Duyuru Windows 10 Mobile Geliyor [Etkinlik Bitti]

Sponsorlu Bağlantılar

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10 Mobile Geliyor [Etkinlik Bitti]
Window Mobile 10 ile birlikte yeni bir işletim sistemi deneyimi biz kullanıcıları bekliyor. Peki bu yeni deneyimde neler olacak?

Spartan kod adıyla geliştirilen yapısal olarak Chrome'un basite indirgenmiş hali gibi olan ve "hafif" olarak nitelendirilen yepyeni bir tarayıcı bizlerle olacak.

Spartan isimli tarayıcının yapabildikleri ise şuan sızdırılan içerikten gördüğümüz kadarı ile oldukça yenilikçi ve kullanımı kolaylaştırıcı özellikler içeriyor.

Yeni karo boyutları da bu yeni kullanıcı deneyiminin bir parçası olacak. 4x4 ve 2x4 olmak üzere 2 yeni karo boyutu da bizlere eşlik edecek. (Bkz 4x4 )

Yeni ikonlar. Windows 10'un geçtiğimiz yapı sürümlerinde ortaya çıkan yeni durum ikonları da yine yenilenecek farklı bir değişiklik. (Bkz yeni ikonlar ).

Daha geliştirilmiş bir bildirim merkezinin de bu yeni kullanıcı deneyiminin içerisinde olması bekleniyor.

Windows Mobile 10 ile birlikte gelmesi beklenen özellikler:

* Gelişmiş bildirim ekranı
* İnteraktif canlı karolar
* İnteraktif bildirimler
* Yeni canlı karo boyutları
* Bazı ara yüz değişiklikleri
* İki uygulamayı aynı anda çalıştırabilme
* Flac ses formatı desteği
* Açılan/Genişleyen canlı karolar
* Windows Mobile isminin tekrar kullanılması
* Internet Explorer dan farklı olarak "Spartan" kod adı ile geliştirilen tarayıcının sunulması
* Bilgisayar ile kablosuz senkronizasyon
* Bilgisayar üzerinden arama yapabilme/cevaplayabilme
* USB Otg desteğinin üretici ayırdımı yapmaksızın çalışması.

(konu detaylı bir şekilde güncellenecektir)

Microsoft 21 Ocak'ta Windows 10'un masaüstü sürümünün tüketici önizlemesini tanıtacak ve aynı zamanda Windows 10 Mobil sürümü hakkında önemli bilgiler verecek.

Etkinlik Türkiye saati ile akşam 19:00'da başlayacak.
Gerisayım'a aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MixRadio, pirenuri, suyunsesi ve 9 diğerleri

ErenMSC

Üye
Gelsin gelsinde, daha çok gelir :)

Son düzenleme:
emz

emz

Üye
Abi bu ne hız? Haber için erken değil mi :D İyi iyi gelsin de yüzümüz gülsün :eller:

Telgrafla gönderildi. [(L520) - ( İNADINA 512 MB RAM!! --> MS, NOKİA )]

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Gdr2 gdr3 e ne oldu daha önünde yol var

• Beğen
Tepkiler: dilmenibrahim, byibo ve Rainesto
emz

emz

Üye
Gdr2 gdr3 e ne oldu daha önünde yol var

Gdr2 eylül - ekim/ Gdr3 ekim - kasım/ WP 9 Aralık. Gayet iyi bir tarihleme. Böyle olur bence;)

• Beğen
Tepkiler: Rainesto
Rainesto

Rainesto

Üye
Hayırlısı

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Yine aksiyon başladı,seviyorum wp yi,gelsin gelsin:eller::eller::eller:

• Beğen
Tepkiler: YkPkY, emz, Aybin.Kilic ve 2 diğerleri
narnia16

narnia16

Üye
Elleri görelim :eller:

• Beğen
Tepkiler: YkPkY
Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Microsoft sürekli böyle devam ederse bu sistem gelişecek bence Nokia yı bir kenara bıraksınlar artık cyan güncellemesi yayınlanana kadar adamlar 2-3 tane güncelleme yaptılar bence biz Microsoft ve Preview sürümler ile mutlu mesut yaşayalım

• Beğen
Tepkiler: Rainesto, ON9 ve Aybin.Kilic
osmanmert94

osmanmert94

Üye
Abi sırf şu aksiyonu için bile Windows Phone alınır. Resmen macera ya.

• Beğen
Tepkiler: YkPkY, dark_13 ve Aybin.Kilic
dakamon

dakamon

Üye
Ben ihtimal vermiyorum wp9 un aralıkta önizlemesinin verileceğine :) ne yalan söylim önizlemenin nisan da build de verileceğini düşünüyorum. Daha 8.1 bile doğru düzgün verilmemişken gdr1 önizlemeyken daha bunun gdr2 si varken ne ara bu adamlar wp9 kastırdı biraz şüphelerim var bu konuda. Bence aralık diye çok şartlamamak laızm sonuçta bu haberlerin hepsi bir iddanın ötesine geçmiyor. Ben 2015 build etkinliğini işaret ediyorum. En iyi ihtimal 2015 ocakmı şubatmı bi mvc etkinliği mi ne vardı yada adı başka olabilir orada belki tanıtılır.

• Beğen
Tepkiler: byibo, emz ve drangela61
Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Gdr2 eylül - ekim/ Gdr3 ekim - kasım/ WP 9 Aralık. Gayet iyi bir tarihleme. Böyle olur bence;)

Çok zor.Bu kadar hızlı olacağını hiç sanmam.wp 9 bana göre en iyi ihtimal 2015 yaz aylarında gelir

• Beğen
Tepkiler: drangela61
kahraman333333

kahraman333333

Üye
Off yavrum benim gelsin efenim gelsin

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
4.7 demek yani bu ne demek 10 tane cihazına eksik güncelleme demek ben öncedende söylemiştim yeni gelecek güncellemede bence ram dan başka birşeyi bahane ederek eksik vereceklerini bahsetmiştim...:angry:

• Beğen
Tepkiler: Rainesto
bozokluht

bozokluht

Üye
Ekranı bölme 4.5" e gelmezse küserim ama :agla2:

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
4.7 demek yani bu ne demek 10 tane cihazına eksik güncelleme demek ben öncedende söylemiştim yeni gelecek güncellemede bence ram dan başka birşeyi bahane ederek eksik vereceklerini bahsetmiştim...:angry:
Ekstra kolon da sıkıntılı idi. Ama bir şekilde ufak ekranlı modeller içinde halledildi. O gün gelsin konuşalım bence. Şu an itibariyle boşuna çene yorarız.

• Beğen
Tepkiler: Basteryus ve Rock Ve Roll
TurboCall

TurboCall

Üye
Windows 9 işletim sistemi bilgisayarlar için final olarak yayınlandıktan en az 4 ay sonra yayınlanır bence.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
csH

csH

Üye
Wp8 in ara sürümleri olmayacak mıydı 8.2 ya da 8.5 falan? Wp9 gelirse bunlar ne olacak?

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: Rainesto ve ON9
4MaGuS

4MaGuS

Üye
4.5 lar zor olacak ama onlarada gelir diye düşünüyorum gelmesede çok lazım lı bir şey değil, bu arada bunu yapmadan önce uygulama içlerinde veya ayarlar kısmında yan çevirmede oluşan kocaman yazıları daha küçültmeleri mesejlar kısmında (klavye açıldığında ise ne olcağını çok merak ediyorum onların biraz daha küçültülmesi gerekiyor) klavye açtığınızda sağ sol boşlukların kaplanıp ekranı daha az yer kaplaması sağlanmalı, ayrı 2 uygulama aynı anda çalışacağı için işlemciye yük binecektir bu nedenlede 625 bu gruba dahil etmezsek ama 1320de var ancak oda yok diye düşünürsek 930 ve 1520 de sorunsuz çalışır gibi , bence buda gerekiyorda bundan önce ana ekranı dahi herşeyi yan çevirme konusunda ms nin iyi çalışıp bir şeyler yapması gerekiyor

• Beğen
Tepkiler: YkPkY

Üst Alt