1. Siteyi tamamen reklamsız görüntülemek için; hemen şimdi Giriş Yap veya Kayıt Ol

Windows Görev Yöneticisi ve Regedit Açılmıyor Çözümü Burda | furkan1103

• 17 Nisan 2011
  • 5389 Okunma
  • 2 Yanıtlar
0/5, 0 Oy

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. Öncelikle herşeyden önce Selamün Aleyküm ( sa ) ,
    Windows Görev Yöneticisi ve regedit açılmıyorsa bilgisayarınıza virüs girmiş veya ayarlarla oynamışsınızdır. O kadar endişelenecek bir konu değil çözümü çok kolay size kısa bir çözüm eger bu çözüm işinize yaramıyorsa yorum bırakarak farklı şekillerde yardımlarda bulunabiliriz.

1- Başlat> Çalıştır > Aç Kutusuna

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f değerini kopyalayıp ve tamam diyoruz.

2- Bu çözüm Windows XP Professional işletim sistemi olan arkadaşlarımız için geçerlidir.

Başlat > Çalıştır Kutusuna > gpedit.msc yazın ve tamam diyoruz. Karşımıza Grup İlkesi geldi. İzleyeceğimiz yol şu:

Kullanıcı Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem > Kayıt Defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle seçeneği üzerine iki kere tıklayıp yapılandırılmadı seçeneğini etkinleştirip; uygula, tamam diyoruz.

2. Eline Sağlık...

3. emeğine sağlık dostum teşekkürler

Yüklüyor...