Xpnin Ve Diğer İşletim Sistemlerinin Bilinmeyen Yönlerini Burada Paylaşalım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
BOSCH

BOSCH

Üye
    Konu Sahibi
Xpnin Ve Diğer İşletim Sistemlerinin Bilinmeyen Yönlerini Burada Paylaşalım
XP de 4 yıl sonra ilk defa bir özelliğini daha keşfettim. Sanırım daha bilmediğim çok özelliği var.
Amacım burada bilinmeyen her türlü özelliği keşfetmek.
İlk olarak en son keşfettiğim özelliğini sunarak konuyu startlıyorum

Diyelim ki 3-4 tane (daha az yada daha fazla) pencereler (explorer, winamp, media player, klasör vb) açtığımızı varsayalım.
Bir pencereden diğerine geçiş yapmak için genellikle fareyi kullanırız ve açmak istediğimiz pencerenin üzerine tıklayarak açarız.
Bu işlem bazen zahmetli oluyor, insanın kafası karışıyor (mesela; araç çubuğunda açacağınız pencerenin ismi okunmadığı durumlarda).
Fareyi kullanmadan istediğimiz pencereyi adınıda net bir şekilde okuyarak açmanın yolu:
Bunun için klavyenin sol alt köşesinden 3 düğme sağındaki Alt tuşuna basılı tutarak Tab tuşuna bir kere basmak.
Karşınıza araç çubuğunda aktif olan pencereler küçük resimli gösterimle gelecektir.
İstediğiniz pencerenin üzerine gelmek için Tab tuşuna tekrar tekrar basmanız yeterli.
Açmak istediğiniz pencerenin üzerine gelince Alt tuşundan elinizi çektiğinizde istediğiniz pencere açılacaktır.

Önemli olan bu özel menüde gezmek için Alt tuşuna basılı tutmanız gerekmekte.
Alt tuşundan elinizi çektiğiniz an seçtiğiniz pencere otomatik olarak açılacaktır.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu özellik benim çok işime yaradı.
Bilmeyen mutlaka vardır.

Peki başka bilmediğimiz özellik var mı ?

<span style="color:#FF0000">NOT:
Bir arkadaşımızın verdiği özelliğe ben biliyorum, herkes biliyordur gibi sözler sarfetmemeye özen gösterelim.
Çünkü bilmeyen birisi mutlaka vardır.
Amacımız sadece bilgi paylaşımı olsun.
Karşınızdakini kırıp incitebilirsiniz.</span>

Lion Heart

Lion Heart

Üye
Genellikle bilinen bir özellik. sadece windows xp&#39;ye özgü bir özellik değil. Windows 95/98/98 SE/2000/ME &#39;de de bu özellik çalışır.

BOSCH

BOSCH

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(Super Serhan &#064; Mar 20 2006, 09&#58;29 PM) [post=301638]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Genellikle bilinen bir özellik. sadece windows xp&#39;ye özgü bir özellik değil. Windows 95/98/98 SE/2000/ME &#39;de de bu özellik çalışır.
[/b][/quote]
4 yıl sonra fark ettim diyorum
bilmeyen mutlaka var

PcM@STéR

PcM@STéR

Üye
Bir tanede benden;

Kod:
Windows&#39;ta oluşturulan hesablararasında hızlı bir şekilde geçiş yapmak için&#34;Başlat Düğmesi + L harfine basınız

BOSCH

BOSCH

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(PcM@STéR &#064; Mar 20 2006, 09&#58;48 PM) [post=301648]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Bir tanede benden;

Kod:
Windows&#39;ta oluşturulan hesablararasında hızlı bir şekilde geçiş yapmak için&#34;Başlat Düğmesi + L harfine basınız
[/b][/quote]
Harikasın PcM@STéR
sevdim bu özelliği
ayrıca başlat düğmesi Ctrl ile Alt ın ortasındaki düğme (bilmeyenlere )

crazy_amigo06

crazy_amigo06

Üye
yinede emeklere saygı bunları bilioruz bakalım daha farklı bişeler bulunabilicekmi
saolasın

RockFord Fosgate

Üye
wayy bu hesaplar arası gecıs ıyıymıs yaa&#33;&#33;saolun arkadaslar&#33;

murat_sago

murat_sago

Üye
günaydın BOSCH isimli arkadaş sen daha bunu yeni mi öğrendinn :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt