Windows XP SP3 Driver Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

GrenadeX8800

Üye
    Konu Sahibi
Windows XP SP3 Driver Sorunu
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. Benim bilgisayar, daha önce stabil çalışıyordu ve daha sonra başlangıçta Windows yazısı ve Logosunun üzerinde çizikler ile açılmaya başladı ve ne olduğuna anlam veremedim. 4 aydır böyle, sayısız şekilde format attım. SP2, SP3, Satalı, Satasız hepsini denedim ama yinede sürekli böyle ve en kötüsü, Ekran Kartı Driver'ını kurduktan saniyeler sonra masaüstündeyken ekran gidip, gelmeye başlıyor ve sürekli kendini tekrarlıyor. Bilgisayar kapanırken ekran gidip geliyor. Açılırken hoş geldiniz yazısından sonra fare işaretçisinin üzeride lekeli gibi oluyor ve masaüstündeki çoğu şeyin rengi kaçıyor, ardından yine ekran gidip geliyor. Hiç bir şey yapamıyorum. Fakat, Ekran Kartı Driver'ını kaldırdığım zaman PC normale dönüyor. Ama Windows Logosu ve Yazısı hâlâ çizik çizik gibi görünüyor. Sorun nerede acaba? Donanımsal mı, Yazılımsal mı? Kasa içerisindeki Donanımların hepsini temizledim, komple Donanımları çıkarıp (Anakart dahil) tekrar kasaya monte ettim. Her türlü programları kurdum, düzgün bir şekilde BIOS güncellemesini yaptım, ama nafile. Yardımlarınızı bekliyorum. Windows logosuda bu şekilde görünüyor:

ysfakc

ysfakc

Üye
Kesin şeklide ekran kartın arızalı..

GrenadeX8800

Üye
    Konu Sahibi
Kesin şeklide ekran kartın arızalı..

Ekran Kartı, Driver kabul etmediğine göre sorun kesin ekran kartında diyorsunuz yani. Deneyeceğim başka bir bilgisayar olsa, o zaman tüm Donanımları kontrol edeceğim ama o imkanımda yok.

cyborg78

cyborg78

Üye
anakartta yokmu pc girişi

ysfakc

ysfakc

Üye
Boşuna deneme arıza ekran kartında. Arkadasında dediği gibi anakartta onboard çıkış vardır eğer oyun vs oynamıyorsan onu kullanabilirsin..

• Beğen
Tepkiler: GrenadeX8800
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
Ekran kartı uçmuş. Yenisini alana kadar onboard ile idare et

• Beğen
Tepkiler: GrenadeX8800 ve Bab-ı Umut
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Ekran kartın gitmiştir. ekran kartını değiştirirsen, sorun çözülecektir.

• Beğen

GrenadeX8800

Üye
    Konu Sahibi
Boşuna deneme arıza ekran kartında. Arkadasında dediği gibi anakartta onboard çıkış vardır eğer oyun vs oynamıyorsan onu kullanabilirsin..

İşte sorunda orada, çoğunlukla oyun oynayan birisiyim ve Onboard ile nasıl idare edeceğim bilemiyorum. Sistemimde o kadar yüksek seviyeli Donanımlar yok ve ASUS P5PL2'ye göre önereceğiniz bir Ekran Kartı var mı? Özellikle Intel Core 2 Duo E8400 İşlemciye göre hangi Ekran Kartını almalıyım? İşlemciyi darboğaza sokmayacak, aynı seviyede çalışan ve Anakartıma uygun olan bir Ekran Kartı önerisinde bulunabilir misiniz? (Anakart-ASUS P5PL2) Teşekkürler...

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
eski ekran kartın neydi

GrenadeX8800

Üye
    Konu Sahibi
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
  • Beğen
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
aynen fark etmez aynı işlevi görüyor sonucta

mc_307

mc_307

Üye
Slimdriver programını kur. Ekran kartının driver ı kurulu olmasın. Sonra bu programla tarama yap , eksik veya eski olanları listeleyecek. Sıra ile kur her yeniden başlatalımmı dediğinde hayir de ki en son yeniden başlat, açma kapamayı bekleme böylelikle. Belki yazılımsaldır yanlış driver ı kuruyorsundur , inş çözüm olur

GrenadeX8800

Üye
    Konu Sahibi
Slimdriver programını kur. Ekran kartının driver ı kurulu olmasın. Sonra bu programla tarama yap , eksik veya eski olanları listeleyecek. Sıra ile kur her yeniden başlatalımmı dediğinde hayir de ki en son yeniden başlat, açma kapamayı bekleme böylelikle. Belki yazılımsaldır yanlış driver ı kuruyorsundur , inş çözüm olur

Yardımınız için teşekkürler ve bu söylediklerinizden ayrı olarak, bu Windows Logosu ve yazısı neden böyle görünüyor? Yani bunun yazılım ile ilişkili olmadığını düşünüyorum. Şu 4 ay içinde farklı farklı formatlar attım ve hep böyle. İlk defa böyle bir durum ile karşılaşıyorum.

Ayrıca, bu dediklerinizin hepsini yaptım. Driver'ı yanlış kurma gibi bir seçeneğim yok. Çünkü, Nvidia'nın sitesinden sürücü kısmından indiriyorum yazılımı. Windows XP, GeForce 7 series son güncel yazılımı indirip kaç kere kurdum zaten. Slim Driver, Driver Genius programları ile sırasıyla tüm işlemleri yaptım. Hatta Driver CD'sinden, eski yazılımı bile kurdum. Yani sorun aynı oluyor, değişen bir şey olmuyor. Ekran Kartının sürücüsünü kurduktan sonra bu ekranın gidip gelmesi, yani daha önce böyle bir şey ile karşılaşmamıştım. Bayramdan sonra Ekran Kartını teknik servise götüreceğim. Eğer bozuksa, o zaman yeni kart almaktan başka çarem yok :/

NEXUS

NEXUS

Üye
ekran kartını değiştir ve windows 8 e geçmeni tavsiye ederim :)

• Beğen
Tepkiler: mc_307

GrenadeX8800

Üye
    Konu Sahibi
ekran kartını değiştir ve windows 8 e geçmeni tavsiye ederim :)

Bayramdan sonra kontrole götüreceğim. Bozuksa, mecbur yenisini alacağım. Ayrıca donanımlarım, o İşletim Sistemi için yetersiz ve ne kadar Windows XP desteği kesilsede, ben hâlâ bunu kullanmaya devam edeceğim. Teşekkürler :)

NEXUS

NEXUS

Üye
Bayramdan sonra kontrole götüreceğim. Bozuksa, mecbur yenisini alacağım. Ayrıca donanımlarım, o İşletim Sistemi için yetersiz ve ne kadar Windows XP desteği kesilsede, ben hâlâ bunu kullanmaya devam edeceğim. Teşekkürler :)
senin kararın ancak windows xp artık öldü , eğer windows 8 i sevmiyorsan ve xp yi seviyorsan wnidows 7 ye geç , benziyorlar azda olsa. ve artık windows sürümü olarak en çok kullanılan o.

GrenadeX8800

Üye
    Konu Sahibi
senin kararın ancak windows xp artık öldü , eğer windows 8 i sevmiyorsan ve xp yi seviyorsan wnidows 7 ye geç , benziyorlar azda olsa. ve artık windows sürümü olarak en çok kullanılan o.

Sistem güncellemesi olmadığı için savunmasız hâlde zaten şu an XP onu biliyorum. Güncelleştirmeler açık olduğu hâlde ısrarla, Ekran Kartımın sürücüsünü yüklemek istiyor ve bu gözümden kaçtığı zaman sistem, bulduğu Driver'ı otomatik olarak yüklüyor ve Ekran gidip, gelmeye başlıyor. Ben de o uğraşla aygıt yöneticisine girmeye çalışıp hemen sürücüyü kaldırıyorum ve PC, Onboard olarak devam ediyor. Yani baya sinir bozucu bir durum :)

Üst Alt