Windows'tan nasıl bilgilerimi kurtarabilirim ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
alemburda

alemburda

Üye
    Konu Sahibi
Windows'tan nasıl bilgilerimi kurtarabilirim ?
Arkadaşlar hemen sistemimi özet geçeyim:

p4 işlemci 3ghz
ram 1,5 gb
xp işletim sistemi

sorunum şu :

bilgisayarımın anakartı kısa devre yüzünden kullanılamaz hala geldi hard diskteki bilgiler benim için çok önemli 1000'den fazla excel word dosyalarımı kurtarmam gerekiyor. Harici hard diskim var. Peki bu durumda harddiski nasıl açmalıyım ?
  • Live windows gibi cdleri kullanarak,
  • yada format atarak fakat biçimlendir demeden şu şekil c:/windows bu duracak c:/windows2 diye yaparak nasıl yapsam ?
Lütfen işten anlayan kişiler cevap versin !!

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
hdd nizde sorun yok sanırım o halde farklı bir makinaya takıp dosyalarınızı aktarabilirsiniz. yada makina yok diyorsanız sata yada ide ise taşınabilir usb şıkışları taktırıp kullanabilirsin.

*PoweR+

*PoweR+

Üye
anakart yanmış hard diskte bi sorun yok korkma

alemburda

alemburda

Üye
    Konu Sahibi
hard diskte sorun olmadığını biliyorum. Aparat yardımıyla harici hard disk gibi kullanmakta aklıma geldi fakat diyorum hiç uğraşmayıp C yeni windows kurayım (biçimlendirmeden) D kısmında zaten istemediğim kadar yer var oraya atıp işim bittikten sonra C:// formatı atayım diyorum. Yada Windows Live cd yardımıyla hiç format atmadan direkt geçici o şekilde açıp dosyaları taşıyayım diyorum ? Sizce hangisi daha akla yatkın ?

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Sanal xp varsa elinde ki bunlar farklı kullanım şeklindeler eğer kullana biliyorsan sanal xp cd kullan kopyala yapıştırıda hızlı olur en basit ve kolay yöntem bu.

alemburda

alemburda

Üye
    Konu Sahibi
elinde cd den çalışan windows olan varsa link atsın bir zahmet internetten dün indirdim çoğu ram üzerinden çalışıyor hard diskim sata o nedenle görmüyor sanırım bios dan çevirecektim ayar yerini bulamadım malum anakart değişti biraz karışık bu anakartın bios ekranı :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt