Xiaomi, yeni Mi Mix akıllı telefonun tanıtım görsellerinde hile mi yapıyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Çin'in son dönemde oldukça başarılı olan akıllı telefon üreticilerinden olan Xiaomi, dün yeni iki önemli akıllı telefon modelini resmi olarak tanıttı. Bu yeni cihazlardan birisi Xiaomi Mi Note 2 adı ile gelen ve üst düzey donanım özellikleri yanı sıra kavisli ekrana sahip yeni phablet modeli olurken, ayrıca %91.3 ekran/gövde oranı ile diğer üst seviye akıllı telefon modellerinden ayrıca Xiaomi Mi Mix'i resmi olarak duyurdu.

Xiaomi Mi Mix akıllı telefon, 6.4" büyüklüğünde bir ekrana sahip ve bu ekrana rağmen firma, ekran/gövde oranını düşük tutarak, daha küçük bir yapı içerisinde akıllı telefon modelini sunmakta.

Yeni cihazın tanıtım görselleri de duyuru ile birlikte firma tarafından yayınlanırken, oldukça ince çerçeve yapısı dikkatleri üzerine çekiyordu. Ancak daha sonra cihazın gerçek görselleri de gelirken, tanıtım görsellerinde olduğu kadar çerçevenin ince olmadığı ortaya çıktı.

Daha önce Apple'ın kamera çıkıntısını tanıtım görsellerinde saklaması gibi bu sefer de Xiaomi, cihazın ekran çerçevesini tanıtım görsellerinde daha ince gösterdiği ortaya çıktı. Ancak yine de bu akıllı telefonun oldukça ilgi göreceğini söyleyebiliriz.

Yeni akıllı telefon, Xiaomi Mi Mix; 6.4" büyüklüğünde ve 2040x1080 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekrana sahip. 6GB sistem belleği içeren cihazın ayrıca dahili veri kapasitesi de 128GB olarak yer alırken, bu cihazda microSD kart desteği yer almıyor.

Diğer özellikler ise Qualcomm Snapdragon 821 yonga seti, 16MP arka kamera, 8MP ön kamera, Google Android 6.0 Marshmallow mobil işletim sistemi, 4.400mAh batarya olmakta.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
6,4 inch kullanan olur mu diyecektim ama o oranla olabilir :hmmm

Invoke

Invoke

Üye
O resimlerin hepsinde concept yazmıyor muydu zaten?

0MG90

0MG90

Üye
Amaaan. Telefon her türlü efsane, boş verin. :D
İnşallah Hepsiburada vb. siteler getirir bu telefonu.

The Pancar

The Pancar

Üye
6.4" Alacaklara hayırlı olsun

furyzer0

furyzer0

Üye
O resimlerin hepsinde concept yazmıyor muydu zaten?
Videolarda canlı gösteriliyor. Yani yapılmış.
6.4 inç ama kalıbı iphone 7 plus ile EŞİT. Yani elde ip7plus ile aynı yeri kaplıyor.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

byAndroid

byAndroid

Üye
Adamlar yapıyor abeee. Mi note 2 de note 7 misali onun yerini doldurabilecek güçte. Tabi kalemsiz :D

• Beğen
Tepkiler: ua_mustafa_20
Invoke

Invoke

Üye
Videolarda canlı gösteriliyor. Yani yapılmış.
6.4 inç ama kalıbı iphone 7 plus ile EŞİT. Yani elde ip7plus ile aynı yeri kaplıyor.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

Onu biliyorum. Resimler ile video arasında azıcık var ya, resimlerde konsept yazıyordu, diyorum.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Adamlar yapıyor abeee. Mi note 2 de note 7 misali onun yerini doldurabilecek güçte. Tabi kalemsiz :D
aslında dünya genelinde satış yapsalar(hepsiburada vb sitelerden değil mağazalardan) acayip ün yaparlar samsung bile hikaye kalabilir yanlarında

• Beğen
Tepkiler: ua_mustafa_20
. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Hile de olsa efsane. Buna takılmamalı bence. Çünkü böyle bir ekrana sahip cihaz başka yok diye biliyorum

0MG90

0MG90

Üye
Aquos var ama ona göre resmen çağ atlamışlar ekran kasa oranında. Ve daha güzel duruyor.

byAndroid

byAndroid

Üye
aslında dünya genelinde satış yapsalar(hepsiburada vb sitelerden değil mağazalardan) acayip ün yaparlar samsung bile hikaye kalabilir yanlarında
Hocam aslında girse hakketten dediğin gibi yalnız. Adamlar pazarlama işini bi türlü beceremediler zaten. Türkiye ye girecekti 2-3 yıl önce haberlerini falan duymuşsunuzdur ama adamlar bu işte beceriksiz. Çin den dışarı, Hindistan da falan var doğu ülkelerinde vs. O seviyeye gelemedikleri için bi haltı becerip gelemedi Türkiye ye. Gelsede benim için birşey değişmez. Adamların belirli mağazası yok diye biliyorum. Yani teknoloji marketlerde satilamaz yine. Apple store gibi kendi mi mağazası gelirse ordan alınabilir diye biliyorum. O mağazada cinde mevcut. Teknoloji market vb yerlerde satışa çıkarmak demek telefonu daha pahalıya satmak demek. Adamlar direk fabrikadan cihazları satıyorlar vs fiyat ucuz olması için. Xiaomi cihazların fiyatları o yüzden daha düşük denebilir. Kutudan kulaklık da çıkmıyor buda bir etken. Zaten en fazla 30 dolar oynar kulaklıkta. Xiaomi cihaz almak isteyene yurt dışından ucuz buluruz yani belirli satıcılar var sağlam güvenilir cihaz getiren.

• Beğen
Tepkiler: lazye

tolga9000

Üye
xiaomi mi mix getiren varmı?

Üst Alt