Xperia S (lt26i) Ekran Görüntüsü Yok (ekran Işığı)

Sponsorlu Bağlantılar

secenramazan

Üye
    Konu Sahibi
Xperia S (lt26i) Ekran Görüntüsü Yok (ekran Işığı)
Merhaba Arkadaşlar
Öncelikle Sitenin Yeni Üyesiyim Kusurum Olursa Affola

Xperia S (LT26i) telfonum var. garantisi yok. ikinci el almıştım. ve sorunu şöyleydi.
yazılım atılırken kapanmış açılmayınca ekrana görüntü gelmiyor diye mahalle arası telefoncuya verilmiş
oda direk içini açmış bakmış ekran bozuktur belki diye.
ama açmış içini batarya altındaki yan ses kamera ve anakart ekran arası bağlantıyı yapan filmi yani flexi koparmış
ve o şekilde teslim etmiş.
telefon ne titreşim ne bildirim ışığı ne açılma ne de bilgisayarda usb ile hiçbir şekilde tepki vermiyordu.
gelelim benim sorunuma.
ben bu telefonu belki yapabilirim düşüncesi ile aldım. ve ilk işim yeni flex alıp değiştirmek oldu
sonrada sony pc companition ile yazılım onarma yapmak oldu.
flexi değiştirdikten sonra üsteki şarj ışığı yani bildirim ışığı yanmadı fakat alttaki şeffaf kısımdaki led ışıklar yandı ve titredi.
hemen yazılım onarma yaptım.
ve başarılı şekilde yazılımınız yüklendi dedi.
sonra telefonu söktüm usb den ve açtım alt ışıklar yine yanıyor açarken titredi ve açıldığına eminim.
çünkü ekrana çok yakından yani dibinden çok dikkatli bakınca
tuş kilidi ekranı görünüyor ve yukarı aşağı kaydırınca tuşun açılış ekranı yani o tırtıklı ekran görünüyor tuş açılıyor.
ses verme tuşuna basıyorum tuş açıkken bildirim sesi çalıyor
kamerayı açıyorum fotoğraf çekiyor.
yani demek istediğim telefon çalışıyor yazılımda sıkıntı yok.
tek sıkıntı yukarda da söylediğim gibi ekrana görüntü gelmiyor
daha doğrusu görüntü gözle görülemeyecek kadar sönük bir şekilde var ama ışık yok ekranda siyah.
bu neden kaynaklanır lütfen yardımcı olabilirmisiniz.
birde ekranı kontrol etmek için tekrar açtım baktım sonra geri taktım topladım
şimdi yine aynı şekilde herşey.
telefon çalışıyor ekranda görüntü yok (ışık yok) ve bu sefer titreşimde gitti.
sadece telefon açılıyor ve alttaki ledler yanmıyor.

Ekranda görüntü görünmeyecek kadar sönük ışık yok + Bildirim Işığı yanmıyor şarjda + titreşim çalışmıyor

Yardımlarınız için şimdiden çok ama çok teşekkür ediyorum. uzun yazdım kusura bakmayın meseleyi tamamiyle anlatmak istedim.Saygılar.

doqukans2

doqukans2

Üye
ekran karanlık demek istiyosun galiba onu anladım ben
muhtemelen floresan sıkıntılı arkadan ışığı vermiyor olabilir servise veya telefoncuya (tavsiyem servis) götürmenizde fayda var ya dediğiniz flexte skınıtı var tam oturmadı yada floresanlar çalışmıyor olabilir yazılımsal olduğunu sanmıyorum benim telefona ekran parlaklığını değiştiren bir app yükledim ekran kontrastını 0 yapınca görüntü belli oluyor ama parlak değil yani ben sana onu deyim bi baktır yardımcı olabildiysem ne mutlu bak aşağıya resimde ışık kaynağı yazan şey senin ekran floresanın o bozuk olursa görüntü oluşur ama ışık arkadan gelmediğinden göremezsin

secenramazan

Üye
    Konu Sahibi
Çok teşekkürler efendim cevabınız için. Peki arka ışıkta sorun varsa ekrani mi değiştirmek gerekir. Bu arada çıkma bi tane kasa ekran ve flex buldum onu aldım eğer yarın gönderilirse salı günü son durumu haber ederim size.

doqukans2

doqukans2

Üye
Çok teşekkürler efendim cevabınız için. Peki arka ışıkta sorun varsa ekrani mi değiştirmek gerekir. Bu arada çıkma bi tane kasa ekran ve flex buldum onu aldım eğer yarın gönderilirse salı günü son durumu haber ederim size.
floresan ayrı lcd nin ayrı olduğunu gördüm ama lcd yi filminden çıkardım aldım elime baktım arkasında beyaz ışık var orda ayna gibi bi film var orda yanan floresan bozulmus galiba senin flexte sıkıntı olabilir yani lcd floresana bağlımı değilmi bilmiyorum açıkcası benim açtığım cihazda bağlıydı ama ben galiba kırdım :ehe orayı sonra bağlı değil sanmış olabilirim o konuda bi bilgim yok sağlam güvenilir işini iyi yapan telefoncuya git veya telefoncuya güvenemem diyorsam doğğru en yakın servise onlar gereken onarım-değişim ve sistem iyileştirmelerini yaparlar diye düşünüyorum.tabi servisin fiyatı ne olur bilemem sonuçta XS'in ekranı ufak değil:10numara:

secenramazan

Üye
    Konu Sahibi
Merhabalar. bugün parçalar geldi.ve taktım tamamen benimkilerden bağımsız farklı bir ekran farklı bir flex ile denemeyi yaptım ama sonuç yine aynı ekranda görüntü var fakat simsiyah görünmüyor. bu durumda iki seçenek kalıyor geriye. sorun kesin olarak ya yazılımdan kaynaklı yada anakarttan. yazılım ihtimali yok denecek kadar düşük çünkü daha önce yazılım sorunu olarak bu tür sorun başına gelen insan ben henüz görmedim , o zaman büyük ihtimalle anakarttan kaynaklı bir sorun.ama ne? ve kime güvenipte yaptırabilirim. internette ki araştırmalarımda bu fotoğrafı buldum ama ne demek istiyor anlamış değilim siz anlıyormusunuz. teşekkürler

kaynak adresi :

ekran ışıgı yanmıyor ise bu şemayı uygulayın diyor

doqukans2

doqukans2

Üye
valla anlayamadım ama ozaman yeni ekrandada sıkıntı yok diyorsun o zaman dediğin gibi anakartta sıkıntı var

secenramazan

Üye
    Konu Sahibi
Evet malesef anakartta. Ama nasıl yaptırırım bilmiyorum. Anakart şemasına baktınız mi.

doqukans2

doqukans2

Üye
Anlamadigim icin bakmadm sonucta tamirci degilim sadece bildigi yazdm bilen birine sor bence

secenramazan

Üye
    Konu Sahibi
Tamam teşekkür ediyorum yardımlarınız için sağolun.

• Beğen
Tepkiler: doqukans2
sinan627

sinan627

Üye
aynı sorun bende de vardı sony servisinde ekran değişimi yaptılar 325 lira tuttu

doqukans2

doqukans2

Üye
Pahalıya patlamış ya az değil

sinan627

sinan627

Üye
sadece ic ekran degil ama disindaki cam da degisti ufak tepek cizikler vardi onlar gitti bide alttaki seffaf bolumun altindaki kasa haric tum kasa degistirdiler neden oyle bisey yaptilar bilmiyorum ama sifir gibi oldu servisden gelince :)

doqukans2

doqukans2

Üye
benim cihazda gitti bakalım ön panel ve kasa değişimi istedim ne kadar olur acep :)

sinan627

sinan627

Üye
yalnız ben verirken kasa ile ilgili bişey söylememiştim süpriz olmuştu benim için inş kasa için ayrı bir ücret talep etmezler.

doqukans2

doqukans2

Üye
inşallah bakıcaz artık

Üst Alt