İpucu Windows Phone - Bilgileri Ve Sorunları Burada Paylaşalım

Sponsorlu Bağlantılar

charmingraul

charmingraul

Üye
Arkadaşlar telefonuma dün saat 19 civarlarında hard reset başlattım ama şu an çarklar 16 saattir dönmeye devam ediyor sizce biraz daha beklemeli miyim bana biraz anormal geldi bu kadar uzun sürmesi

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Zaten normalde 5-15 dakika sürmesi gerekiyor, hadi uygulama çokluğuna göre ele alalım o zaman 15 ila 30 dakika sürsün. :no:

sexenuc

Üye
beyler lumia 620 aldım e posta bölümüne kafadan bişey salladım şimdi hiçbir şey indiremiyorum e postayı da silip yenisini ekleyemedim diğer hesaplara basılı tutunca sil sekmesi açılıyo salladığım e postada çıkmıyo ne yapcam

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
beyler lumia 620 aldım e posta bölümüne kafadan bişey salladım şimdi hiçbir şey indiremiyorum e postayı da silip yenisini ekleyemedim diğer hesaplara basılı tutunca sil sekmesi açılıyo salladığım e postada çıkmıyo ne yapcam
E posta sallayarak iyi yapmamışsın, sürekli kullanacağın bir microsoft hesabı tanımlaman gerekiyor, çünkü kişilerin yedeği ve uygulama yükleme işlemlerin/satın almaların bu hesap üzerinden gerçekleşiyor. Yeniden hesap tanımlayabilmen için telefona sıfırlama yapman icap ediyor.

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
ya da o salladığın adres alınmamışsa PCden gir o adresi al üstüne :ehe sonra kullandığın adresteki kişileri yeni adrese aktar yine PCden :ehe

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Arkadaşler, benim L920 gündüz çekimlerinde hala sorunlu. Yani aynı ayarlarda aynı yerin çekimlerini 4 - 5 kez yapıyorum bir tanesi net diğerleri bulanık çıkıyor. Nefesimi tutup titretmeden çekmeye çabalıyorum. :)

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Arkadaşler, benim L920 gündüz çekimlerinde hala sorunlu. Yani aynı ayarlarda aynı yerin çekimlerini 4 - 5 kez yapıyorum bir tanesi net diğerleri bulanık çıkıyor. Nefesimi tutup titretmeden çekmeye çabalıyorum. :)
Deklanşör ile mi odaklayıp çekiyorsunuz?

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Deklanşör ile mi odaklayıp çekiyorsunuz?

Evet te farkı mı var acaba?

Yani çekimler yakında değil atıyorum fabrikanın penceresinden 50 - 100 m. mesafeler yerdeki araçlar karşı binalar diyelim.

IVI-Elia

Üye
Daha önce soruldu ama gelişme var mı diye soruyorum

925 ne zamana Türkiye de
1020 gelicek mi gelicekse ne zaman
bekliyorum.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Evet te farkı mı var acaba?

Yani çekimler yakında değil atıyorum fabrikanın penceresinden 50 - 100 m. mesafeler yerdeki araçlar karşı binalar diyelim.

Fotoğrafı çekmeden evvel odaklamayı deklanşöre yarım basarak yaparsanız sıkıntı olmuyor.

suyunsesi

suyunsesi

Üye

Fotoğrafı çekmeden evvel odaklamayı deklanşöre yarım basarak yaparsanız sıkıntı olmuyor.

hem yarım basarak hem de ekrana tıklayarak deneyeceğim teşekkürler sonuçları yazarım.

- - - Eklendi - - -

Malesef benim kameranın gündüz odaklama sorunu çok büyük. Yarımda bassam, ekrandan da odaklasam sorun devam ediyor. Ekrandan takip ediyorum netleştiriyor fakat bastıım anda kaydettiği resim bulanık.

- - - Eklendi - - -

19 resim çektim sonuncusu çok net. Çekim şeklim aynı. Deklanşöre basarak. Yarım bas odaklasın tam bas çek. Birde direk bastığımda oluyor. Öyle de olsa zaten önce kendisi bi odaklıyor sonra çekiyor.

- - - Eklendi - - -

şöylede birşey var ofis camından dışarıyı çekiyorum bozuk ve bulanık ama ofis içine kamerayı çevirip çekiyorum çok net. Yani sanki uzakları yani manzara çekimi (tüm ayarlar otomatik) kötü.

- - - Eklendi - - -

Kafamdaki soru mekanik bir problem olasılığı? Ben telefonu bir keresinde bel hizasından betona düşürmüştüm. Ama telefonda bir çizik bile olmamıştı. Merceğin bir düşmede oynaması olasılığını pek mantıklı bulmuyorum ama???

- - - Eklendi - - -

Resimler ekleyeceğim.

- - - Eklendi - - -
Ofis içinden (çekim net).

Dışarıdan (Bulanık) ------Dışarısı (Bulanık) ------ Dışarısı (Net)

- - - Eklendi - - -

Resimlerin fullsize halleri:

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Deklanşör tuşuna yarım basarak odaklama sonucu

Ekran üzerinden otomatik odaklama sonucu

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Gökçen paylaşım için tşkr edrm. Sizce servislik bir durum mudur? Yoksa gdr2 ve amber arkasını bekleyeyim mi? :)

serecans

serecans

Üye
kardeşim fotoğraf ayarları yakın çekimde değil dimi eğer yakın çekimdeyse uzağı bulanık çıkartır

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Gökçen paylaşım için tşkr edrm. Sizce servislik bir durum mudur? Yoksa gdr2 ve amber arkasını bekleyeyim mi? :)
Rica ederim. Sıkıntının donanımsal ve yazılımsal bir sorundan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum, yinede güncellemeyi bekleyin derim en azından test etmiş olursunuz.

suyunsesi

suyunsesi

Üye
kardeşim fotoğraf ayarları yakın çekimde değil dimi eğer yakın çekimdeyse uzağı bulanık çıkartır

Hayır tüm ayarlar otomatikteyken yapılan çekimler. Dediğim gibi peş peşe bir çok çekim yapıyorum. İçlerinden çoğu çok bulanık. Bir iki tanesi net.

Rica ederim. Sıkıntının donanımsal ve yazılımsal bir sorundan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum, yinede güncellemeyi bekleyin derim en azından test etmiş olursunuz.

Bende bu şekilde düşünmüştüm. Ancak resim çekerken bir hata yaptığımı sanmıyorum. Az buçuk eğitimini almışlığım var üniversitede :). Kesinlikle telefonda bir sıkıntı var. Ya yazılımsal ya da başka bir şekilde. Eşimin 820 sini de aynı yerden almıştık. Eşimde diyor benimde gündüz dışardaki çekimlerimin çoğu bulanık. Ancak ben yine de sanırım bekleyeceğim. Eğer güncelleme arkasından değişiklik görmessem servise gönderirim. Hem ön kamera içine dolan tozlarıda temizletmiş olurum.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Estağfurullah öyle demek istememiştim ama haklısınız cümleden o anlaşıyor. :(

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Estağfurullah öyle demek istememiştim ama haklısınız cümleden o anlaşıyor. :(
Est. zaten yanlış anlamadım. Ayrıca mesajıma düzeltme ve ekleme yaptım

- - - Eklendi - - -

İşin daha da garip tarafı yarım basışta ekranda odaklama yapışını izliyorum. Netleştiriyor bulanıklaştırıyor ayar yapıyor tekrar netleştirirken bir anlık inanılmaz netliğe ulaşıyor ve son olarak odaklamayı bitirip durduğunda en net hali değil. (Net olan çekimlerde bile).

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Est. zaten yanlış anlamadım. Ayrıca mesajıma düzeltme ve ekleme yaptım

- - - Eklendi - - -

İşin daha da garip tarafı yarım basışta ekranda odaklama yapışını izliyorum. Netleştiriyor bulanıklaştırıyor ayar yapıyor tekrar netleştirirken bir anlık inanılmaz netliğe ulaşıyor ve son olarak odaklamayı bitirip durduğunda en net hali değil. (Net olan çekimlerde bile).

aynısını ben de yaşıyordum odaklama anında ekrandaki netligi resimlerde bulamiyordum. Telefonu sifirlayinca duzelmişti. Sanirim kameranin da kalibrasyonu var.

Bu arada sanırım akcaburgaz mevkiinde calişiyorsun:kıskıs:

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Teşekkürler Ali Kemal bey, Çalıştığım yer Hadımköy Ömerli :kıskıs:. Gdr2 ve Amber güncellemesini sıfırlayıp yaparım artık.

Üst Alt