Windows Phone 8 Hakkindaki Tum Bilgiler ..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
    Konu Sahibi
Windows Phone 8 Hakkindaki Tum Bilgiler ..
[h=3]Windows Phone 8 [/h]

20 Haziran 2012 tarihinde, Microsoft yeni nesil işletim sistemini duyurdu. Bu yeni işletim sisteminde Windows Phone 7 ve Windows Phone 7.5'ta kullanılan kerneli yerine tercih edilmiştir. Bu tabanlı 'de de kullanılmaktadır. 'un kernel tabanını değiştirmekteki ana sebeplerden biri de ile Windows Phone arasında uyumluluk sağlamaktır. (Uygulamalar, senkronizasyon ve daha fazlası...) Windows Phone 8'de kullanılan Windows NT tabanlı bu kernel sayesinde aynı zamanda Windows 8'e hazırlanan uygulamalar kolayca Windows Phone'a, Winows Phone 8 için hazırlanan uygulamalar da kolaylıkla Windows 8'e uyarlanabilmektedir.
Windows Phone 8, aynı zamanda daha yüksek ekran çözünürlüklerini de desteklemektedir. Eski Windows Phone sürümleri en fazla 480x800 piksel desteklemekteyken, Windows Phone 8 ile 1280x7720 ve 1280x768 HD çözünürlükler de desteklenmektedir. Windows Phone 8, ayrıca çok çekirdekli işlemcileri (Teknik olarak 64 çekirdeğe kadar destek vermektedir), 'yi, eski Windows Phone 7 uygulamalarını, sonradan genişletilebilir hafızayı ( ) ve 64 Bit'i de desteklemektedir. Windows Phone 8 kullanıcıları cihaz çıkış tarihinden itibaren en az 18 ay kesintisiz güncelleme desteğine sahip olacaklarken, bu güncellemeler (veya ) ile yapılabilecektir.
Windows Phone 8 kullanıcılarına sunulacak olan bir diğer özellik ise yenilenen Başlat ekranıdır. Bu ekranda artık üç farklı boyda "Tile" (Karo) ekleyebilme imkanı bulunmaktadır. Aynı zamanda Windows Phone 7 ve 7.5'ta bulunan ve sizi uygulamaların bir listesine götüren daire içerisindeki ok işareti de yenilenen Başlat ekranında yer almamaktadır. Yenilenen Başlat ekranı, şu an mevcut olan Windows Phone 7.5 sürümüne sahip çoğu cihaz için gelecek olan Windows Phone 7.8'de de bulunacaktır.

Kaynak ;

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Mazlum Somer
Remember Me

Remember Me

Üye
Teşekkürler

• Beğen
SkyLaBTR

SkyLaBTR

Üye
1280*7720 derken???

• Beğen
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Teşekkürler Mazlum:D

• Beğen
brksnr

brksnr

Üye
Harika paylasim olmus neredeyse herseyi ozetlemissiniz elinize saglik :)

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
:oke:

IVI-Elia

Üye
:oke:

aleranol

aleranol

Üye
aslında bunları bilmeyen pek yok önemli olan sır gibi saklanan şeyler. Paylaşım için sağol :oke:

papakudioflu

papakudioflu

Admin
aslında bunları bilmeyen pek yok önemli olan sır gibi saklanan şeyler. Paylaşım için sağol :oke:

O sirlar olmasaydi simdiye ne dedikodular ne yalan dolanlar ortada dolasirdi. Bir de hackerlardan saklanan kodlar var o yuzden tum detaylar sdk'dan da cikarilamiyor.

aleranol

aleranol

Üye

O sirlar olmasaydi simdiye ne dedikodular ne yalan dolanlar ortada dolasirdi. Bir de hackerlardan saklanan kodlar var o yuzden tum detaylar sdk'dan da cikarilamiyor.

aslında kodları hackerlara vermek lazım limdiden beleş uygulamalar için çalışmalar başlasa çok iyi olur :D dediği doğru ustam adamlar atıp tutarlardı iyiki de saklanıyor.

papakudioflu

papakudioflu

Admin

aslında kodları hackerlara vermek lazım limdiden beleş uygulamalar için çalışmalar başlasa çok iyi olur :D dediği doğru ustam adamlar atıp tutarlardı iyiki de saklanıyor.

:D aslinda şu anda bir kac grup sdk uzerinden calişmalara başladi bile. Kisaca şoyle aciklayayim ios'taki jailbreak gibi bir hack sistemi uzerinde calişiyorlar. Cydia ve installous gibi bir market şu anda hazir. Pc ve telefon uygulamasi da var. Ben yukledim bile :D

aleranol

aleranol

Üye

:D aslinda şu anda bir kac grup sdk uzerinden calişmalara başladi bile. Kisaca şoyle aciklayayim ios'taki jailbreak gibi bir hack sistemi uzerinde calişiyorlar. Cydia ve installous gibi bir market şu anda hazir. Pc ve telefon uygulamasi da var. Ben yukledim bile :D

ustam 4 çekirdekli lumia çıktığı an senin profilini basıcam ve senden herşeyi zorla öğrenicem:kop: çünkü türkiyede işk benim olacak ön sipariş bile vericem :zuhaha: şimdi 920 iyi tel ama 4 çekirdek 15 tatilde almak varken :D usta bu market tüm uygulamalara sahipmi peki tahminen ne kadarı var kaçakda?

papakudioflu

papakudioflu

Admin

ustam 4 çekirdekli lumia çıktığı an senin profilini basıcam ve senden herşeyi zorla öğrenicem:kop: çünkü türkiyede işk benim olacak ön sipariş bile vericem :zuhaha: şimdi 920 iyi tel ama 4 çekirdek 15 tatilde almak varken :D usta bu market tüm uygulamalara sahipmi peki tahminen ne kadarı var kaçakda?

marketin tamamini gezemedim ama şoyle soyluyeyim wpstore da olmayan port uygulamalar bile var:D

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
profil basmaya gerek yok güzelce sorarız Ali abimiz öğretir bize :ehe

aleranol

aleranol

Üye

marketin tamamini gezemedim ama şoyle soyluyeyim wpstore da olmayan port uygulamalar bile var:D

ooh çok sevinidm abim inşallah kışın bütün marketlere dadanıcam ne varsa indiricem telefona yapmayacağım şey kalmayacak sonra da sıkılıacam :(

papakudioflu

papakudioflu

Admin

ooh çok sevinidm abim inşallah kışın bütün marketlere dadanıcam ne varsa indiricem telefona yapmayacağım şey kalmayacak sonra da sıkılıacam :(
Belki de sıkılmaya vaktin olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt