiçbir yerde yok o yüzden pahalı dedi :ehe
nesi bammmbaşşşkaaaa olmuş

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
şaşırmadım :hmmm benzinide en pahalı biz kullanıyoruz .. sanki çok zengin bir ülkeymişiz gibi herşeyin 3 katı vergi alıyolar :off:

dış borçlardan sebep sanırım bukadar fazla vergi alınıyor,birde her millet vekilinin aylık 17.500 TL maaş aldığı için de olabilir :off: where is the adalet ?

- - - Eklendi - - -

nesi bammmbaşşşkaaaa olmuş

tasarım olarak,çok ağır duruyor ama 4s daha kullanışlı sanki ekranın boyunun uzaması kötü olmuş :(

maxirabit

maxirabit

Üye
Yenileri çıksın ki,eski nesil olanlarının fiyatıda düşüşe geçsin yoksa başka türlü iphone piyasası ucuzlamıyor:)

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Yenileri çıksın ki,eski nesil olanlarının fiyatıda düşüşe geçsin yoksa başka türlü iphone piyasası ucuzlamıyor:)

:) vallaha öyle yahu,s3'e bak ilk çıktığında 2.100 falandı şimdi 1.400'e bile bulabiliyorsun korkarım 2013'ün sonuna doğru 1.000 TL'nin altına düşer :( iPhone'a bak fiyatlar hep aynı çünkü iPhone'un modelleri az samsung gibi ikide bir telefon doğurmuyor Apple :ehe

maxirabit

maxirabit

Üye

:) vallaha öyle yahu,s3'e bak ilk çıktığında 2.100 falandı şimdi 1.400'e bile bulabiliyorsun korkarım 2013'ün sonuna doğru 1.000 TL'nin altına düşer :( iPhone'a bak fiyatlar hep aynı çünkü iPhone'un modelleri az samsung gibi ikide bir telefon doğurmuyor Apple :ehe
Samsung,htc ile amansız bir çekişmesi oluyor artık piyasada:)
Htc bu kadar seri model çıkarmazdı,tabi son zamanlarda düşüncelerini değiştirdiler ama samsung'u hesaba katmıyorum bile her gün bir düşünceleri çıkıyor:D

MaxipmaN

Üye
lumia kasıp kavuracak inşallah

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt