XP de Görev Yöneticisi kilitlenenler için çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

Burak

Üye
    Konu Sahibi
XP de Görev Yöneticisi kilitlenenler için çözüm

Windows XP'nin CTRL+ALT+Delete tuş kombinasyonu ile çalışan görev yöneticisinin yukarıdaki hatayı vererek çalışmaması sorunu bugünlerde birçok kullanıcıyı rahatsız etmesi üzerine konuyu açmaya karar verdim.

Öncelikle;
başlat çalıştırdan regedit yazarak kayıt defterini açıyoruz.
ardından aşağıdaki adresi buluyoruz

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\system
anahtarını açıp disabletaskmgr verisini 0 olarak değiştiriyoruz.

artık görev yöneticinize kavuştunuz...
Fakat böyle şeylerin tekrar olmaması için spyware doctor,ashampoo antispyware ve de SpyBot programlarını sisteminize kurmanızı güncellemenizi ve ardından da bir tarama yapmanızı tavsiye ederim...

önemli not

System>Disabletaskmenager anahtarını açtığımızda ordaki değerin zaten 0 olması durumunda
disabletaskmgr verisini registerde aratıp çıkan anahtarları silmeyi deneyebilirsiniz....

• Beğen
Tepkiler: Tuba ve Necmati

Duncanq

Üye
Merabalar, benim görev yöneticisi, regedit, gpedit.msc calısmıyor ekstra olarak baska ne yapabilirim teskkürler..

alemburda

alemburda

Üye
arkadaşlar bunun hazır .reg kaydını verenler var 2 tıklamayla hemen oluyor keşke .reg kaydını paylaşsanız. Çünkü bu tür şeylerde hepsi kitleniyor sadece biri değil örneğin: anasayfa değişmiyor,regedit açılmıyor,görev yönetici açılmıyor, denetim masasındaki sistemi etkileyecek bazı şeyler açılmıyor. Bu işlerden anlayanlar ne demek istediğimi iyi anlayacaktır.

arifmu

Üye
benim regedit yazınca kayıt defteri de açılmıyor bu na ne dersiniz hatta pc güvenli modda açılmıyor.

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
arkadaşlar bunun hazır .reg kaydını verenler var 2 tıklamayla hemen oluyor keşke .reg kaydını paylaşsanız. Çünkü bu tür şeylerde hepsi kitleniyor sadece biri değil örneğin: anasayfa değişmiyor,regedit açılmıyor,görev yönetici açılmıyor, denetim masasındaki sistemi etkileyecek bazı şeyler açılmıyor. Bu işlerden anlayanlar ne demek istediğimi iyi anlayacaktır.

regedit kilitlendimi .reg dosyasınıda açamassın

----------Eklendi @ 21:46:47 ---------- Yazıldı @ 21:46:02 ----------

benim regedit yazınca kayıt defteri de açılmıyor bu na ne dersiniz hatta pc güvenli modda açılmıyor.

eset antivirüs kullan önce pc'ndeki virüsleri temizle

Consul9

Consul9

Üye
Arkadaslar bu yöntemle sadece kendinizi tatmin edersiniz.Boyle bir durum oluyorsa bilgisayarınızın sistem dosyalarına virüs bulaşmış demektir.Antivirus programlarının cogu viruslu .dll uzantıli dosyayı siler ki bu da sistem dosyalarınızın silinmesi demektir.Yani anlatmak istediğim böyle Antivirus programları sistem dosyalarında pek ise yaramaz.Zaten Antivirus bilgisayarınızı korur ve zararlı dosyaları siler.Bence kökten çözüm format :)

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
zaten suankı gorev yonetıcısını klıtleyen vırusler herseyı kılıtlıyor artık....
Regedıt msconfig goreyonetıcısı.
Hatta dxdiag bıle kılıtledıgını gordum....
Baslattan sistem kısayollarını sılıyor....
Pc nınkapanmasını engellıyor..
Kapat dıyorsun yenıden acılıyor....
Sımdıkı vıruslere akıl sır ermıyor.....

:ehe hatta komık bır hıkaye var..
Kuzenımın pc ye vırus gırmış..
Format atmaya gıttım dedım bır ıncelıyeyım neler yapmış nerelere el atmış...
Cok ılgınc pc nın ınternet erısımını kesınce donuyor bılgısayar hıcbırsey yapılmıyor sadece fare hareket edıyor.. Hıcbır sekılde duzeltemedım... Bu durumdayken ınternetı acınca normale donuyor pc... :hmmm ılgınc :ehe
hıcbır dosya sılınmesıne ızın vermıyordu. Erısılemedı hatası verıyordu... Valla heralde ortaya karışık vırus gırmış galıba :zuhaha:

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye

Cok ılgınc pc nın ınternet erısımını kesınce donuyor bılgısayar hıcbırsey yapılmıyor sadece fare hareket edıyor.. Hıcbır sekılde duzeltemedım... Bu durumdayken ınternetı acınca normale donuyor pc... :hmmm ılgınc :ehe
hıcbır dosya sılınmesıne ızın vermıyordu. Erısılemedı hatası verıyordu... Valla heralde ortaya karışık vırus gırmış galıba :zuhaha:

:kop:

Teom@n

Teom@n

Üye

Mutasyona uğramış virüs gibi. İstediği ortama müdahele edilmesine kıl olan ve izin vermeyen psikopat bir virüs.:kop2:
Ona yakın bir virüs ile bende karşılaşmıştım. Çakal buna benzer kıllıklarına ek olarak varolan antivirüsün güncelleme, tarama yapmasına müsade etmediği gibi kaldırılmasına ya da yeni bir antivirüs kurulmasına müsade etmiyordu. Başka programlara eywallahı vardı, müsade ediyordu programı kurmaya. Güvenli modu kullandığımda bile semptomlar aynıydı. Neyse linux tabanlı çalışan antivirüs çözümleri sağ olsun ufak bir kombinasyonlu tarama neticesinde PC kaymak gibi oldu, aldım aklını çakalın. Sonrasında yaptığım registry taramasını görmeliydiniz, tam çöplüğe çevirmişti ortamı.

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
benim pc ye bulaşan virüs tamm bi felaketti :ehe bilgisayardaki tüm disklerdeki exe dosyalarına bulaşmıştı. Birde şu uyuz edici hatası vardı.. Sürücüde disk yok---İptal,Yeniden Dene,Devam istediğin butona bas bu hata sürekli çıkıyodu :ehe bu hata bi programa bağlanıyodu aslında mesela realteke virüsmü bulaştı o program bu hatayı verdirttiriyodu görev yöneticisinden realteki sonlandırıyodun 5 sn sonra başka bi program :ehe sonra antivirüslerimi elegeçirdi antivirüsleri kaldırmaya çalışınca pc yi kapatıyodu :ehe istediğin anti yi yükle onada bulaşıyodu :ehe pcye komple format çekmeden gitmeyen bi virüs ve şuan o virüs bende bi cd de duruyor :ehe meğersem bilgisayarcıdan aldığım bi realtek cd sinin içinde varmış :ehe

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
kır cd yi.. O viruse en buyuk ceza...
:zuhaha: bır daha hıcbır pcye bulasamaz muebbet... :ehe

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
:eller:
:kop2:

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
kalsın benım trojanım var zatn :D

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
:ehe

KARİZMATİX

KARİZMATİX

Üye
Bir XP kullanıcısı olarak; görev yöneticisinin kilitlenmesi, regeditin açılmaması, İ.E. giriş sayfasının kilitlenmesi gibi sorunlarınızı çözecek iki adet portable(kurulumsuz, tıkla çalıştır) programı aşağıdaki linke yükledim. Hangisi işinizi görürse onu kullanın.:oke:

Üst Alt