İpucu Windows Phone - Bilgileri Ve Sorunları Burada Paylaşalım

Sponsorlu Bağlantılar

luckysleven

luckysleven

Üye
Beyler telefonu fabrika ayarlarına döndüreceğim . Bir iki yerde bu işlemi yapıp sıkıntı yaşayanların olduğunu okudum varmıdır bunun püf noktası falan sıkıntı olur mu ?

ÖEY

ÖEY

Üye
Beyler telefonu fabrika ayarlarına döndüreceğim . Bir iki yerde bu işlemi yapıp sıkıntı yaşayanların olduğunu okudum varmıdır bunun püf noktası falan sıkıntı olur mu ?
Telefonda kurulu olan tüm uygulamaları ve oyunları kendin tek tek sil. Tabii bunları yapmadan tüm yedeklerini al. Uygulama listesinin de yedeğini alırsan ve evde olduğunu düşünürsek, evdeki wifi ağını şifresiz yap. Sıfırladıktan sonra kurulum sırasında wifi şifresiz olursa otomatik bağlanıp tüm yedeklerini geri yüklersin. Programlar sadece isim olarak görünür ama onların üstüne dokunarak indirirsin mağazadan. Fakat mutlaka telefonda kurulu olan tüm uygulamaları ve oyunları kendin tek tek sil. Böyle yaparsan temiz bir sıfırlama yaparsın. Kolay gelsin:oke:

• Beğen
Tepkiler: luckysleven
luckysleven

luckysleven

Üye
Telefonda kurulu olan tüm uygulamaları ve oyunları kendin tek tek sil. Tabii bunları yapmadan tüm yedeklerini al. Uygulama listesinin de yedeğini alırsan ve evde olduğunu düşünürsek, evdeki wifi ağını şifresiz yap. Sıfırladıktan sonra kurulum sırasında wifi şifresiz olursa otomatik bağlanıp tüm yedeklerini geri yüklersin. Programlar sadece isim olarak görünür ama onların üstüne dokunarak indirirsin mağazadan. Fakat mutlaka telefonda kurulu olan tüm uygulamaları ve oyunları kendin tek tek sil. Böyle yaparsan temiz bir sıfırlama yaparsın. Kolay gelsin:oke:

cevap için teşekkürler .. yedek almayı düşünmüyorum zaten kullandığım uygulamalar belli marketten 10 dakika da tekrar kurarım : ) ozaman başka yapılacak birşey yoksa rahatlıkla yapabilirim işlemi teşekkürler tekrardan :oke:

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Facebook sohbete girdiğimde uygun durumdayım ama sohbete bağlanamıyor diyor geçicidir dedim ama devam ediyor bir hafta oldu bir kez düzeldi sonra hep aynı sorun ne yapabilirim

mesutcinik

mesutcinik

Üye
Facebook sohbete girdiğimde uygun durumdayım ama sohbete bağlanamıyor diyor geçicidir dedim ama devam ediyor bir hafta oldu bir kez düzeldi sonra hep aynı sorun ne yapabilirim

bu olay genelde cihaz enerji tasarrufundayken oluyor ama sen nasıl kullanıyorsun ?

_asabiii_

_asabiii_

Üye
Arkadaşlar skype ı kullanırken sadece Hotmail listesini kullanıpta rehber kişilerini kapayabilmek gibi bir ayar varmı ? Hepsi içime görünüyor listede.

- - - Eklendi - - -

Birlikte çıkıyorda içice

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
:no: maalesef bununla ilgili bir filtreleme bulunmuyor ama Kişiler/Tümü seçeneğini mevcut (available) olarak değiştirirsen, sadece görüşmek ve mesajlaşmak için hazır olan kişileri gösterir.

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
ya bu lumia 620lerin anakartlarında sorunmu var galiba telefonun kilitlenmesi ondan oluyormuş büyük bi ihtimalle alakası varmı anakartla ilgili telefon kilitlendiği zaman telefonun bataryasını söküp çıkartıp tekrardan takıyorum soraa düzeliyor

flutewoddy

flutewoddy

Üye
ya bu lumia 620lerin anakartlarında sorunmu var galiba telefonun kilitlenmesi ondan oluyormuş büyük bi ihtimalle alakası varmı anakartla ilgili telefon kilitlendiği zaman telefonun bataryasını söküp çıkartıp tekrardan takıyorum soraa düzeliyor

bana yazılımsal olabilir demişlerdi

ÖEY

ÖEY

Üye
Arkadaşlar kişiler bölümündeki sosyal ağlar kısmına twitter ve Facebook hesabımı ekledim. Twitterdan gelen iletileri retivit falan yapabiliyorum ama facebookdan gelen iletileri sadece beğenme yapabiliyorum, yayımlama seçeneği görünür olmasına rağmen seçilebilir değil. Bir yerde bir ayarını eksik yaptım ama bulamadım. Var mıdır bilen bu durumu?

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
bu olay genelde cihaz enerji tasarrufundayken oluyor ama sen nasıl kullanıyorsun ?

yok ya tasarruf da değil zaman zaman düzeliyor sonra yine aynı çözemedim güncellemeden sonra düzelir belki

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Arkadaşlar acaba uygulama ekranında klasörleme sistemi olsa nasıl olur. tek sıra halinde uzun bir uygulama listesi oluşuyor. bunları klasörlemek iyi olur gibi geliyor bana. nokia'ya yazsak da böyle bişey yapsalar bari. birde şu ayarları da kategorize etmeleri lazım. bütün ayarlar alt alta dizilmiş yine uzun bir liste oluşturuyor. nokia'ya isteklerimizi bildirebileceğimiz bir yol varmı? maxicep yöneticileri böyle bir çalışma içindelermi bilmiyorum ama en azından burda kullanıcıların eksik gördüğü yönler ve talepler toplanıp nokia'ya iletilse iyi olmaz mı?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Arkadaşlar acaba uygulama ekranında klasörleme sistemi olsa nasıl olur. tek sıra halinde uzun bir uygulama listesi oluşuyor. bunları klasörlemek iyi olur gibi geliyor bana. nokia'ya yazsak da böyle bişey yapsalar bari. birde şu ayarları da kategorize etmeleri lazım. bütün ayarlar alt alta dizilmiş yine uzun bir liste oluşturuyor. nokia'ya isteklerimizi bildirebileceğimiz bir yol varmı? maxicep yöneticileri böyle bir çalışma içindelermi bilmiyorum ama en azından burda kullanıcıların eksik gördüğü yönler ve talepler toplanıp nokia'ya iletilse iyi olmaz mı?

böyle bir çalışma daha önce yaptık. Çalışma sonuçlarını Nokia ve Microsoft Türkiye kanalıyla Windows Phone geliştirme ekibine ilettik.

qwerty5757

qwerty5757

Üye
Arkadaşlar facebook messengerde mesajlar geç geliyor daha doğrusu wi-fi kapatıp açınca gelmeye başladı. Böyle bi sorun yaşayan var mı ?

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Arkadaşlar facebook messengerde mesajlar geç geliyor daha doğrusu wi-fi kapatıp açınca gelmeye başladı. Böyle bi sorun yaşayan var mı ?
bende de sorun devam ediyor anlık mesajlaşma sorunu var Facebook da nasıl düzelir merak ediyorum doğrusu

orian

orian

Üye
dün facebooktan gelen bildirimimin Türkçe olduğunu gördüm. daha önce hep ingilizce olarak geliyordu. Bu sadece bende mi ? yoksa güncelleme ile ilgili bişey mi ?

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye

böyle bir çalışma daha önce yaptık. Çalışma sonuçlarını Nokia ve Microsoft Türkiye kanalıyla Windows Phone geliştirme ekibine ilettik.

peki bu tip çalışmaları nokiaya iletince geri bildirimde bulunuyorlarmı. "dikkate alacağız, değerlendireceğiz" filan gibi?

Lumiance

Lumiance

Üye
dün facebooktan gelen bildirimimin Türkçe olduğunu gördüm. daha önce hep ingilizce olarak geliyordu. Bu sadece bende mi ? yoksa güncelleme ile ilgili bişey mi ?

benden en sondan bir önceki güncellemeden itibaren bildirimler Türkçe olarak gelmeye başladı.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
peki bu tip çalışmaları nokiaya iletince geri bildirimde bulunuyorlarmı. "dikkate alacağız, değerlendireceğiz" filan gibi?

şöyle izah edeyim: BURADA yaptıgıız anketi Nokia Türkiye ve Microsoft Türkiye ekipleri de yakından takip etti. Anket sonuçlarını bizim rapor olarak kendilerine ulsştırdıgımız gibi kendileri de bir rapor hazırladılar. Hem Nokia hem de Microsoft ile yaptığımız görüşmelerde bu konulardaki çalışmalarla ilgili memnuniyetlerini bildirerek teşekkür ettiler. Bu çalışmaların amacına ulaştığını söyleyemeyiz zira bunu söylemek için belirtilen özelliklerin güncellemelerle sunulması gerekir. Fakat bu yolda faydalı bir çalışma olduğu aşikar.

Bir sistemin gelişip kusursuza ilerlemesi için kullanıcı deneyimleri doğrultusunda geliştirilmesi çok önemlidir ve bu noktada yaptığımız geri dönüşlere değer veren iki firma var muhattabımız olarak.

orian

orian

Üye
acaba bu Facebook'a Türkçe desteği geleceğinin göstergesi mi

Üst Alt