Xperia arc s çatlama sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

POLİNOM

POLİNOM

Üye
    Konu Sahibi
Xperia arc s çatlama sorunu
Telefon gerçekten çok güzel. Tasarımı, kamerası, fiyatı. Ama herkes bi çatlamadan bahsediyor sensorun orada. Telefonu almak istiyorum ama catlama olur mu diye korkuyorum. Kullanıpta catlayan var mi?
veya uzun süredir kullaniyorum bi çatlama olmadi diyen?
arc s yerine hangi telefonu önerirsinız?

FordFocus RS

FordFocus RS

Üye
bence böyle bir sorun yok kardeşim.özellikle söz konusu sony ericsson ise için rahat olsun :oke:

POLİNOM

POLİNOM

Üye
    Konu Sahibi
bence böyle bir sorun yok kardeşim.özellikle söz konusu sony ericsson ise için rahat olsun :oke:

bende inanmadim basta ama bu herkes bu çatlaktan bahsediyor. Fotograflar bile var. Biraz araştırırsan anlarsin. 3 4 kişi cikip catlak dese inanmam takmam hic. Ama bu telefonu kullanan neredeyse herkes catlak diyor. İnanılır gibi degil...

ugur1000

ugur1000

Üye
çoğu kişide var ama sorun yaratmaz bence çok belli olmuyor heralde görünüş açısından
zaten o bir üretim sorunu olduğu için garanti kapsamına giriyormuş
lakin %70 inde böle bir sorun varmış

POLİNOM

POLİNOM

Üye
    Konu Sahibi
çok begenmiştim telefonu ya böyle bi sorun olmasa hemen şimdi gidip alıcam. Bu telefona benzer özelliklerde telefon önerileriniz var mı?

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
Arkadaşım evet böyle bir sorun var, ben telefonu alalı 5-6 ay oldu, 1 hafta önce benimki de çatladı. Ama telefonu eline aldığında bile fark etmiyorsun çatlağı o kadar kılcal bir çatlak oluşuyor.

Kasanın üst kısmında bir tasarım, mühendislik hatası var muhtemelen. Kasayı tasarlayanlar, genleşme payını doğru hesaplayamamış olmalı ki sensörün üst kısmı çatlıyor.

Sorun mühendislik hatası olunca da, SONY hatasının arkasında duruyor ve çatlak problemi oluşan bütün telefonların kasalarını tamamen değiştiriyor.

Sonuç olarak için rahat olsun, telefonu almanı engelleyecek bir sorun değil bu çatlak. Şu şekilde düşün, telefonu 5-6 ay kullanacaksın, bir sabah kalktığında telefonunu temizlerken (ancak o zaman fark edebilirsin zaten) çatlağı göreceksin. Götürüp servise vereceksin 2-3 gün içinde telefon kutusundan yeni çıkmış gibi olacak ve tertemiz telefonunu kullanmaya devam edeceksin. 2-3 gün servise vermemek için telefondan vazgeçmek saçma bence. Çözümü olmayan bir sorun olsa ben de almazdım, ama oldukça kolay bir şekilde çözüyoruz işte bu çatlak sorununu.

Tabi karar senin, ben sana büyütülecek bir sorun olmadığını söylüyorum.

POLİNOM

POLİNOM

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşım evet böyle bir sorun var, ben telefonu alalı 5-6 ay oldu, 1 hafta önce benimki de çatladı. Ama telefonu eline aldığında bile fark etmiyorsun çatlağı o kadar kılcal bir çatlak oluşuyor.

Kasanın üst kısmında bir tasarım, mühendislik hatası var muhtemelen. Kasayı tasarlayanlar, genleşme payını doğru hesaplayamamış olmalı ki sensörün üst kısmı çatlıyor.

Sorun mühendislik hatası olunca da, SONY hatasının arkasında duruyor ve çatlak problemi oluşan bütün telefonların kasalarını tamamen değiştiriyor.

Sonuç olarak için rahat olsun, telefonu almanı engelleyecek bir sorun değil bu çatlak. Şu şekilde düşün, telefonu 5-6 ay kullanacaksın, bir sabah kalktığında telefonunu temizlerken (ancak o zaman fark edebilirsin zaten) çatlağı göreceksin. Götürüp servise vereceksin 2-3 gün içinde telefon kutusundan yeni çıkmış gibi olacak ve tertemiz telefonunu kullanmaya devam edeceksin. 2-3 gün servise vermemek için telefondan vazgeçmek saçma bence. Çözümü olmayan bir sorun olsa ben de almazdım, ama oldukça kolay bir şekilde çözüyoruz işte bu çatlak sorununu.

Tabi karar senin, ben sana büyütülecek bir sorun olmadığını söylüyorum.

bu dediklerinizden sonra tekrar alasım geldi açıkcası :) Bu çatlak konusunda biraz bilgilendirir misiniz? Derin bir çatlak mi yoksa çizik gibi bir şey mi? Büyüyebilecek bir çatlak mı?

telefonu kullanan biri olarak sizden bir iki şey ogrenmek istiyorum yardimci olursaniz sevinirim,

- android 4 e güncelleyince yavaşlıyormuş gibi söylentiler var doğru mu?
- telefonun kendi hafizasi çok az. Google playden uygulamalar hafiza kartina indirilmiyor diye biliyorum. Nasıl oluyor bu iş?
- kamerası gercekten iyi mi?
- internette rahatca gezinebilir miyim hizli mi?
- güncel uygulama/oyunları rahatca çalıştırabilir miyim performansi nasil?
- normal kullanımda (mesajlaşma ve facebook) şarj ne kadar gider?
- Son olarak telefondan gerçekten memnun musunuz?

beni bu telefon hakkinda aydinlatirsaniz çok sevincem. Almayi dusunuyorum catlak sorunu olsada

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
bu dediklerinizden sonra tekrar alasım geldi açıkcası :) Bu çatlak konusunda biraz bilgilendirir misiniz? Derin bir çatlak mi yoksa çizik gibi bir şey mi? Büyüyebilecek bir çatlak mı?

telefonu kullanan biri olarak sizden bir iki şey ogrenmek istiyorum yardimci olursaniz sevinirim,

- android 4 e güncelleyince yavaşlıyormuş gibi söylentiler var doğru mu?
- telefonun kendi hafizasi çok az. Google playden uygulamalar hafiza kartina indirilmiyor diye biliyorum. Nasıl oluyor bu iş?
- kamerası gercekten iyi mi?
- internette rahatca gezinebilir miyim hizli mi?
- güncel uygulama/oyunları rahatca çalıştırabilir miyim performansi nasil?
- normal kullanımda (mesajlaşma ve facebook) şarj ne kadar gider?
- Son olarak telefondan gerçekten memnun musunuz?

beni bu telefon hakkinda aydinlatirsaniz çok sevincem. Almayi dusunuyorum catlak sorunu olsada

Derin bir çatlak kesinlikle değil, dediğim gibi dikkatli bakmadığın sürece görmen mümkün bile olmuyor çatlağı. Telefonun siyah modelinde hiç belli olmuyor çatlak, ancak beyaz modelinde biraz daha fazla belli oluyor doğal olarak. Zaten sen o çatlağı hiç göremeyeceksin, çatladığını fark ettiğin anda götür servise ver, 2 gün sonra git sapasağlam geri al.

Sorularına dönelim tekrar,

1) Ben de hep Android 4'e yükseltince yavaşlıyor diye duymuştum. Sırf bu söylentiler yüzünden telefonu ilk 5 ay boyunca 2.3.4 te kullandım, yaklaşık 3 hafta önce Android 4.0.4 e güncelledim ve telefonun performansı arttı. Güncellemeden önce boştaki Ram miktarı 150'nin üstüne zor çıkarken şimdi 200'ün üstüne çıkıyor. Güncellemeyi yaptıktan sonra telefonu fabrika ayarlarına sıfırlarsan hiç bir yavaşlama olmuyor, dediğim gibi hız artışı bile olabiliyor.

2) Evet telefonun kendi hafızası az, ancak Google Play'den indirdiğin oyunlar, uygulamalar hafıza kartına taşınabiliyor.
Forumda Samsung Galaxy W kullanan birisi GTA Vice City'nin hafıza kartına taşınmadığını söylüyordu, ama ben Arc S'te o oyunu hafıza kartına yükleyip oynadım, hafıza kartına taşınmasa 2gb'lık oyunu 300mb telefon hafızasında oynayamazdım değil mi :)

3) Kamera performansı iyi, Cep Telefonu Fotoğrafçılığı konusunda paylaştığım bir kaç fotoğraf vardı onları bulursam buraya da eklerim bakarsın

4) Bilgisayarda internete girdiğimden daha hızlı dolaşıyorum

5) Android'in ağır oyunları olan, Need For Speed Most Wanted, GTA Vice City, PES 12, FIFA 12, Modern Combat 4 vb oyunların hepsini ben oynadım telefonumda, bunları çalıştırıyorsa çalıştıramayacağı uygulama henüz yok diyebiliriz.

6) Mesaj ve interneti çok sık kullandığımda 1 gün gidiyor, ben değil de babam kullansa telefonu 3 günü çıkartır.

7) Telefonun donanım özelliklerinde gerçekten memnunum, ancak siyah rengi çok fazla parmak izi tutuyor, telefonu çatlak için servise götürdüğümde beyaz kasa taktırmayı düşünüyorum :)

- - - Eklendi - - -

POLİNOM

POLİNOM

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler fıyatları araştırıp alcam en kisa zamanda.

anlamadigim bi konu var. Bu google playdan direk hafiza kartina indirebiliyor muyuz? İndirilmiyor diye yazanlar var? Bunu bi anlatir misin?

Xelord

Xelord

Üye

anlamadigim bi konu var. Bu google playdan direk hafiza kartina indirebiliyor muyuz? İndirilmiyor diye yazanlar var? Bunu bi anlatir misin?

Telefon hafızasına kurar. Mesela fruit ninja direk tel. hafızasına kurulur (sdsi yok zaten 15-20mb bir şey heralde). Ya da dead trigger bunu da tel hafızasına kurar (ama tel hafızasında kaplayacağı alan belli 30-40mb olsun -örnek veriyorum bu rakamları- sdsi de olsun 500mb bu hafıza kartındadır. Sonra sen o teldekini menüden ayarlar uygulamalara girersin hafıza kartına taşı dersin o da hafıza kartına taşınır. Telde yine 3-5-10-15mb belki -oyununa göre değişir- yer kaplayacaktır.)
Sıkıntı yok yani. Alacaksın 16-32gb bir hafıza kartı keyfine bakacaksın.
Arc S de güzel telefon tasarımı filan ben severim. Çatlağı dert etme illa çatlıyacak diye bir şey yok. Çatlarsa da garantide hallederler. Ama tek çekirdek, bu saatten sonra güncelleme almayacak bir telefon. Xperia P ye filan da bak istersen fiyatları nedir bilmiyorum aralarında çok fark var mı bilmiyorum. Dediğim gibi 2012xperialara da bir bak; ama Arc S de güzel telefon hoş telefon. Oyunları filan da çalıştırır. Ekranı da küçük değil. İşini de görecektir. Güncelleme almayacak ama custom romlarda var. Alırsın telefonu yaparsın rootunu sonra bir de cwm sonra gir xdaya çok deli şeyler var orda. Telefon resmen level atlıyor, evrim geçiriyor, pokemon gibi düşün. Alınca çarmendersın. Ayar yapınca çarizart :D

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye

Xelord'un dediği gibi çoğu uygulama önce telefon hafızasına iniyor sonra karta taşınıyor, bazıları ise direk karta yükleniyor

nightrider33

Üye
bende inanmadim basta ama bu herkes bu çatlaktan bahsediyor. Fotograflar bile var. Biraz araştırırsan anlarsin. 3 4 kişi cikip catlak dese inanmam takmam hic. Ama bu telefonu kullanan neredeyse herkes catlak diyor. İnanılır gibi degil...
catlak garantide kullanıcı hası diyor amk

restmod

restmod

Üye
Telefon guzel ama evet boyle bir sorun var arkadasimda beyazi vardi kasanin sol ustunde ufak bi catlak olusmustu kronik bir sorun oldugu icin boyle bir durumla karsilasirsan servis halleder