xperia sp rom attım telefon açılmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

oeneso

Üye
    Konu Sahibi
xperia sp rom attım telefon açılmıyor
beyler rotla romla hic bir bilgim olmayan biriydim
towelroot ile rootladım sonra romu yükledim ( yanlış bişeler yaptım büyük ihtimalle )
room atıcam diye telefona ne yaptıysam telefon açılmıyor ekran gelmiyor sadece güc tuşu ile ses kısma tuşuna bırlıkte basınca alttaki led barda işik yanıyor ve titriyor 1 snyeligine geri gidiyor
ne yapmam lazım
not : bilmiyodun niye bu işlere girdin diyecek cok haklı o yüzden yapıcı yorum lütfen

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Telefonu brick etmişsiniz sanırım. Bence yetkili bir servise gösterin daha iyi olur.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Yeterli bilginiz yoksa daha fazla uğraşmayın
Servise verin

Invoke

Invoke

Üye
@oeneso Yüklemeye çalıştığın romun linkini at buraya.

Yanlış bir işlem yaptığın belli, büyük ihtimalle bl açmadan custom rom flashlamışsın ya da direk cihazına uygun olmayan farklı bir modelin zipini flashlamış olabilirsin vs.

Çözüm için: Ya recovery'e girip uygun romu flashlayacaksın açılacak.

Ya da flashmod'a alıp flashtool ile stock romu flashlayacaksın. Eğer flashmoda alamıyorsan işin yaş. O zaman servise git.

Flashmod'a buradan bakabilirsin: Flashtool Rehberi | Flashtool Nedir? | Flashtool Kullanımı | Resimli Anlatım | Bootloader |Güncel| - MaxiCep

oeneso

Üye
    Konu Sahibi
@oeneso Yüklemeye çalıştığın romun linkini at buraya.

Yanlış bir işlem yaptığın belli, büyük ihtimalle bl açmadan custom rom flashlamışsın ya da direk cihazına uygun olmayan farklı bir modelin zipini flashlamış olabilirsin vs.

Çözüm için: Ya recovery'e girip uygun romu flashlayacaksın açılacak.

Ya da flashmod'a alıp flashtool ile stock romu flashlayacaksın. Eğer flashmoda alamıyorsan işin yaş. O zaman servise git.

Flashmod'a buradan bakabilirsin: Flashtool Rehberi | Flashtool Nedir? | Flashtool Kullanımı | Resimli Anlatım | Bootloader |Güncel| - MaxiCep

sony yazısında kaldı batarya zaten cıkmıyor resetledigimde tekrar sony yazısında kalıyor flashtoolun görmesi icin kapalı kalmaıs lazım sanırım

12/13 olan ı yüklemeye calıstm

Invoke

Invoke

Üye
sony yazısında kaldı batarya zaten cıkmıyor resetledigimde tekrar sony yazısında kalıyor flashtoolun görmesi icin kapalı kalmaıs lazım sanırım

12/13 olan ı yüklemeye calıstm

bootloader açmadan yükleyemezsin cm'yi. Ondan kalmışsın sony yazısında. Kapatırsın illaki cihazı. Uzun bas güç tuşuna. Kapalıyken ses kısmaya basılı tutarak pc ya bağlayınca flashmoda alacak, yeşil led yanacak. sonra stock romu flashlarsın açılır.

oeneso

Üye
    Konu Sahibi
bootloader açmadan yükleyemezsin cm'yi. Ondan kalmışsın sony yazısında. Kapatırsın illaki cihazı. Uzun bas güç tuşuna. Kapalıyken ses kısmaya basılı tutarak pc ya bağlayınca flashmoda alacak, yeşil led yanacak. sonra stock romu flashlarsın açılır.

ayni dedigini yaptim flashtool programi hata vedi
ve telefon yine sony yazisinda takildi
21/058/2015 16:58:35 - ERROR - Drivers need to be installed for connected device.
21/058/2015 16:58:35 - ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool.

Invoke

Invoke

Üye
Çünkü driverları yüklememişsin. Flashtool konusunda anlattım nasıl yapacağını önce driverları yükleyeceksin sonra flashmodda stock romu flashlayacaksın.

stock romu nereden indirdin? Onu da yanlış flashlama da hepten işler sarpa sarmasın. Telefonun modeli için olduğuna emin ol.

oeneso

Üye
    Konu Sahibi
Çünkü driverları yüklememişsin. Flashtool konusunda anlattım nasıl yapacağını önce driverları yükleyeceksin sonra flashmodda stock romu flashlayacaksın.

stock romu nereden indirdin? Onu da yanlış flashlama da hepten işler sarpa sarmasın. Telefonun modeli için olduğuna emin ol.

benım başıma yine böyle bi iş gelmişti aynı şekilde flashtool ile yaptım ama bu seferkinde hata veriyor

oeneso

Üye
    Konu Sahibi
Açıkça driverlar yüklü değil diyor.

flashtool rehberindeki verilen yerden indidim dirverlerı kurdum pcyi resetledim
flashtoola girince bu hatayı veriyor please wait until the end of process
ama programla alaklı herhangi bir yükleme işlemi yok

edit :

Invoke

Invoke

Üye
flashtool rehberindeki verilen yerden indidim dirverlerı kurdum pcyi resetledim
flashtoola girince bu hatayı veriyor please wait until the end of process
ama programla alaklı herhangi bir yükleme işlemi yok

Daha önce başıma gelmedi ama sync ediyormuş ve ilk sefer için uzun sürebilirmiş sadece biraz sabırlı olun demişler. İnternet hızına göre değişir ne kadar uzun süreceği.

oeneso

Üye
    Konu Sahibi
Daha önce başıma gelmedi ama sync ediyormuş ve ilk sefer için uzun sürebilirmiş sadece biraz sabırlı olun demişler. İnternet hızına göre değişir ne kadar uzun süreceği.

farklı flashtool sürümünü yüklerken driverleri yüklerken hata veriyor bu seferde
teamwieverden yardım etme şansınız varmı

Invoke

Invoke

Üye
farklı flashtool sürümünü yüklerken driverleri yüklerken hata veriyor bu seferde
teamwieverden yardım etme şansınız varmı

Maalesef müsait değilim ama flashtool ile sorununu çöz, telefonu yüksek ihtimalle açarsın.

oeneso

Üye
    Konu Sahibi
Maalesef müsait değilim ama flashtool ile sorununu çöz, telefonu yüksek ihtimalle açarsın.

21/015/2015 22:15:19 - ERROR - Drivers need to be installed for connected device.
21/015/2015 22:15:19 - ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool.

sizin flashtoolda bunu dedi lütfen driverleri yüklerken nerede hata yapıyorum

Invoke

Invoke

Üye

Daha doğrusu internet bağlantım müsait değil, sitenin sayfasını zor yüklüyor. :D

21/015/2015 22:15:19 - ERROR - Drivers need to be installed for connected device.
21/015/2015 22:15:19 - ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool.

sizin flashtoolda bunu dedi lütfen driverleri yüklerken nerede hata yapıyorum

Yükleyemiyor olabilir misin? 8.1'de ufak bir ayar yapman lazım o da yazıyor konuda. Baktın mı?

oeneso

Üye
    Konu Sahibi
Daha doğrusu internet bağlantım müsait değil, sitenin sayfasını zor yüklüyor. :D

Yükleyemiyor olabilir misin? 8.1'de ufak bir ayar yapman lazım o da yazıyor konuda. Baktın mı?

dediginiz maddeleride yaptım yine aynı hatayı veriyor

Invoke

Invoke

Üye

oeneso

Üye
    Konu Sahibi
Bilemiyorum o zaman. :/

Servis de hemen düzeltip geri verirler yüksek ihtimalle. Telefonun büyük bir işi yok.[/QUOTE

ne kadar tutar tahmini ?
Bilemiyorum o zaman. :/

Servis de hemen düzeltip geri verirler yüksek ihtimalle. Telefonun büyük bir işi yok.

buraya kadar geldim umarım telefon masraf açmaz

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Sony pc suite ile denediniz mi?

Üst Alt