İpucu Windows Phone - Bilgileri Ve Sorunları Burada Paylaşalım

Sponsorlu Bağlantılar

Da®kness

Da®kness

Üye
1hafta kadar evvel L735 telefonumu windows 10 mobile'a yükselttim. Sesli navigasyonu 8.1'de heredrive yada diğer uygulamalarla kullanabiliyordum. Şimdi ne yaparsam yapayım sesli navigasyon çalışmıyor. Aynı sorunu yaşayan varmı yada problem hakkında bilgisi olan???

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
abi şuan bende cihaz gayet iyi ancak bataryada bi sıkıntı var. bitmiyor:D
flash olayı saçma olmuş. bildirim panelinden feneri açınca açılıyor mu ? açılıyor ise başka kamera uygulamasında açar belki ?
Batarya sıkıntısını bende yaşıyorum. Hatta bataryam ölü olduğu halde bende bitiremedim. Normalde günde 2 kez şarj ediyorum gibi.
Bildirim panelinden el fenerini açıyor ama hakikaten kamera da flaş ayarları yok. Fotoğraf çekmek için sistemin temel uygulaması yetersiz kalıyor. Güler misin , ağlar mısın bilemedim açıkçası. Wifi ağı olmadığı için uygulama kurmuyorum. Net paketim azaldı. Ayın 10'unu görmeyebilirim. :)
abi şuan bende cihaz gayet iyi ancak bataryada bi sıkıntı var. bitmiyor:D
flash olayı saçma olmuş. bildirim panelinden feneri açınca açılıyor mu ? açılıyor ise başka kamera uygulamasında açar belki ?

• Beğen
Tepkiler: sfgnrl
Krnl386

Krnl386

Üye
Arkadaşlar ;

Telefonumu sıfırladım, mağaza da güncelleme hatası aldığım 4 güncellenecek uygulama var. İsimleri ;
* Lumia Help+Tips
* Rate Your Device
* Gestures & Touch
* Lum,a Motion Data
Bunlar sürekli hata veriyor. Hata ayrıntısına baktığımda Bu uygulama iç depoda yüklü olması gerekir diyor. İç depoya yükleyelim mi diye sorduğunda tamam diyorum ama yine yüklenmiyor ve aynı hatayı veriyor.

İkinci problem; Kilit Ekranı > Arka Plan > Hava durumu yok ..? (Hava Durumu yüklü) Önceden ismi MSN hava durumu diye geçiyordu, şimdi Hava Durumu.
Yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar ..?

erhanercan

erhanercan

Üye
Önceden hariciye kurulmuş olabilir eskileri dahiliye taşı öyle Guncelle sorun çözülür bende de olmuştu dikkat etmemiştim

• Beğen
Tepkiler: Krnl386
Krnl386

Krnl386

Üye
Arkadaşlar; ben cihazımı tekrardan sıfırladım ama bu seferde Glance Ekranı, Pil Tasarrufu hala eski versiyonda sanki. İlk kurulumum yani 8.1' den geçtiğimde bunlarla ilgili bir problem yoktu fakat o zamanda kişilerim uçmuştu, geri gelmiyordu. Cihazı sıfırladım kişiler geldi ama bu sefer de bunlar çıktı. Kısaca ele alırsak, sorunlarım ;
1) Kilit ekranında hava durumu yok (Seçenekler arasında) : Yüklü olmasına rağmen.
2) Arama+Sms engelleme, pil tasarrufu, glance ekranı, hakkında gibi sistem ayarları eski versiyon. Neden otomatik güncellenmedi.
Sürüm : 1511 (10.0.10586.164 yoksa ben eski sürüm mü kullanıyorum?
3) 8.1' den 10' a geçtikten sonra kilit ekranı kısmına girdiğimde parola belirle seçeneği vardı. Cihazı sıfırladım 2 kez bu seçenek bir daha gelmedi.

Ben bir şeyleri yanlış mı yapıyorum? Yoksa genel bir sıkıntı mı arkadaşlar?

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Arkadaşlar; ben cihazımı tekrardan sıfırladım ama bu seferde Glance Ekranı, Pil Tasarrufu hala eski versiyonda sanki. İlk kurulumum yani 8.1' den geçtiğimde bunlarla ilgili bir problem yoktu fakat o zamanda kişilerim uçmuştu, geri gelmiyordu. Cihazı sıfırladım kişiler geldi ama bu sefer de bunlar çıktı. Kısaca ele alırsak, sorunlarım ;
1) Kilit ekranında hava durumu yok (Seçenekler arasında) : Yüklü olmasına rağmen.
2) Arama+Sms engelleme, pil tasarrufu, glance ekranı, hakkında gibi sistem ayarları eski versiyon. Neden otomatik güncellenmedi.
Sürüm : 1511 (10.0.10586.164 yoksa ben eski sürüm mü kullanıyorum?
3) 8.1' den 10' a geçtikten sonra kilit ekranı kısmına girdiğimde parola belirle seçeneği vardı. Cihazı sıfırladım 2 kez bu seçenek bir daha gelmedi.

Ben bir şeyleri yanlış mı yapıyorum? Yoksa genel bir sıkıntı mı arkadaşlar?
ilk olarak bazı ayarlar eski şekilde görünüyor mağazadan güncellerseniz sorun çözülüyor
1.bende de şuan aynı şekilde gözükmüyor nedense buna bir açıklama bulursam eklerim
2.otomotik olarak güncelledi bende dün sıfırladım bende ama beklemediniz mi mağazadan güncellemeyi kontrol edin bir, bu arada arama+sms engelle eski bir program yeni si engelle ve filtrele, şuan sizde Nokia hesabısı erişim noktası gibi eski uygulamalarda vardır onların hepsini depolama yüklü uygulamalar kısmına girip teker teker elle kaldırın onların hiç biri kullanılmıyor şuan gereksiz.
3. kilit ekranı kısmında oturum açma seçenekleri oradan sonrada pin ekle seçenek var bu şekilde kilit ekranına şifre koyabiliyorsunuz
bazı şeylerde eksiklerin
bu arada dün bende telefonu sıfırlamadım ama ne hikmetse kamera boyna hata veriyor nedeni ni bir türlü anlamadım kapa aç yaptığında düzeliyor anca depolama kısmından da silip baştan kurma şansımız yok 3.parti uygulama kursanda aynı sorun onda da devam ediyor bu gün tekrar sıfırlıyacağım galiba sorunu bir türlü çözemedim

• Beğen

skynet

Üye
Vpn Unlimited uygulamasını kurduktan sonra artık wifi ile mağazadan hiç bir uygulama oyun yüklenmiyor yani bekleme de kalıyor nasıl düzeltebilirim bu sorunu ?
Uygulamayı silip vpn menüsünden de oluşturduğum ağı sildim ama yine de düzelmedi :hmmm

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Konuya puan vererek değerlendirdi.

Yorumu:
güzel

erhanercan

erhanercan

Üye
abi nu 5 inci ekran koruyucu takışım cam toz kaçırmadan takamıyorum kafayı yicem :)

serinaga

serinaga

Üye
abi nu 5 inci ekran koruyucu takışım cam toz kaçırmadan takamıyorum kafayı yicem :)

Bir bandı halka şeklinde yapıp yapışkan tarafı dışa gelecek şekilde yassılaştırın. Cam filmi tek taraftan yavaşça yapıştırmaya başlayın, toz gördüğünüz yeri hafifçe kaldırıp bandı araya koyup kapatın ve ardından tekrar açıp bandı çıkartıp tekrar yapıştırın. Bunu tekrarlayıp tozsuz ve temiz bir yapıştırma sağlayabilirsiniz ...

• Beğen
Tepkiler: erhanercan
Krnl386

Krnl386

Üye
Arkadaşlar Merhaba;
Onedrive kullanımı ile bir sorum olacaktı. Fotoğraflar otomatik kendini bir ara onedrive yedekliyordu. Telefonumu sıfırlayınca bir daha olmadı. Bunun bir ayarı var mıdır?

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Arkadaşlar Merhaba;
Onedrive kullanımı ile bir sorum olacaktı. Fotoğraflar otomatik kendini bir ara onedrive yedekliyordu. Telefonumu sıfırlayınca bir daha olmadı. Bunun bir ayarı var mıdır?
var onedirve girin ayarlara gelin kamera yükleme bölümüne girip açık şeklinde ayarlarsanız otomotik net olduğunda eşitlenir

• Beğen
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Benim de 130 Gb. devam ediyor :)

bende de 140 gb depolama var. Herkeste farklı farklı! Acaba neye göre alan veriyorlar cidden merak ediyorum..

OzkDmr

OzkDmr

Üye
Arkadaşlar windows 10 pc veya windows 10 mobil kullanıp da google apps hesabını Posta ve takvimler uygulamasında kullanabilen var mı? Her yolu denedim hesap bir türlü eşitleme yapamıyor.Sürekli hesap bilgileriniz güncel değil hatası veriyor.

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
windows10 pc'mde google hesabım (gmail) posta uygulamasına bağlı

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Tüm Windows 10 için yazılan uygulamalar yeni yapıda böyle oldu.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
myTube! ne diye bildirim göndermiş ya bana hiç bildirim gelmedi bugüne kadar :D

.BlueTR

.BlueTR

Üye
Instagram'a (Windows10) live tile desteği ne zaman geldi?

Üst Alt