WireLess Şifresi

Sponsorlu Bağlantılar

MagNum

MagNum

Üye
    Konu Sahibi
WireLess Şifresi
Modemim PikateL AirpLus WireLess in şifresini Değiştirmek istiorum Acaßa Nerden Yapcam CD sini KurcaLadım ßuLamadım ßiLen ArkadaşLarın PostLamasını İstiyorum SaoLun ;)

• Beğen
Tepkiler: balyoz61

padme

padme

Üye
ayni sorunu bende yasiyorum.wpa daha guvenli diye oyle sfreledim ama laptoplar gormuyor bunu.web sifresi koyuyorum ,o da calismiyor.acaba web sifresi verirken,sadece yisal karakter veya harf vs. gibi ince bir ayrintiyimi atliyorum.bu konuda yardimci olursaniz sevinirim.

perfectlover

Üye
ayni sorunu bende yasiyorum.wpa daha guvenli diye oyle sfreledim ama laptoplar gormuyor bunu.web sifresi koyuyorum ,o da calismiyor.acaba web sifresi verirken,sadece yisal karakter veya harf vs. gibi ince bir ayrintiyimi atliyorum.bu konuda yardimci olursaniz sevinirim.
Evet şifre koymak güvenlidir. Fakat bağlantı hızını düşürür. Bunun yerine MAC adres filtrelemesi yapmak daha iyi sonuç verir. Ama bu durumda da modeminiz şifresiz olduğu için MAC adresinizi kopyalayan veya bir şekilde kendi MAC adreslerini sizin modeminize tanıtanlar da bağlantınızdan faydalanabilir. Yani iki yöntemin de sakıncaları var.
Şifrelemeye gelince bu da modemin tanıyacağı bir şekilde olmalı. Bazı modemler 64 bit şifreleme yaparken bazıları 128 bit şifreleme yapıyor. Neyse konuyu uzatmadan cevap vereyim. Muhtemelen şifreniz için kullandığınız karakter sayısında bir problem var. Şifrede kullandığınız karakter sayısını değiştirerek tekrar deneyin (6 karakterli ise 8-10 karakterli bir şifre kullanın).

MagNum

MagNum

Üye
    Konu Sahibi
Çok qüzeL açıkLamışsında nasıL Şifreyi deiştircem onu ßiLiomusn :)

perfectlover

Üye
Modemin arayüzünün ekran görüntüsünü alabilirsen al. Yardımcı olurum.

Timothy

Üye
usb modem kullanmadığım için bilmiyorum ama ethernet modemlerin kullanıcı panelleri vardır mesela zoom modemlerin bu adrese girip şifreleyebilirsin senin modeminin de böyle bir sayfası vardır kullanıcı kitabında yazar ordan wireless ayarları iile şifre koy web kullanıyorum ben 10 haneli bi şifre koy kesin çözüm derim ben

Honda-VTI

Honda-VTI

Üye
usb modem kullanmadığım için bilmiyorum ama ethernet modemlerin kullanıcı panelleri vardır mesela zoom modemlerin bu adrese girip şifreleyebilirsin senin modeminin de böyle bir sayfası vardır kullanıcı kitabında yazar ordan wireless ayarları iile şifre koy web kullanıyorum ben 10 haneli bi şifre koy kesin çözüm derim ben
Bende şifremi böyle değiştiriyorum bende adres farklı yalnız arkadaşın dediği gibi kitapçık yardımcı olur.:good:

AKREP7889

Üye
bende nokıa n95 8g var ama çin malı bunda wirless gözüküyo ama off olarak ama on olmuyo .(yani açılmıyo) bunla ilgili bi bilgisi olan varmı aceba :):ah:oke:

mehmetcelalayaz

Üye
n95 çin malında o sadece orda bi görüntü jacı bosuna kurcalama çin malında oyle bı ozellık yok

feytusa

feytusa

Üye
Bende Öğrenmiş Oldum Cevaplayan Herkese +1

balyoz61

Kapalı Hesap
komşumun sınırsız internetinin şifresini bulmak istiyorum :D

Üst Alt